CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.

Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Re: CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvekod Tibor.Vansa » 28 bře 2017, 07:13

A tady je dukaz, ze Ivo s Jakubem porad chteji uvadet Tlusteho jako partnerskou osobnost. Kdo chce videt original at napise Jakubovi o sdileni.
Přílohy
s2.png
s1.png

Za tento příspěvek dostal jeho autor Tibor.Vansa poděkování od:
Ondrej.Profant
Tibor.Vansa
Garant programového bodu

Dal poděkování: 170 krát
Dostal poděkování: 461 krát

Příspěvekod Pavel.Moravec » 28 bře 2017, 08:35

Cituji našeho předsedu z Lidovek:

Dalibor.Zahora píše:Zbaví se Piráti svého místopředsedy? Kolegy rozčílil fotkou s Hitlerem
https://www.lidovky.cz/vasicek-celi-pokusu-o-odvolani-dzg-/zpravy-domov.aspx?c=A170327_124151_ln_domov_jho

Lidovky / Ivan Bartoš píše:Pro své čtenáře na sociálních sítích má pak vzkaz. Facebook či Twitter vnímá jako platformu pro nadsázku, ironii či humor, k jeho komentářům by prý podle toho měli lidé přistupovat. Jinými slovy nebrat je příliš seriózně. „Na Facebooku jsou posty vždy komické. Vždy v tom je nějaká hyperbola nebo vtípek,“ vysvětlil svůj pohled na sociální sítě. „Spousta lidí to chápe, ale hlavně mladší generace bere Facebook vážně, jako by to byly nějaké proklamace,“ dodal.
..
„Ivoš nekontroluje svůj diskurs ani jeho dopady. Pokud stavíme naši Pirátskou politiku na přesnosti, kvalitních informacích a dialogu, nelze, a to ani v případě ostrých reakcí oponentů, na tyto základy rezignovat.“

Toto je jádro pudla. S Ivanovým vnímáním soc.sítí nesouhlasím, řada/většina lidí IMHO bere dění na soc.sítích vážně. Celá společnost včetně politků tráví diskuzemi na Internetu mnohem víc času než v reálném světě, rozhoduje se podle virtuálního světa i ve světě reálném, tedy bere ten virtuální svět vážně.

Provokativní dotaz: Pokud RP bere naše vystupování na FB jen jako nadsázku kterou nikdo nemá brát vážně, fakt za reklamu na FB chceme utratit stranické peníze? Nebudou to lidi brát jen jako další "LOL promoted pirátské video, oni to tak nemyslí, to je jen provokace, hahaha"?

IMHO poslední citovaná Ivanova věta ("Piráti jsou založeni na kvalitních informacích a dialogu") je dost platná. Proč si tuto image zbytečně boříme Ivošovými neseriozními výroky? Jako řadovému členovi by to prošlo, ale místopředseda strany mluví (resp. primárně je brán) za stranu.

A osobně v tomto, v této serioznosti a důvěryhodnosti, vidím naši velkou výhodu. Dnes zažíváme krizi důvěry. Lidi neví, čemu věřit, jsou opakovaně klamáni politiky (VV vymetou dinosaury, ANOfert zavede pořádek, o tradičních stranách ani nemluvě..) i médii (útěk od tradičních médií které neříkají plnou pravdu k těm alternativním, které ale mají postoj k pravdě ještě volnější). Proč neukážeme, že my do takového hnusného světa (kde nelze nikomu věřit) nepatříme? Že nám se dá věřit kdykoliv?
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Pavel.Moravec 7 poděkování od:
Alexandr.Mansurov, Frantisek.Navrkal, next_ghost, Petr.Lysek, Petr.Vileta, Tom Adamec, Tomas.Martinek
Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj

Dal poděkování: 8931 krát
Dostal poděkování: 4517 krát

Příspěvekod Janek.Wagner » 28 bře 2017, 08:40

Tibor.Vansa píše:A tady je dukaz, ze Ivo s Jakubem porad chteji uvadet Tlusteho jako partnerskou osobnost. Kdo chce videt original at napise Jakubovi o sdileni.
Prosím o odkaz.
Janek.Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů

Dal poděkování: 4272 krát
Dostal poděkování: 4260 krát

Příspěvekod Ivo.Vasicek » 28 bře 2017, 08:53

Janek.Wagner píše:
Tibor.Vansa píše:A tady je dukaz, ze Ivo s Jakubem porad chteji uvadet Tlusteho jako partnerskou osobnost. Kdo chce videt original at napise Jakubovi o sdileni.
Prosím o odkaz.

Ten text co tu Libor Vansa postuje byl pracovním návrhem, který mi byl předkládán Jakubem a nad kterým jsme diskutovali, já tam toho Tlustého nepsal a ve finálním návrhu není, smazal jsem to, protože to ve vztahu k vývoji tvorby nemělo smysl (nijak s ním ten návrh nesouvisí a NZP neřeší). Může to však být i technické nedopatření - neaktualizace. Ověřím.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Ivo.Vasicek
Krajský zastupitel

Dal poděkování: 10799 krát
Dostal poděkování: 11238 krát

Příspěvekod Janek.Wagner » 28 bře 2017, 08:59

Pavel.Moravec píše:
Lidovky / Ivan Bartoš píše:Pro své čtenáře na sociálních sítích má pak vzkaz. Facebook či Twitter vnímá jako platformu pro nadsázku, ironii či humor, k jeho komentářům by prý podle toho měli lidé přistupovat. Jinými slovy nebrat je příliš seriózně. „Na Facebooku jsou posty vždy komické. Vždy v tom je nějaká hyperbola nebo vtípek,“ vysvětlil svůj pohled na sociální sítě. „Spousta lidí to chápe, ale hlavně mladší generace bere Facebook vážně, jako by to byly nějaké proklamace,“ dodal.
To je ale citace Ivoše!

Facebook i Twitter jsou dnes standardní komunikační platformy, Ivošovo vysvětlení je vysloveně hloupé (navíc se zbytečným útokem na mladší generaci). Zvláště v situaci, když tuto platformu využíváme i pro kampaň...

Za tento příspěvek dostal jeho autor Janek.Wagner 2 poděkování od:
Ondrej.Profant, Tomas.Martinek
Janek.Wagner

Dal poděkování: 4272 krát
Dostal poděkování: 4260 krát

Příspěvekod Ales.Sura » 28 bře 2017, 09:09

Pavel.Moravec píše:
Ivan.Bartos píše:Pokud je ovšem hlavním argumentem pro odvolání jeho demagogie či práce-nepráce se zdroji či subjektivita výkladu, zaráží mě, že je spor veden podobnými prostředky.

Věřím, že "podobné prostředky" zde padly z obou stran, více argumentačních faulů a konspirací mi přijde od zastánců Ivoše - ale může to být subjektivní dojem. Nejsem si vědom, že jsem něco podobného použil já. Pokud ano, prosím kohokoliv o upozornění, rád změním na cokoliv názor pokud mi někdo dodá relevantní fakta. Já mám schopnost sebereflexe mám slušnou OFFTOPICnapř. před příchodem k Pirátům jsem byl pro kriminalizaci drog a proti nepodmíněnému příjmu.
.............
Hele a kdybys napsal "víte, jaké výročí si právě dnes připomínáme?.....

Mě docela zaráží jakým způsobem se s Ivem komunikuje. Pokud s někým nesouhlasím nebo mi přijde něco nevhodné, tak se to já osobně primárně snažím vykomunikovat s daným jedincem - zpravidla nejjednodušší a nejrychlejší cesta. Navíc vzniká nejméně rozbouřených emocí. Udělal jsi to?
Pokud to nefunguje, tak udělám nějaké vlákno na fóru, kde se to může rozebrat.
Odvolání je pro mě krajní řešení. Nicméně u Iva se z nějakých (zpravidla osobních) důvodů postupuje opačně.
Ono by to chtělo trochu empatie. S pocitem, že vám někdo kouká přes rameno a pouze čeká, kdy uděláte další kiks, aby vás mohl znovu (po měsíci) odvolat se dost blbě pracuje.
Je krásné teď v odvolacím vláknu napsat: "kdybys napsal", "bylo by dobré kdyby", atd., ale tvoje první reakce byla jdu sepisovat odvolání. Mám-li použít parafrázi, tak tento způsob hledání společné řeči zdá se mi poněkud nešťastným.
Naposledy upravil Ales.Sura dne 28 bře 2017, 09:11, celkově upraveno 2
Aleš Sůra - můj pirátský Jabber je momentálně Obrázek, PGPID: 9C1B3043
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Za tento příspěvek dostal jeho autor Ales.Sura 3 poděkování od:
Ladislav.Nesnera, Lenka.Wagnerova, Martin.Shanil
Ales.Sura
Člen KS Praha

Dal poděkování: 1644 krát
Dostal poděkování: 2659 krát

Příspěvekod Yossi » 28 bře 2017, 09:19

Ales.Sura píše:
Pavel.Moravec píše:
Ivan.Bartos píše:Pokud je ovšem hlavním argumentem pro odvolání jeho demagogie či práce-nepráce se zdroji či subjektivita výkladu, zaráží mě, že je spor veden podobnými prostředky.

Věřím, že "podobné prostředky" zde padly z obou stran, více argumentačních faulů a konspirací mi přijde od zastánců Ivoše - ale může to být subjektivní dojem. Nejsem si vědom, že jsem něco podobného použil já. Pokud ano, prosím kohokoliv o upozornění, rád změním na cokoliv názor pokud mi někdo dodá relevantní fakta. Já mám schopnost sebereflexe mám slušnou OFFTOPICnapř. před příchodem k Pirátům jsem byl pro kriminalizaci drog a proti nepodmíněnému příjmu.
.............
Hele a kdybys napsal "víte, jaké výročí si právě dnes připomínáme?.....

Mě docela zaráží jakým způsobem se s Ivem komunikuje. Pokud s někým nesouhlasím nebo mi přijde něco nevhodné, tak se to já osobně primárně snažím vykomunikovat s daným jedincem - zpravidla nejjednodušší a nejrychlejší cesta. Navíc vzniká nejméně rozbouřených emocí. Udělal jsi to?
Pokud to nefunguje, tak udělám nějaké vlákno na fóru, kde se to může rozebrat.
Odvolání je pro mě krajní řešení. Nicméně u Iva se z nějakých (zpravidla osobních) důvodů postupuje opačně.
Ono by to chtělo trochu empatie. S pocitem, že vám někdo kouká přes rameno a pouze čeká, kdy uděláte další kiks, aby vás mohl znovu (po měsíci) odvolat se dost blbě pracuje.
Je krásné teď v odvolacím vláknu napsat: "kdybys napsal", "bylo by dobré kdyby", atd., ale tvoje první reakce byla jdu sepisovat odvolání. Mám-li použít parafrázi, tak tento způsob hledání společné řeči zdá se mi poněkud nešťastným.

A nemůže pro změnu tím prvním, kdo se nad sebou zamyslí, být pan Vašíček, a to vždy před tím, než v něm vykypí zloba a konspiračním proudem z něj zase vytryskne na FB, PL nebo do sputniku nějaký blud či manipulace?
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!

Za tento příspěvek dostal jeho autor Yossi 2 poděkování od:
Alexandr.Mansurov, Frantisek.Navrkal
Yossi

Dal poděkování: 203 krát
Dostal poděkování: 285 krát

Příspěvekod Maria.Vasickova » 28 bře 2017, 10:08

Tibor.Vansa píše:OFFTOPICDovolím si upozornit, že Maria.Vasickova na svém FB sdílí statusy, považující vylučování z politické debaty za nastolení Hitlerovské diktatury. A to i v případě, kdy jde o nácka s rasistickými výroky.
Ivo Vašíček opačné názory komentuje slovy :
Ivo píše:Mě tyhle svazaci hlášky vždy připomínají totalitu, a vždy mě překvapuje kolik lidí po totalitě touží. Tehdy jsem také poslouchal stvave vysílače a uvědomili soudruzi s tím měli problém.

Pokud má být FB politickým nástrojem, je nutné, aby byli lidé, kteří na něm prezentují politiku, jasně, jako politici na daném profilu označeni. Ivo na svém osobním fb prezentuje své názory a to, že je v předsednictvu strany neznamená, že nemá svůj osobní život. Pokud sdílím jeho příspěvky, tak s nimi nejsem v rozporu a navíc, chápu, jak je myslí, (a pokud ne, tak se ptám), možná proto, že ho " mám přečteného ". Tím chci říct, že ho znám natolik dobře, že vím, jak daleko má od náckovství a násilností nebo používání příkladů, jaké tady uvedl Yossi nebo Vansa. OFFTOPICNicméně nepamatuji, že bych kdy sdílela jeho příspěvky, zejména protože témata, která jsou zajímavé pro něho sleduji okrajově, a to co nás zajímá oba, sdílí spíše on ode mne A co sdílím na své zdi je snad moje věc, a vůbec nechápu, jak souvisí s Hitlerem kterýkoliv status, který jsem tam sdílela. Takže si dovolím upozornit, že Tibor Vansa můj fb profil zřejmě nikdy neviděl, nebo se pokouší manipulovat a zavádět s nějakým cílem.

V příspěvcích Iva nenacházím osobní urážky ani ponižování. Jediné co používá je, že je mu lidí, kteří se ho snaží urazit, líto. V tomto smyslu bych řekla, že jsou politici, kteří by potřebovali v komunikaci s veřejností proškolit, protože už sedí např. v Senátu.
Nikomu jeho názory nevyvrací, pouze nabízí také jiný úhel pohledu na věci. To, že lidé nejsou schopni tuto formu komunikace uchopit, není jeho problém, ale těch, kteří schopnost komunikovat postrádají, a svými příspěvky ponechávají průchod pouze svým emocím.

Yossi:
A nemůže pro změnu tím prvním, kdo se nad sebou zamyslí, být pan Vašíček, a to vždy před tím, než v něm vykypí zloba a konspiračním proudem z něj zase vytryskne na FB, PL nebo do sputniku nějaký blud či manipulace?

Článek Ivo zveřejnil na své zdi 15.3.2017, tato diskuze začala 25.3.2017. 18.3.2017 se konalo v Praze Celostátní fórum. Na tomto sjezdu se k tématu v celku netaktně vyjádřil senátor Láska. Asi Pavlovi všechny tyto události unikli, jinak by svůj podnět podal dříve, nebo nepodal. Pravdou je, že než ho podal, tak se mohl s Ivem spojit třeba telefonem. Co mu v tom zabránilo?
Předsednictvo MS Slovácko

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Maria.Vasickova
Krajské předsednictvo

Dal poděkování: 1614 krát
Dostal poděkování: 1469 krát

Příspěvekod Tibor.Vansa » 28 bře 2017, 10:24

Maria.Vasickova píše:
Tibor.Vansa píše:Yossiho text uvedu proto na své osobě:
Yossi píše: Krásná ukázka manipulace, tak já třeba napíšu post s textem "Na alternativních serverech jsem se dočetl, že Vansa znásilňuje svoji dceru a bije manželku, v mainstreamových médiích o tom nic nepíšou, nevíte, čím to je?"

No, pochybuji, že by Tibor Vansa takovou větu veřejně napsal, pokud by měl dceru a manželku.
Nicméně, děkuji moderátorce, že odstranila inkriminovaný příspěvek.

Yossiho příklad odsuzuji jako hrubý a vulgární, ale chtěl jsem ho zadokumentovat, abych poukázal na Vaši pokryteckost, kdy urážky jiných lidí se mají brát s humorem a nadsázkou, a jejich omezování je Hitlerovská diktatura. Na druhou stranu pokud někdo pouze naznačí, jak by šlo podobných metod použít i na Vás, žádáte okamžité smazání.
Mám krásnou 3 letou dceru a inteligentní manželku, která rozumí psanému textu a pokud je nějaká věta uvozena slovy tote je ukázka manipulace, tak to považuje za ukázku manipulace.

Maria.Vasickova píše:A co sdílím na své zdi je snad moje věc, a vůbec nechápu, jak souvisí s Hitlerem kterýkoliv status, který jsem tam sdílela. Takže si dovolím upozornit, že Tibor Vansa můj fb profil zřejmě nikdy neviděl, nebo se pokouší manipulovat a zavádět s nějakým cílem.

Váš profil jsem neviděl, ale tento příspěvek jste sdílela do FB skupiny pro tvorbu parlamentního programu. Samozřejmně komentovaný jen otázkou.
Tibor.Vansa
Garant programového bodu

Dal poděkování: 170 krát
Dostal poděkování: 461 krát

Příspěvekod Maria.Vasickova » 28 bře 2017, 11:02

Tibor.Vansa píše:
Maria.Vasickova píše:A co sdílím na své zdi je snad moje věc, a vůbec nechápu, jak souvisí s Hitlerem kterýkoliv status, který jsem tam sdílela. Takže si dovolím upozornit, že Tibor Vansa můj fb profil zřejmě nikdy neviděl, nebo se pokouší manipulovat a zavádět s nějakým cílem.

Váš profil jsem neviděl, ale tento příspěvek jste sdílela do FB skupiny pro tvorbu parlamentního programu. Samozřejmně komentovaný jen otázkou.

Obávám se, že je to opět nějaké nedorozumění, jediný příspěvek, který jsem do té skupiny sdílela byl tento s otázkou "A co si o takovém jednání v EU Parlamentu myslí Piráti?" A to, v tom případě vyjasňuje souvislost s Hitlerem. Nicméně je zcela zavádějící informací vzhledem k aktuálnímu odvolávání Ivoše. Mohla bych to považovat za osobní útok na mou osobu od Tibora Vansu. Chápu o co jde. A věřím, že i většina členů této strany.
Předsednictvo MS Slovácko

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Maria.Vasickova
Krajské předsednictvo

Dal poděkování: 1614 krát
Dostal poděkování: 1469 krát

PředchozíDalší

Podobná témata

Zpět na Celostátní fórum