[Rozprava] Primarky 2017 - prihlaseni+predstaveni kandidatu

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Pardubicky kraj

[Rozprava] Primarky 2017 - prihlaseni+predstaveni kandidatu

Příspěvekod Zdenek.Kubala » 21 led 2017, 15:45

Ahoj, jak jsme resili na schuzi, zakladam vlakno pro primarky.

Prosim, aby se zajemci v kratkosti predstavili. Pripadne lze dopisovat i nezavisle

Aktualne prihlaseni:
-------------------------

Toto vlakno nechame otevrene pravdepodobne minimalne do dalsi schuze, ktera by mela byt v unoru. Pokud si dobre vzpominam tak 25.2.2017.
Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)
UNIX - Where is a shell, there is a way.
---
soucasti technickeho odboru
predsednictvo KS Pardubicky kraj
Zdenek.Kubala
Zástupce vedoucího odboru

Dal poděkování: 0 krát
Dostal poděkování: 194 krát

Re: [Rozprava] Primarky 2017 - prihlaseni+predstaveni kandid

Příspěvekod Ondrej.Cesik » 28 úno 2017, 23:53

Ahoj,
tak se hlásím na pozici lídra kandidátky. Moje kandidátská řeč:
K pirátské straně jsem se dostal přes své sympatie k otevřenému softwaru a počáteční fascinaci otevřeným hardwarem. Kdy se mi otevřel širší horizont možné společenského směru, který je mi blízký. V rámci osobní motivace. Jsem si říkal, že je potřeba zlepšit politické znalosti v ČR. Politika je dlouhodobou slabinou České republiky a nejlépe ji lze řešit zlepšením úrovně politických znalostí mezi občany. Taky na mě hodně zapůsobila hospodářská krize, která naplno ukázala. Jak může být ekonomika křehká. To se mi hodně nelíbí, chtěl bych odolnější a stabilnější verzi. Klasická pirátská témata transparence, otevřenosti, sdíleného bohatství a svobody. Jsou bezva.

V případě zvolení do poslanecké sněmovny bych se chtěl zasadit o:
- zkrácení autorského práva u audiovizuálních děl na 10 let, pokud byly financovaný z veřejného rozpočtu
- omezit vliv politiků nad Českou televizí a předání vlivu do rukou občanů
- zlepšit politickou situaci v ČR a to bych hned podpořil svým závazkem rezignovat na poslanecký mandát. V případě odhlasování krajským nebo celostátním fórem.

Dotazy rád zodpovím.
Budovatel o kousek lepšího světa.
Ondrej.Cesik
Krajské předsednictvo

Dal poděkování: 108 krát
Dostal poděkování: 225 krát

Příspěvekod Mikulas.Ferjencik » 01 bře 2017, 02:16

Ahoj všichni,

také se ucházím o pozici volebního lídra Pirátů v pardubickém kraji. Můj životopis najdete zde: https://www.pirati.cz/lide/mikulas_ferjencik.

V Pirátské straně jsem už od jejího vzniku a působím jako jeden z mála pirátských politiků ve veřejné funkci, který má možnost věnovat se této práci téměř na plný úvazek. Pracuji jako zastupitel hlavního města Prahy, kde se od roku 2014 snažím zprůhlednit tvorbu územního plánu, upozorňovat na podezřelá jednání vládnoucí koalice a v neposlední řadě se snažím zastupovat v pražské politice svobodomyslné lidi, které město zbytečně šikanuje, namátkou třeba pouliční hudebníky nebo uživatele jednokolek.

Protože jsem v Pardubickém kraji vyrostl a jelikož tu mezi Piráty nevidím nikoho, kdo by měl srovnatelné zkušenosti s krajskou nebo celostátní politikou, nabízím své služby do volební kampaně 2017. Chápu že to, že mám bydliště v Praze je nevýhoda, na druhou stranu v pardubickém kraji mám desítky kamarádů, moje rodina tu žije přes 50 let a skrze mou kandidaturu je možné ukázat, jak Piráti pracují v reálné politice.

Počítám s tím, že pokud budu zvolen lídrem, tak se budu od začátku září věnovat volební kampani téměř na plný úvazek s výjimkou dní, kdy budu muset plnit své zastupitelské povinnosti v Praze. Rád bych v rámci kontaktní kampaně navštívil všechny obce nad 5000 obyvatel v kraji.

Ve sněmovně se chci soustředit na základní Pirátská témata - zveřejňování smluv, otevírání státu atp, dále pak na podporu rozvoje železnice a v oblasti legislativy potom na odstraňování nezamýšlených dopadů zákonů.

Dotazy rád zodpovím.
Pirátský zastupitel v zastupitelstvu hlavního města Prahy. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Za tento příspěvek dostal jeho autor Mikulas.Ferjencik poděkování od:
Andrej.Ramaseuski
Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru

Dal poděkování: 10815 krát
Dostal poděkování: 16504 krát

Příspěvekod Pavel.Stepanek » 03 bře 2017, 13:23

Ondro moc nechápu tvůj záměr rezignovat na poslanecký mandát.
„Kdo v demokracii spí, probudí se v diktatuře." – Johann Wolfgang von Goethe
Pavel.Stepanek
Krajské předsednictvo

Dal poděkování: 135 krát
Dostal poděkování: 171 krát

Příspěvekod Ondrej.Cesik » 03 bře 2017, 21:55

Pavel.Stepanek píše:Ondro moc nechápu tvůj záměr rezignovat na poslanecký mandát.

Pavle díky za otázku. Chtěl jsem tím říct, že mě může krajské sdružení odvolat z poslanecké sněmovny. Odvolatelnost politiku vidím jako dobrou pojistku, aby jejich chování zůstalo v rozumných mezích. Svým závazkem, chci ukázat, že to jde provést bez dalších zákonů. V představení kandidáta jsem popsal věc složitěji. Protože z právního hlediska je to nevymahatelné a závazek je v rovině morální. Plus se při nedodržení pořádně zdiskredituješ. Člověk, který by slib nedodržel je pro mě absolutně nevolitelný.
Ondrej.Cesik
Krajské předsednictvo

Příspěvekod Lukas.Novy » 03 bře 2017, 23:12

Pokud by ovsem odstoupeni treba neznamenalo, ze se tam dostane nekdo "horsi". Ukecat se to da vzdycky.
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek
Lukas.Novy

Dal poděkování: 3040 krát
Dostal poděkování: 13133 krát

Příspěvekod Ondrej.Cesik » 04 bře 2017, 09:19

Lukas.Novy píše:Pokud by ovsem odstoupeni treba neznamenalo, ze se tam dostane nekdo "horsi". Ukecat se to da vzdycky.

Důvod pro neodstoupení si najít můžeš. Fakt, že jsi nerezignoval tím stejně úplně nepřekryješ.
Ondrej.Cesik
Krajské předsednictvo

Podobná témata

Zpět na Krajské fórum Pardubický kraj