Piráti a Zelení

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)

Dodržujte prosím pravidla fóra.

Re: Piráti a Zelení

Příspěvekod Tomas.Martinek » 05 bře 2017, 20:05

Mél jsem na mysli možnost, že by se jim navrhla varianta, kdy by nepodavali vlastní kandidátku, ale ve všech krajích např. na druhe misto mohli dosadit své lidi. Také by to tak prezentovali, že se jedná o kandidatku Pirátů s podporou Zelených. Obdobně, jako tomu bylo u TOP09 a starostu... Získané peníze by se potom dělili půl na půl. Získali by tak peníze a pravděpodobně i poslance. Piráti by též získali více peněz, poslance i budování značky...
Ing. Tomáš Martínek, poslanec za Liberecký kraj, místopředseda volebního výboru a člen kontrolního výboru PSP ČR
Tomas.Martinek
Poslanec Parlamentu ČR

Dal poděkování: 114 krát
Dostal poděkování: 206 krát

Příspěvekod Janek.Wagner » 05 bře 2017, 20:08

Tomas.Martinek píše:Mél jsem na mysli možnost, že by se jim navrhla varianta, kdy by nepodavali vlastní kandidátku, ale ve všech krajích např. na druhe misto mohli dosadit své lidi. Také by to tak prezentovali, že se jedná o kandidatku Pirátů s podporou Zelených. Obdobně, jako tomu bylo u TOP09 a starostu... Získané peníze by se potom dělili půl na půl. Získali by tak peníze a pravděpodobně i poslance. Piráti by též získali více peněz, poslance i budování značky...
Piráti opravdu Zelené nepotřebují. Ani jako stranu a ani jako osobnosti.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Janek.Wagner 3 poděkování od:
Jiri.Kaderavek.sen, Vaclav.Fortik, Vlastimil.Efraim
Janek.Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů

Dal poděkování: 4272 krát
Dostal poděkování: 4261 krát

Příspěvekod Martin.Shanil » 05 bře 2017, 21:54

už poněkolikáté stejné téma. pro mě to indikuje, že vám to furt vrtá hlavou a že na tom asi teda něco bude. ;)
Martin.Shanil
Komunální zastupitel

Dal poděkování: 10375 krát
Dostal poděkování: 10714 krát

Příspěvekod Ivan.Bartos » 05 bře 2017, 22:25

Po tom, co Matěj Stropnický tajně tokal s Kalouskem, zda by teda našli nějaké průsečíky a možnosti volební spolupráce? Nebylo moc lidí ve vedení Greens, kteří se proti tomu striktně stavěli. Díky soudným lidem v Zelených to tak nějak nevyšlo, ale řada členů i fcionářů se k tomu stavěla více než "tak to by šlo".
Vnímám velmi silně reakce v celé republice a jsem přesvědčen, že jakákoliv volební spolupráce našich značek (což tak nějak vychází z toho, že ten člověk má za jménem na kandidátce Zelený) by poškodila Piráty celorepublikově.

Navíc anketa sice lehce hrála pro kandidátky otevřené i politickým stranám, ale druhý nejpožadovanější stav byl "pouze pirátské".

Moc nevím, jak jinak by si chtěl někdo tuto celostranicko anketu vykládat.

Osobně jsem po požádání podporoval kraje, které se rozhodli kandidátky pro krajské volby koalovat (neřešim zda uspěly, či nikoliv), ale to byly krajské volby. Prosím o zodpovědný přístupu v rámci celostátáních voleb do PS. Jako to není hra. My chceme ve volbách vysvětlovat NÁŠ program a ne půl času "proč jdeme se Zelenejma".

Za sebe osobně vůbec nechápu, proč to někdo furt řeší. Podle mě naše rozhodnutí nespolupráce právě se Zelenými a v žádné relativizovatelné formě zazněla už snad stokrát na všech štábech, médiích, v hodnocení krajů i na RV. Jinak se samořejmě můžeme kamauádit, že. Ale jejich politika fakt není naše politika.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/bavili-jsme-se-o-holkach-pivu-a-narodnich-parcich-popsal-kal/r~e31bda8eff5a11e6a8cc002590604f2e/?redirected=1488745122
Naposledy upravil Ivan.Bartos dne 06 bře 2017, 09:32, celkově upraveno 1
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Za tento příspěvek dostal jeho autor Ivan.Bartos 4 poděkování od:
Dalibor.Zahora, Jan.Lipavsky, Marek.Necada, Vit.Jurasek
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo

Dal poděkování: 4383 krát
Dostal poděkování: 15458 krát

Příspěvekod Marek.Necada » 05 bře 2017, 23:01

Ivan.Bartos píše:Za sebe osobně vůbec nechápu, proč to někdo furt řeší. Podle mě naše rozhodnutí nespolupráce právě se Zelenými a v žádné relativizovatelné formě zazněla už snad stokrát na všech štábech, médiích, v hodnocení krajů i na RV.

Čí „naše rozhodnutí“? Dokud k tomu nebude usnesení CF nebo alespoň RV, jsou takové úvahy naprosto legitimní (třebaže ne smysluplné). Nejsi Andrej, jsi Ivan. :)

Za tento příspěvek dostal jeho autor Marek.Necada poděkování od:
Tomas.Martinek
Marek.Necada

Dal poděkování: 8546 krát
Dostal poděkování: 5245 krát

Příspěvekod Petr.Vileta » 06 bře 2017, 00:41

Tomas.Martinek píše:Mél jsem na mysli možnost, že by se jim navrhla varianta, kdy by nepodavali vlastní kandidátku, ale ve všech krajích např. na druhe misto mohli dosadit své lidi. Také by to tak prezentovali, že se jedná o kandidatku Pirátů s podporou Zelených. Obdobně, jako tomu bylo u TOP09 a starostu... Získané peníze by se potom dělili půl na půl. Získali by tak peníze a pravděpodobně i poslance. Piráti by též získali více peněz, poslance i budování značky...

V obecních volbách klidně, ale celostátně by nás to zabilo. Hodně voličů Zelených je radikálně levicově ekoteroristicky naladěných, k čemuž přispělo zvolení Stropnického. U nás snad těch fanatiků je jen několik a naše voliče by, myslím, spojení se Zelenými dost rozladilo. Ve volebních procentech by to pak vyšlo na 3,5 + 2,5 = 1,8 ;)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Já vyjdu s každým, ale s kým nemohu vyjít, s tím vyběhnu.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Petr.Vileta poděkování od:
Janek.Wagner
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj

Dal poděkování: 21874 krát
Dostal poděkování: 19232 krát

Příspěvekod Vojtech.Pikal » 06 bře 2017, 01:28

Jenem chci podotknout, že jistá nabídka v této podobě přišla, a pokud si pamatuju parametry tak to bylo
Pokud to bude kandidátka Piráti, tak celostátní lídr je Zelení (čti Stropnický) a je lídrem v některém z "jistých" krajů. (Kraje, kde pokud se překročí 5%, určitě se někdo do sněmovny podívá - Praha, SčK, JmK, MsK)
Ve zbylých jistých krajích půl na půl. (Tzn polovina lídrů SZ, polovina lídrů Piráti)
V dalších krajích výhoda (6 krajů?) pro ty jejichž to není listina (čti v tomhle případě zelení) a 4 lídři Piráti.
Takže máme naši kandidátku a 6 lídrů našich a 8 našich na druhých pozicích, z nichž cca 2 jsou "jisté".

To jen tak pro představu, jak by vypadalo rovné partnerství. (Ono silově je skutečně rovné, ale zkuste si to představit.)
člen RV, AO, ZO, FO a PO a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb|blog Tel: 776635258 Mumble status

Za tento příspěvek dostal jeho autor Vojtech.Pikal 6 poděkování od:
Giuseppe.Maiello, Ivan.Bartos, Jan.Lipavsky, Marek.Necada, Petr.Vileta, Vlastimil.Efraim
Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR

Dal poděkování: 22274 krát
Dostal poděkování: 15601 krát

Příspěvekod Ivan.Bartos » 06 bře 2017, 09:38

Marek.Necada píše:
Ivan.Bartos píše:Za sebe osobně vůbec nechápu, proč to někdo furt řeší. Podle mě naše rozhodnutí nespolupráce právě se Zelenými a v žádné relativizovatelné formě zazněla už snad stokrát na všech štábech, médiích, v hodnocení krajů i na RV.

Čí „naše rozhodnutí“? Dokud k tomu nebude usnesení CF nebo alespoň RV, jsou takové úvahy naprosto legitimní (třebaže ne smysluplné). Nejsi Andrej, jsi Ivan. :)

Marku, já ale nikomu nic nenařizuji. Jsem přesvědčeny a v tuto chvíli bych naopak byl velmi nerad, kdybych se mýlil, že Piráti variantu "bereme na palubu Zelené" nechtějí.
Validovat si to neustále anketama ři halsováníma můžeme.
Já jsem za sebe řekl, že si myslím, že mít tam proti Zeleným revoltující Zelené (stále hypotetická varianta, neb nebím o nikom, kdo by se ozval reálně, že se od Greens trhne ale zůstane Green, je na škodu celku.
Jak říkám. Debata je hypotetická. A netahej sem Babiše. Žádnou direktivu jsem nevydal. Vycházím z empirického poznání z desítek setkání pirátů za poslední rok. Vůle "se zelenými" kromě případu podpoříme PŘÍPADNÉ zběhy :-) nezazněla nikde. A i tato zazněla zcela individuálně v příapdě asi tří lidí, kteří ostatně už skoro všici napsali v tomto vlákně. Podle mě hypotetické minimálně, ale když se o tom bavíme, dáváme tím tak trochu najevo, že je to nějaká reálná varianta. Což je opět podle mého názoru (názoru!!!) zase spíše na škodu.

Uplně stejnou váhu má...hele rozpad se úsvit. Nevezmeme na kadnidátky někoho z ex Úsvitu. Zde paradoxně dokonce vím, kdo by za nás i kandidoval. Když to sem napíšu, znamená to, že o tom uvažujeme? Nikoliv. Podmínku tevřené kaniátky by to samozřejmě splňovalo. Pokud bych to táhnul dál na úroveň že si to přece kraj pak poošteluje a na úrovni RV to kdyžtak stopnou, domníváte se, že by toto nebylo intepretováno "Piráti lákají na své kandidátky bývalé okamurovce?" Zdůrazňuji, že mě ani ve snu nenapdalo, nikoho z Ůsvitu na kandidaturu za Piráty lákat, ačkoliv by to splňovalo pravděpodobně variantu, který vylezla z ankety :-)
Naposledy upravil Ivan.Bartos dne 06 bře 2017, 09:41, celkově upraveno 1
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Za tento příspěvek dostal jeho autor Ivan.Bartos 3 poděkování od:
Dalibor.Zahora, Marek.Necada, Vojtech.Pikal
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo

Dal poděkování: 4383 krát
Dostal poděkování: 15458 krát

Příspěvekod Vlastimil.Efraim » 06 bře 2017, 09:41

Jo, nechte je konecne chcipnout! Zbytecne jim neprodluzujte to jejich trapeni! ;)

btw. mozna se jako zombici pridaji k Topce. :mrgreen:

Za tento příspěvek dostal jeho autor Vlastimil.Efraim poděkování od:
Petr.Vileta
Vlastimil.Efraim
Člen KS Olomoucký kraj

Bydliště: Olomouc, Morava, CZ, EU, Země, Slunce, Mléčná dráha
Dal poděkování: 614 krát
Dostal poděkování: 1289 krát

Příspěvekod Martin.Shanil » 06 bře 2017, 09:41

dokud se malé partaje nenaučí spolupracovat, tak zustanou malé a ty etablované z toho budou těžit. kdo je lídr je důležitější jen pro partaje. ne pro voliče. to jste fakt od nikoho z nich neslyšeli "piráti a zelení" by se měli spojit? já mockrát. a krajské volby to dokázaly.
Naposledy upravil Martin.Shanil dne 06 bře 2017, 09:44, celkově upraveno 1
Martin.Shanil
Komunální zastupitel

Dal poděkování: 10375 krát
Dostal poděkování: 10714 krát

PředchozíDalší

Podobná témata

Zpět na Vnitrostranická diskuse