CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.

Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Re: CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvekod Mikulas.Peksa » 27 bře 2017, 01:06

PRO odvolání.

Někdy na podzim (na pražském RV) proběhl Jakub Michálkem mediovaný rozhovor mezi Mikulášem Peksou a Ivo Vašíčkem, přitomna byla řada dalších svědků (namátkou mě napadá Honza Novák, část rozhovoru nutně vyslechl i Ivan Bartoš). Výstupem rozhovoru bylo: chceme "silnou a nezávislou Evropu" a shodujeme se na tom všichni. Nemám info, že by se na tomto přístupu něco změnilo v rámci PirateConu k mezinárodním vztahům, kde se Ivo vyskytoval a projevoval.

Tenhle podnět se rozjel na základě FB postu, který cíleně oživuje staré nenávisti mezi Čechy a Němci. Při veškeré fantazii, kterou ještě mám, si nedovedu představit, jak lze zapojit Česko do nějaké Evropské spolupráce, pokud se tohle nepřátelství s Německem zase rozjede. Netuším, proč tohle Ivo dělá, ale vůbec mi to nedává smysl v rámci té původní vize.

Sorryjako, ale buď máme něco jako plán a ten všichni realizujeme. Nebo do toho někdo hází vidle a jede si svůj plán. A jako třeba to Ivo vysvětlí a já změním názor. Ale pokud něco vypadá jako podraz a smrdí jako podraz, tak to asi podraz bude.
Švejku, až zavěsíte telefon...klap!

PGP: https://pgp.mit.edu/pks/lookup?op=get&search=0x6E5F6E7326D4BF7E

When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo

Dal poděkování: 7605 krát
Dostal poděkování: 9003 krát

Příspěvekod Radek.Holodnak » 27 bře 2017, 01:44

Kdybych měl tolik času, abych mohl pořídit screenoshoty všech negativních reakcí, které jsem v souvislosti s Ivošem kdy viděl a slyšel, tak bych ho využil k tomu, abych přinesl mír do Sýrie. Asi tak dlouho by to trvalo. Vzhledem ke konstantnímu poškozování jména strany a prezentování názorů neslučitelnými s hodnotami Pirátů jsem pro jeho odvolání. Nechci Piráty jako stranu, která věří na chemtrails, která věří v židobolševickozednářskoiluminátskoSorosskoRockefellerovskoOnasisské spiknutí s cílem proměnit lidstvo reptiliány. Chci Piráty v Evropě, demokratické, fungující na principu demokratického minima, které mj. nutně vyžaduje schoponost kritického myšlení a zejména práce se zdroji a jejich vyhledáváním a tříbením v kontextu současné doby, která je zatím bezprecedentní v ohledu na míru přijímaných i vysíláných informací o každém z nás; Piráty ukotvené v liberálně demokratickém civilizačním proudu a v ekonomicky nejsilnějším společenství světa.
předseda MS Žatec - Kadaň

Piráti Žatec na FB

Radek.Holodnak
Místní předsednictvo

Dal poděkování: 1421 krát
Dostal poděkování: 1988 krát

Příspěvekod Petr.Vileta » 27 bře 2017, 04:59

Radek.Holodnak píše:Nechci Piráty jako stranu, která věří na chemtrails ...

Vůbec to sem nepatří, ale nemůžu si pomoct. :D
OFFTOPICChemtrals existují, má to kdejaké letadlo.
dokonce i obyčejná Cessna :o
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Já vyjdu s každým, ale s kým nemohu vyjít, s tím vyběhnu.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Petr.Vileta poděkování od:
Robert.Magni
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj

Dal poděkování: 21816 krát
Dostal poděkování: 19186 krát

Příspěvekod Michaela.Skokanova » 27 bře 2017, 06:32

Petr.Vileta píše:Vůbec to sem nepatří, ale nemůžu si pomoct. :D
OFFTOPICChemtrals existují, má to kdejaké letadlo.
dokonce i obyčejná Cessna :o

Oznámení moderátora:
Napominam - kdyz nemas, co bys napsal moudreho k veci, radsi nepis vubec.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
-------------------------------------------------------------------------------------------
You can find work and sort your life out anytime. The pub closes in five hours. - Bernard Black

Hanba svazákům a krtkobijcům. Jo, a taky jakoubkovcům.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Michaela.Skokanova 5 poděkování od:
Dalibor.Zahora, Lukas.Barton, Lukas.Novy, Marek.Necada, Pavel.Moravec
Michaela.Skokanova

Dal poděkování: 3877 krát
Dostal poděkování: 1124 krát

Příspěvekod Ales.Sura » 27 bře 2017, 11:08

Pro členství v EU nebo NATO nemáme žádné stranické stanovisko. Nebo mi něco uteklo?
Takže trestat Iva za to, že s těmito organizacemi nesympatizuje je nesmysl. Já sám podporuji tyto organizace pouze do té míry, kdy jsme bráni jako rovnocenní partneři a nejedná se o diktaturu "těch velkých" nebo "pár (ne)mocných."
Ostatně máme v programu přímou demokracii, takže počítám, že podobně zásadní otázky by se rozhodovali v referendu. A tam si opravdu nejsem jist jak by to dopadlo.
Aleš Sůra - můj pirátský Jabber je momentálně Obrázek, PGPID: 9C1B3043
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Za tento příspěvek dostal jeho autor Ales.Sura 2 poděkování od:
Ladislav.Nesnera, Robert.Magni
Ales.Sura
Člen KS Praha

Dal poděkování: 1644 krát
Dostal poděkování: 2659 krát

Příspěvekod Michaela.Skokanova » 27 bře 2017, 11:48

Ales.Sura píše:Pro členství v EU nebo NATO nemáme žádné stranické stanovisko. Nebo mi něco uteklo?
Takže trestat Iva za to, že s těmito organizacemi nesympatizuje je nesmysl. Já sám podporuji tyto organizace pouze do té míry, kdy jsme bráni jako rovnocenní partneři a nejedná se o diktaturu "těch velkých" nebo "pár (ne)mocných."
Ostatně máme v programu přímou demokracii, takže počítám, že podobně zásadní otázky by se rozhodovali v referendu. A tam si opravdu nejsem jist jak by to dopadlo.

Stanovisko se tvori.
A Iva nikdo "netresta za nazor".
Pavel.Moravec píše:Opakuji: tento podnět není o pirátském postoji k NATO. Tento podnět je o demagogii a lžích místopředsedy strany.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
-------------------------------------------------------------------------------------------
You can find work and sort your life out anytime. The pub closes in five hours. - Bernard Black

Hanba svazákům a krtkobijcům. Jo, a taky jakoubkovcům.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Michaela.Skokanova 5 poděkování od:
Lenka.Kozlova, Marek.Necada, next_ghost, Pavel.Moravec, Radek.Holodnak
Michaela.Skokanova

Dal poděkování: 3877 krát
Dostal poděkování: 1124 krát

Příspěvekod Petr.Tkadlec » 27 bře 2017, 12:10

Rozhodně jsem PROTI odvolání Ivo Vašíčka. Byť s jeho názory a postoji na určité věci nesouhlasím, ale on tyto názory zastává konstantně a pro ně byl nejspíš zvolen do RP. Padlo tady hodně názorů, že Ivo poškozuje stranu, ale průzkumy ukazují pravý opak, takže zase jde pouze o emoce jednotlivých členů, kteří nejsou ztotožněni s názorem IV. Navíc Ivoš je určitě jedním z pilířů strany, takže jestli je záměrem členů vytvořit elitní stranu jednoho názoru či názorů pouze sluníčkářských tak hodně štěstí, ale loď si tak nakonec potopíte sami. Jestli Ivo nepracoval dobře jako garant financí a neplnil své povinnosti, tak si ho odvolejte z funkce garanta, ale neodvolávejte někoho, kdo byl demokraticky zvolen za to, že dělá jen to, co vždycky dělal.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Za tento příspěvek dostal jeho autor Petr.Tkadlec 4 poděkování od:
Ales.Jakl, Ales.Sura, Dalibor.Zahora, Giuseppe.Maiello
Petr.Tkadlec
Republikový výbor

Dal poděkování: 1194 krát
Dostal poděkování: 1021 krát

Příspěvekod Martin.Duska » 27 bře 2017, 12:14

V poslední době se na západě šíří myšlenkový proud, že pokud se poukáže na lež, nebo pochybení, automaticky se dotyčný schovává za svobodu slova nebo že jej chceš cenzurovat. Pojdme si to trošku vysvětlit. Každý má právo na názor, nicméně nejsou si rovné pokud nejsou vyargumentované, nebo jsou fakticky špatné. Jako člověka studující humanitní obory mě děsí takzvaná alternativní fakta, což není nic jiného než lež a ohýbání reality skrze politické manipulátory.

Pan Vašíček se dopouští demagogie, kdy záměrně propojuje historické křivdy tak jek se mu to hodí do krámu, věci si vytrhává z kontextu a odpovídá buď přechodem k jinému tématu, nebo právě tím že člověk který jej k němu kritický, označí za cenzora nebo svazáka, což je osobní útok pro lidi svobodomyslné zvlášt citlivý a účinný.

Mám za sebou 3 semestry které se věnovali totalitním režimům, Střední Evropě a Českému politickému vývoji a z mého "laického" pohledu je Vašíček nekompetentní se vyjadřovat k historii a souvislostem s nedemokratickými režimy. Není to tím že bych s jeho názory nesouhlasil, já nesouhlasím s metodou jak k nim přichází a nedokáže si je z mého pohledu dostatečně obhájit.
Je to stejné, jako bych teď začal upravovat kod stranického webu, ačkoliv jsem to nikdy nedělal, ale můj názor je stejně hodnotný jako člověka učeného v oboru IT.
„Každé skutečné dobrodružství vzniká nárazem fantazie na skutečnost.“ Karel Čapek

Za tento příspěvek dostal jeho autor Martin.Duska 5 poděkování od:
Martin.Jiranek, Michaela.Skokanova, Pavel.Moravec, Pavel.Reimann, Tom Adamec
Martin.Duska
Člen KS Praha

Dal poděkování: 305 krát
Dostal poděkování: 278 krát

Příspěvekod Lukas.Novy » 27 bře 2017, 12:18

Zadam timto predsedajiciho, aby nevystupoval v rozprave bez toho, aby predsedani predal. Dekuji.
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek

Za tento příspěvek dostal jeho autor Lukas.Novy 7 poděkování od:
Ales.Sura, Dalibor.Zahora, Marek.Necada, Ondrej.Kallasch, Pavel.Moravec, Rostislav.Reha, Yossi
Lukas.Novy

Dal poděkování: 3040 krát
Dostal poděkování: 13128 krát

Příspěvekod Roman.Kucera » 27 bře 2017, 12:27

Martin.Duska píše:Mám za sebou 3 semestry které se věnovali totalitním režimům, Střední Evropě a Českému politickému vývoji a z mého "laického" pohledu je Vašíček nekompetentní se vyjadřovat k historii a souvislostem s nedemokratickými režimy.

Jasně, ty jsi kompetentní, budeš na to mít školu. On to jenom na vlastní kůži zažil. :-D
Pryč s takovými nevzdělanými amatéry! Naše jediné správné názory si rozvracet nedáme!
Chcete mě v RV? Klik! :)

Pirátem se človék nestává, pirátem se rodí!

Za tento příspěvek dostal jeho autor Roman.Kucera 8 poděkování od:
Ales.Sura, Dalibor.Zahora, Giuseppe.Maiello, Libor.Spacek, Marek.Necada, Martin.Duska, odis, Petr.Tkadlec
Roman.Kucera
Garant programového bodu

Dal poděkování: 10353 krát
Dostal poděkování: 18990 krát

PředchozíDalší

Podobná témata

Zpět na Celostátní fórum