Krajské volby 2016 - volební spolupráce (JEDNÁNÍ)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Liberecky kraj

Re: Krajské volby 2016 - volební spolupráce (JEDNÁNÍ)

Příspěvekod Ondrej.Kolek » 21 zář 2015, 08:07

Tomas Martinek píše:Ahoj, pokud bude v názvu seskupení s podporou Pirátů (či jiné zviditelnění), jsem PRO.

Dík za názor... mimo fórum jsme se jednomyslně usnesli, že zatím neplánujeme spojovat před volbami síly s žádným nám dnes známým subjektem, i když si nebudeme zavírat cestu.
Pravděpodobnější je účast lidí "bez politické příslušnosti" a členů menších místních seskupení.
Tomáš má pravdu v tom názvu - pro nás nemá smysl včleňovat se do volební strany, která se bude jmenovat jako jeden z článků., např. "Změna pro Liberecký kraj".
Krajské předsednictvo LK; Garant bodu Věda a Výzkum; Republikový výbor; ondrej.kolek@pirati.cz
"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Za tento příspěvek dostal jeho autor Ondrej.Kolek poděkování od:
Vaclav.Fortik
Ondrej.Kolek
Krajské předsednictvo

Dal poděkování: 506 krát
Dostal poděkování: 518 krát

Příspěvekod Tomas.Martinek » 09 říj 2015, 14:15

Ondrej.Kolek píše:
Tomas Martinek píše:Ahoj, pokud bude v názvu seskupení s podporou Pirátů (či jiné zviditelnění), jsem PRO.

Dík za názor... mimo fórum jsme se jednomyslně usnesli, že zatím neplánujeme spojovat před volbami síly s žádným nám dnes známým subjektem, i když si nebudeme zavírat cestu.
Pravděpodobnější je účast lidí "bez politické příslušnosti" a členů menších místních seskupení.
Tomáš má pravdu v tom názvu - pro nás nemá smysl včleňovat se do volební strany, která se bude jmenovat jako jeden z článků., např. "Změna pro Liberecký kraj".

Tady můj názor pro a proti:

PROTI
1.) Ano, jak píšete, tak se sice vzdáváme toho vystupovat za sebe jako samostatná skupina, která by navíc mohla odradit část voličů ale:

PRO pokud bude v názvu i "s podporu Pirátů"
1.) Ostatní strany (SZ a Změna) by tím ukázali, že Piráty berou jako sobě rovnou plnohodnotnou stranu, což je největší problém našich nerozhodnutých voličů, kteří si stále myslí, že jsem nějací mladí drzí zloději z parníku...
2.) Téměř jistě by dané uskupení uspělo a udělalo by tak podstatnou propagaci i Pirátům v kraji
3.) Osobně nemám problém se SZ ani Změnou a myslím, že jsou nejbližší potenciální spojenci pro to, opravdu něco změnit k lepšímu
4.) Myslím, že při názvu "Změna s podporou Pirátů" bychom mohli mít cool factor jako je "Žít Brno s podporou Pirátů"
5.) Konečně bychom mohli začít něco skutečně ovlivňovat k lepšímu, protože při samostatné kandidátce zatím ještě tak velkou šanci nevidím... Nehledě na to, že při 3 samostatných kandidátkách bychom zbytečně ubírali hlasy těm, co mají též čisté úmysly, jako my - mohlo by se pak stát, že bychom všichni získali 4 % a zahodilo by se tak 12 % hlasů, co mohlo něco změnit... Nemysleme pouze na sebe ;)
Ing. Tomáš Martínek, poslanec za Liberecký kraj, místopředseda volebního výboru a člen kontrolního výboru PSP ČR

Za tento příspěvek dostal jeho autor Tomas.Martinek 2 poděkování od:
Jan.Kohler, Vaclav.Fortik
Tomas.Martinek
Poslanec Parlamentu ČR

Dal poděkování: 114 krát
Dostal poděkování: 204 krát

Příspěvekod Jan.Kohler » 15 říj 2015, 11:13

Díky Martine za reakci...

Když jsem poslouchal krajské letošní zastupitelstvo, tak předpokládám, že na Změnu vznikne hodně negativních článků a kampaní....
- Asi se to bude motat kolem Zuzky Kocumové a krajské nemocnice.
- Dále se tam určitě zamíchá ta krajské protikorupční pracoviště (resp. o.s. Čmelák - Jan Korytář)
- Rozpad Změny v kraji
A možná další, určitě bych toto chtěl mít předem vyjasněné a identifikované jak a co probíhalo, možné je, že je to předvolební kopání z obou stran, ale u Změny jsem se párkrát setkal s takovou křečovitou snahou upozorňovat na nemorálnosti za každou cenu - to je ale můj subjektivní názor....

Takže něco se dá dohledat z veřejně dostupných zdrojů, ostatní se do probrat ústně s dotčenými, což by ale asi znamenalo se pobavit i se současným vedením kraje, abychom nesbíraly info jen z jedné strany...?

Tak to jen, abychom si předem radši uvědomili do čeho případně půjdeme, a byly na to když tak připraveni, abychom pak nekoukali, jak nás v médiích cupujou za svazek s tím, čí oným....(i když důležité jsou samozřejmě naše cíle - tím nemyslím jen volební výsledek)

O Straně zelených aktuálně nemám moc povědomí v kraji, a chtělo by si to udělat podobný průzkum, ale vlastně Ondřej K. se s lidmi od Zelených již setkal, tak by mohl poreferovat jak to probíhalo v minulosti.

Vidím to na schůzku, momentálně se řeší schůzka v Liberci, ale asi bychom se už měli dokopat a vyjet za vámi do Lípy, to už si taky slibujeme dlouho, to si sypeme popel na hlavu... na tu schůzku ale přijít už předpřipraveni, abychom tam nezačali po něčem pátrat....?
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Jan.Kohler
Člen KS Liberecký kraj

Dal poděkování: 699 krát
Dostal poděkování: 486 krát

Příspěvekod Ondrej.Kolek » 20 říj 2015, 08:05

Především děkuju Tomášovi za jeden z mála názorů.
Diskuze na toto téma byla otevřena na jaře a jak čas běží, klesá šance, že by k trojstranné dohodě mohlo dojít.

S názorem Tomáše plně souhlasím, nicméně, a teď to nechápejte jako alibismus, ve světle okolností, které tu mj. popsal Honza Kohler a další jsou i v úvodníku, přínos takové spolupráce rapidně klesá.
Změna se podle mě (a mohu se plést) potácí v problémech na hranici konce a pokračování své existence.
SZ bude nejspíš spolek slušných eko-bio zapálených lidí, kteří se nedokážou dohodnout ani mezi sebou, a když už se od nich někdo ve zlém odtrhne a získá preference (Korytář), tak se k němu odvržená SZ začne lísat a chovat se jako 5. kolona Změny.
Zní to ode mě tvrdě a až sarkasticky, ale to je v kostce náčrt skutečnosti.

Možné přínosy jsou - jak bylo řečeno, 3 strany mohou dosáhnout na cca 15 % preferencí a něco pro kraj udělat.
Možná rizika - až 3 strany se mohou současně zdiskreditovat (třeba kvůli špatnému chování pouhé 1 z nich).

Jako předseda budu respektovat také názor drtivé většiny členů... a ten se kloní k samostatné kandidátce resp. nespolupracovat (formou předvolební koalice) se Změnou...
Krajské předsednictvo LK; Garant bodu Věda a Výzkum; Republikový výbor; ondrej.kolek@pirati.cz
Ondrej.Kolek
Krajské předsednictvo

Příspěvekod Jan.Kohler » 20 říj 2015, 10:43

Ondrej.Kolek píše:Změna se podle mě (a mohu se plést) potácí v problémech na hranici konce a pokračování své existence.

Nemám tento pocit, resp. ubrat jim to může, ale o hranici existence si myslím, že zatím nejde.....v průzkumech měla v srpnu okolo 11% (v roce 2012 získala 16%)
To jen, že je to daleko od hranice 5%, takže i kdyby byl průzkum lehce mimo. tak jestli by měli klesnout pod 5%, tak by musela přijít nějaká kauza, resp. kampaň.
https://jablonecky.denik.cz/zpravy_region/jak-by-dopadly-krajske-volby-v-nasem-regionu-20150824.html
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
Jan.Kohler
Člen KS Liberecký kraj

Příspěvekod Ondrej.Kolek » 20 říj 2015, 14:26

Jan.Kohler píše:
Ondrej.Kolek píše:Změna se podle mě (a mohu se plést) potácí v problémech na hranici konce a pokračování své existence.

Nemám tento pocit, resp. ubrat jim to může, ale o hranici existence si myslím, že zatím nejde.....v průzkumech měla v srpnu okolo 11% (v roce 2012 získala 16%)
To jen, že je to daleko od hranice 5%, takže i kdyby byl průzkum lehce mimo. tak jestli by měli klesnout pod 5%, tak by musela přijít nějaká kauza, resp. kampaň.
https://jablonecky.denik.cz/zpravy_region/jak-by-dopadly-krajske-volby-v-nasem-regionu-20150824.html

To není jenom o preferencích - jde i o to, že řada podporovatelů Změny je rozčarována z jejího působení.
Možná se to neprojeví ještě v KV 2016, ale z dlouhodobého hlediska mají problém a asi si ho sami nejsou vědomi...
Ondrej.Kolek
Krajské předsednictvo

Příspěvekod Jan.Kohler » 21 říj 2015, 14:05

Ondrej.Kolek píše:
Jan.Kohler píše:

To není jenom o preferencích - jde i o to, že řada podporovatelů Změny je rozčarována z jejího působení.
Možná se to neprojeví ještě v KV 2016, ale z dlouhodobého hlediska mají problém a asi si ho sami nejsou vědomi...

To je taky možné, takhle daleko ale asi nevidím, nebo spíše nehledím. A řada podporovatelů je kolik?
To bych mohl napsat, že jim přibyla řada nových podporovatelů s ohledem na volební "úspěchy" v komunálních volbách....

Primárně jsem reagoval jen na tu větu, která je v čase přítomném, že momentálně to na hranici začátku konce nevypadá.
O preference nejde do určité míry, samozřejmě, že rozhodující je volební výsledek. Který například v minulých kraj. volbách měly vyšší, než jaké měly preference před volbami.
Ale vidím shodu v tom, že je třeba o tomto přemýšlet a v případě spolupráce být připraveni na možné kopance do Změny, resp. do nás.
(sledovat stránky jak libereckého kraje, tak oponentů, hlavně Starostové a nezávislí si myslím budou hlavním kritikem Změny...myslím, že na jejich stránkách jsem o Změně již něco četl)

Ale možná by to chtělo zjistit co má v plánu Změna, vím, že v minulosti proběhla nějaká setkání s ohledem na spolupráci, ale taky se může stát, že o nás nikdo nebude mít zájem a pak se tady bavíme "zbytečně" (případně může mít změna už partnera zajištěného...?
Je to jen jeden z možných scénářů, není to můj názor, tak prosím neoponovat, tedy pokud někdo nevlastní křišťálovou kouli :)

Nevím, jestli čekat, nebo jestli u Změny poptat jejich situaci....Na toto bych se, být tebou, zeptal Petra Vyhnala, mám dojem, že má na to jak postupovat nějaký názor nebo návod, minimálně zkušenosti. Jen sonda, žádné detaily, ty ani momentálně vyjednávat nelze. A zároveň to koordinovat s jednáním RV ohledně krajských voleb.
Jan.Kohler
Člen KS Liberecký kraj

Příspěvekod Ondrej.Kolek » 16 lis 2015, 16:59

Jsem rád, že se rozeběhla živá debata 2 - 3 lidí :-) aspoň něco...

Celá ta diskuze je trochu argumentační cvičení, protože Změna nás do koalice k KV2016 nepřizvala.
Přizval nás krajský předseda Zelených s tím, že by musel teprve hledat podporu pro takový krok mezi svými vlastními lidmi.
Pokud Změna stojí o spolupráci, má to někdo od nich říct na rovinu (teď jsem byl ale ošklivý).

Někdy si připadám, že jsem orthodoxní odmítač Změny resp. koalice se Změnou. Není tomu tak.
Ti nejhorší šíbři u vesla samozřejmě nechtějí, aby se životaschopné alternativy spojvaly a porážely je ve volbách. Já si ale nechci zavdat ani s tím nejlepším ze špatných.
Změna není možná špatná strana, ale začala mi páchnout jako možný předvolební koaliční partner. To je ale pocit plynoucí z různých neuspořádaných informací, takže Změnu zatím vnímám jako nejméně špatnou stranu, se kterou se dá v LK spolupracovat.
Taky ale chápu, že mj. neschopnost dohody mezi SZ, Změnou a Piráty umožňuje pokračování oligarchizace Česka.

V otázce spolupráce se Změnou a potažmo SZ jsem pro opatrnost.
Pokud mi členská základna dá podnět k vyvolání nového hlasování o spolupráci s kýmkoliv, určitě budeme znovu rozhodovat.
Jedno hlasování jsem se snažil vyvolat, ale pro slabou diskuzi jsem ho zrušil.
Protože ale nějaké rozhodnutí musíme zaujmout, zaujal jsem jej, a to ve smyslu odmítnutí předvolební koalice Pirátů se Změnou a SZ. Jako předseda jsem vzal v potaz dosavadní diskuze, které opakovaně vedou k téměř jednoznačnému odmítnutí předvolební koaliční splupráce (jen připomínám, že to nevylučuje jinou spolupráci nebo vytvoření koalice po skončených volbách).

Žádné své pohnutky, dojmy a rozhodnutí nepodepírám statistikami a daty, bohužel, pouze vycházím ze zkušeností svých i cizích, zmédií, názoru na to, co je dobré a z vlastní intuice.
Ondrej.Kolek
Krajské předsednictvo

Příspěvekod Jan.Kohler » 18 lis 2015, 17:59

Ondrej.Kolek píše:Jsem rád, že se rozeběhla živá debata 2 - 3 lidí :-) aspoň něco...

Celá ta diskuze je trochu argumentační cvičení, protože Změna nás do koalice k KV2016 nepřizvala.
Přizval nás krajský předseda Zelených s tím, že by musel teprve hledat podporu pro takový krok mezi svými vlastními lidmi.
Pokud Změna stojí o spolupráci, má to někdo od nich říct na rovinu (teď jsem byl ale ošklivý).

Tak teď v tom mám guláš, když vezmu v potaz první příspěvek, tak tam je tolik spojení SZ a Změny i Změny samostatně, že to opravdu vypadá na argumentační a možná i postřehové cvičení, ale já bych se ho radši neúčastnil, reaguji věcně a "konkrétně" na předešlou diskuzi/příspěvky. (možná jsem zase nepochopil psaný text a souvislosti ;)

Někdy si připadám, že jsem orthodoxní odmítač Změny resp. koalice se Změnou. Není tomu tak.
Ti nejhorší šíbři u vesla samozřejmě nechtějí, aby se životaschopné alternativy spojvaly a porážely je ve volbách. Já si ale nechci zavdat ani s tím nejlepším ze špatných.
Změna není možná špatná strana, ale začala mi páchnout jako možný předvolební koaliční partner. To je ale pocit plynoucí z různých neuspořádaných informací, takže Změnu zatím vnímám jako nejméně špatnou stranu, se kterou se dá v LK spolupracovat.
Taky ale chápu, že mj. neschopnost dohody mezi SZ, Změnou a Piráty umožňuje pokračování oligarchizace Česka.

Jak říkal Martin Rejman "dejte mi program a já začnu oslovovat kandidáty......"
Mít program je nejen dobré, ale v souvislosti k jednání o společné kandidátce vlastně i nutné,,, bez něj asi nepůjde vlastně nic dohodnout...alespoň nějakou kostru a směr?
Je nás málo akčních, začínám mít pocit, že moc povídáme, málo vykazujeme ;)

V otázce spolupráce se Změnou a potažmo SZ jsem pro opatrnost.

Souhlas, resp. jsem to nepřímo psal, že je alespoň dobré vědět, co se může dít, jaké mají slabiny, kauzy a pseudokauzy, a kdo a jak může na naše případné partnery útočit.....

Pokud mi členská základna dá podnět k vyvolání nového hlasování o spolupráci s kýmkoliv, určitě budeme znovu rozhodovat.
Jedno hlasování jsem se snažil vyvolat, ale pro slabou diskuzi jsem ho zrušil.
Protože ale nějaké rozhodnutí musíme zaujmout, zaujal jsem jej, a to ve smyslu odmítnutí předvolební koalice Pirátů se Změnou a SZ. Jako předseda jsem vzal v potaz dosavadní diskuze, které opakovaně vedou k téměř jednoznačnému odmítnutí předvolební koaliční splupráce (jen připomínám, že to nevylučuje jinou spolupráci nebo vytvoření koalice po skončených volbách).

Kdybych to shrnul, tak koalici se člověk v zásadě nebrání, ale konkrétní spolupráce bez navazujících a podrobnějších informací, si prostě neodhlasujeme, tím jsem si víceméně jistý.

Musím letět, nebo mi neodešle pošta balíky...
Jan.Kohler
Člen KS Liberecký kraj

Příspěvekod Tomas.Martinek » 11 čer 2016, 16:17

Ahoj, jak to vypadá s kandidátkou pro volby do krajských voleb v Libereckém kraji? Budou Piráti podávat samostatnou kandidátku nebo s někým? Ptají se mne lidé, zda-li budeme dosazovat lidi do volebních komisí, tak abych věděl, co odpovídat... Díky ;)
Ing. Tomáš Martínek, poslanec za Liberecký kraj, místopředseda volebního výboru a člen kontrolního výboru PSP ČR
Tomas.Martinek
Poslanec Parlamentu ČR

Dal poděkování: 114 krát
Dostal poděkování: 204 krát

Předchozí

Podobná témata

Zpět na Krajské fórum Liberecký kraj