Amazon

Amazon

Příspěvekod Oldrich.Fischer » 22 kvě 2014, 01:27

Amazon.
V internetu jsem se dopočítal , že na obchodním trhu je aspoň 300 internetových obchodů. Osobně nevím kolik lidí každý E –shop zaměstná. Odhaduji , že je to od jednoho specialisty do třeba dvaceti zaměstnanců. Ti mají své provozovny po celé republice od Ostravy po Cheb. Většinou využívají již stávající objekty a zaměstnávají lidi ze svého okolí. Ti mají kvalifikaci minimálně prodavače. Musejí mít i zaměstnance se schopností zahraničního obchodování. U tak drobných firem si nedovedu představit , že by odváděli daně někde v Karibiku. Určitě platí daně v Čechách.
Jak jsem slyšel v televizi, tak Amazon kvůli svým obchodním praktikám má zakázáno podnikat v Německu tamními úřady. Kde odvádí tato firma daně ví bůh. Určitě to nebude u nás. Bude-li u Brna, pak zaměstná pouze v podstatě nádeníky , jejichž množství je vyjádřeno slůvky „ možná až“ . Ti budou dojíždět denně možná až 100 km. (Slováci dojíždějí do Slovnaftu Bratislava denně až od Strečna). Dle zkušeností se zahraničními koncerny budou vždy zaměstnáni pouze na zkušební dobu ( za zoufalou mzdu) a pak vyhozeni. Areál zlikviduje obrovskou plochu nejlepší zemědělské půdy u nás. Vybudovávání dalších připojovacích silničních tras od areálu pro nespočet jistě přetížených kamionů povede k dalšímu zvýšení ucpanosti všech silnic směřujících do Brna a jejich rychlé ničení. Kolik našich internetových společností zanikne , neodvážím se ani spekulovat. Vlastně vzniknou další kvalifikovaní nezaměstnaní, kteří se překvalifikují na občasné nádeníky. Schválení takovýchto projektů poškozující české obyvatele nejvyššími městskými a i vládními úředníky by dle mne mělo být trestné a stíhatelné. Mělo by být též nepromlčitelné a neměla by se na něj vztahovat jakákoliv imunita ani milost od kohokoliv.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Oldrich.Fischer 5 poděkování od:
Ljuba.Polakova, Marek.Necada, Martin.Shanil, Patrik Dolezal, Pavel.Moravec
Oldrich.Fischer
Příznivec Pirátů – Praha
 
Příspěvky: 153
Registrován: 26 zář 2013, 21:14
Dal poděkování: 323 krát
Dostal poděkování: 118 krát

Re: Amazon

Příspěvekod Ondrej.Polansky » 22 kvě 2014, 11:07

Souhlasím, a doporučuji k pozornosti výborný článek

tel. +420608584090
email: ondrej<tečka>polansky<zavináč>pirati<tečka>cz
------------------------------------------------
"Každá společnost, která je ochotna vzdát se soukromí, aby získala bezpečí, si nezaslouží ani jedno - a přijde o obé." Benjamin Franklin

Za tento příspěvek dostal jeho autor Ondrej.Polansky poděkování od:
Martin.Shanil
Uživatelský avatar
Ondrej.Polansky
Poslanec Parlamentu ČR
 
Příspěvky: 1042
Registrován: 12 čer 2009, 12:13
Bydliště: Dr. Šmerala, Ostrava
Dal poděkování: 1249 krát
Dostal poděkování: 952 krát


Podobná témata

Zpět na Svoboda podnikání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků