CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.

Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Re: CF 8/2017 Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvekod Michaela.Skokanova » 28 bře 2017, 11:08

Oznámení moderátora:
Napominam Yossiho, T. Vansu a M. Vasickovou za offtopic, prosim, pokud chcete vlakno na diskuse o svych fb, detech a Hitlerovi, zalozte si ho jinde.

Oznámení moderátora:
Napominam Milusi Kotisovou za opetovne psani offtopicu do vlaken, kam to ani omylem nepatri, a odsouvam diskusi o avatarech sem.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
-------------------------------------------------------------------------------------------
You can find work and sort your life out anytime. The pub closes in five hours. - Bernard Black

Hanba svazákům a krtkobijcům. Jo, a taky jakoubkovcům.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Michaela.Skokanova poděkování od:
Dalibor.Zahora
Michaela.Skokanova

Dal poděkování: 3877 krát
Dostal poděkování: 1124 krát

Příspěvekod Mikulas.Ferjencik » 28 bře 2017, 13:58

Budu hlasovat proti,

vlastně nejvíc mi na té stávající odvolačce vadí, že vznikla v reakci na vnější tlak. Lidovky a okruh voličů, co tradičně volili třeba Unii svobody mají svou představu o tom, jací by Piráti měli být. Především prozápadní, odpovědní a s tou přímou demokracií by to neměli přehánět. Neexistují žádná data, která by potvrzovala, že voliči s těmito požadavky tvoří jádro našeho elektorátu. Naopak podle posledních dvou průzkumů (Focus a CVVM) nás volí nemálo voličů, kteří politiku moc neřeší a k volbám je potřeba je mobilizovat.

Odvoláním Ivo Vašíčka se imho střelíme do nohy - liberální elitu nezískáme, protože pak jim bude vadit třeba Giuseppe, nebo ta přímá demokracie, nebo NATO a stejně to nakonec hodí TOPce, a můžeme ztratit elektorát, který nás volí kvůli svobodné diskusi, nekonformním postojům a zdrženlivosti vůči "systému".

Nejvíc mi ale vadí, že ve chvíli, kdy média zapnou své hnojomety (třeba ten článek na Reportéru, který je věcně nesmyslný, sepíšu k tomu reakci, ale hlavně naprosto nehorázný), se poděláme. Nechat si líbit, že našeho místopředsedu někdo přirovnává ke splaškům a ještě u toho souhlasně kývat hlavou je známka značného masochismu.

Lidovky, TOP 09, Reportér a dokonce ani Veselovský nemají být relevantní důvody pro odvolání našeho místopředsedy. Na mě to poslední odvolání působí dojmem, že jsou, a že se snažíme slovy tisku "odhodit zátěž".

Já si naopak myslím, že právě ve chvíli, kdy na nás někdo útočí zvenku tak se máme semknout a společně bojovat. Ostatně i ta fotka s Hitlerem je otázka interpretace. Kdybychom ji hájili, namísto toho, abychom se podělali, byli bychom na tom imho líp.

Mě prostě vadí organizační kultura, kdy se necháme rozeštvat médii.

Jo, pro mě osobně bude v mé bubline "pohodlnější", pokud Ivoš v předsednictvu nebude, přesto to ale nechci. Právě naše diverzita je naše síla.
Pirátský zastupitel v zastupitelstvu hlavního města Prahy. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru

Dal poděkování: 10801 krát
Dostal poděkování: 16483 krát

Příspěvekod Lukas.Novy » 28 bře 2017, 14:18

Takze rikas, ze jsme to nezvladli medialne? Hmm...
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek

Za tento příspěvek dostal jeho autor Lukas.Novy poděkování od:
Dalibor.Zahora
Lukas.Novy

Dal poděkování: 3040 krát
Dostal poděkování: 13128 krát

Příspěvekod Jaroslav.Kupcik » 28 bře 2017, 14:31

Lukas.Novy píše:Takze rikas, ze jsme to nezvladli medialne? Hmm...

Naopak si myslím, že půl roku před samotnýma volbama nám to může spíše pomoct než uškodit. Čím více se o nás bude mluvit, tím lépe. Negativní publicita je taky publicita. Pokud zůstaneme konzistentní v rámci našich stanov a programu, tak nám obdobné štěky a hejty IMHO spíše pomůžou.
2. místopředseda MS Brno
Facebook | Twitter| LinkedIn | tel: 608 552 333 | mail: jaroslav.kupcik@pirati.cz

Za tento příspěvek dostal jeho autor Jaroslav.Kupcik 3 poděkování od:
Andrej.Ramaseuski, Dalibor.Zahora, Giuseppe.Maiello
Jaroslav.Kupcik
Místní předsednictvo

Dal poděkování: 120 krát
Dostal poděkování: 105 krát

Příspěvekod Lukas.Novy » 28 bře 2017, 14:35

Ja reagoval na tohle.

Mikulas.Ferjencik píše:Nejvíc mi ale vadí, že ve chvíli, kdy média zapnou své hnojomety (třeba ten článek na Reportéru, který je věcně nesmyslný, sepíšu k tomu reakci, ale hlavně naprosto nehorázný), se poděláme. Nechat si líbit, že našeho místopředsedu někdo přirovnává ke splaškům a ještě u toho souhlasně kývat hlavou je známka značného masochismu.
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek
Lukas.Novy

Dal poděkování: 3040 krát
Dostal poděkování: 13128 krát

Příspěvekod Dominika.Michailidu » 28 bře 2017, 14:37

Neříká, že jsme to nezvládli. Říká, že někteří by se měli chytit za nos a uvědomit si, že bližší košile než kabát. I když ta košile není zrovna frikulin. Teď. Ale móda se vrací, víš jak.. A lepší nosit hadry, na který jsme zvyklí.

Nicméně si nemyslím, že by se tady zas moc lidí potentilo z nějakých názorů zvenku. Jen to podpořilo jejich názor, takže to znovu zkusili. Budem vidět, jestli se situace a členstvo (teď ho máme mnoho nového, což se může projevit..) změnili..
77S 2I 3I 3I

Za tento příspěvek dostal jeho autor Dominika.Michailidu 4 poděkování od:
Dalibor.Zahora, Giuseppe.Maiello, Lenka.Kozlova, Robert.Cuma
Dominika.Michailidu
Místní předsednictvo

Dal poděkování: 7875 krát
Dostal poděkování: 6564 krát

Příspěvekod Jaroslav.Nemec » 28 bře 2017, 15:16

Budu hlasovat pro odvolání. Můj názor je, že Ivo dlouhodobě poškozuje jako místopředseda jméno strany. Tento svůj názor jsem zde na foru opakovaně prezentoval.

Důvodem není současná "kauzička", důvodem je dlouhodobá nespokojenost s jeho vystupováním a zejména názorový nesoulad.
Naposledy upravil Jaroslav.Nemec dne 28 bře 2017, 15:21, celkově upraveno 1
asistent poslankyně Lenky Kozlové / výtvarník, kurátor architektonických výstav, občanský aktivista
https://www.pirati.cz/lide/jaroslav_nemec / https://jarnemec.com/jaroslav-nemec/
Jaroslav.Nemec
Asistent poslance

Dal poděkování: 2408 krát
Dostal poděkování: 1754 krát

Příspěvekod Robert.Cuma » 28 bře 2017, 15:16

Mikulas.Ferjencik píše:..... liberální elitu nezískáme, protože pak jim bude vadit třeba Giuseppe, nebo ta přímá demokracie, nebo NATO a stejně to nakonec hodí TOPce, a můžeme ztratit elektorát, který nás volí kvůli svobodné diskusi, nekonformním postojům a zdrženlivosti vůči "systému".

souhlasím. a když už je in deklarovat svůj postoj, tak se přidám.

ve věci odvolání: https://www.youtube.com/watch?v=LTcPd3gTYaE
Róbert Čuma - předseda KS JmK

Za tento příspěvek dostal jeho autor Robert.Cuma 4 poděkování od:
Dalibor.Zahora, Jan.Kochert, Maria.Vasickova, Ondrej.Kotas
Robert.Cuma
Krajské předsednictvo

Dal poděkování: 1048 krát
Dostal poděkování: 2472 krát

Příspěvekod kostej » 28 bře 2017, 15:45

Mikulas.Ferjencik píše:Odvoláním Ivo Vašíčka se imho střelíme do nohy - liberální elitu nezískáme, protože pak jim bude vadit třeba Giuseppe, nebo ta přímá demokracie, nebo NATO a stejně to nakonec hodí TOPce, a můžeme ztratit elektorát, který nás volí kvůli svobodné diskusi, nekonformním postojům a zdrženlivosti vůči "systému"... Právě naše diverzita je naše síla.
Díky za (asi první) vyargumentovaný, korektní a slušný názor na podporu p. Vašíčka. Respektuju ho a asi i chápu, ale třeba pro mě jako Vašeho bývalýho voliče je nezkousnutelný, že ve jménu "svobodné diskuze a nekonformních postojů" vám přijde u místopředsedy strany v pohodě např. pravidelný dávání rozhovorů do Sputniku po boku pánů Votavy, Vyvadila a Hampla. O můj hlas už ale stejně nejde, navíc je asi i pravda, že ho bohatě vyváží hlasy čtenářů Sputniku, který vám to třeba právě kvůli p. Vašíčkovi hoděj.

Za tento příspěvek dostal jeho autor kostej 3 poděkování od:
Frantisek.Navrkal, Michaela.Skokanova, Yossi
kostej
Uživatel fóra – není člen Pirátů

Dal poděkování: 12 krát
Dostal poděkování: 28 krát

Příspěvekod Ondrej.Profant » 28 bře 2017, 15:53

Dovolím si rozvést svůj předchozí bod: celostatni-forum-f477/cf-8-2017-odvolani-ivo-vasicka-t36360-60.html#p496905 , kde jsem kritizoval Iva převážně za rebelský přístup k tématům, která by nás (dle mě, ale i programu) neměla příliš zajímat (neměly by být našim hlavním mediálním tématem).

Další problém vidím v Ivošově reálné práci. Zastává několik důležitých funkcí, ale já tedy o nich nevím nic. A to ani když se podívám na web JMK nebo koaliční web. Samozřejmě vím, že většina práce je mravenčí práce v pozadí. Ale když třeba komunikuji s Brněnskou komunitou okolo opendat, tak to šnečí tempo je příšerně pomalé OFFTOPIC(tím neříkám, že za to může Ivoš, ale jde mi o to, že se viditelně v Brně neklade dostatečný důraz na výsledky). Čili Ivoš má spoustu času šířit své úlety, ale nemá čas reportovat, co dělá ve všech svých funkcích spojených s Pirátskou stranou. Nebo v nich dokonce nic zajímavého nedělá?! A to pomíjím činnost v RP. Tu ještě mohu brát jako problém RP. Ale kde jsou výsledky práce zastupitele? Člena orgána dopravního podniku?

V Praze, když je problém (byť jen mediální nedorozumění), tak jsme vždy schopni pozitivně reagovat. Jak mám u Ivoše reagovat jeho pozitivním přínosem?
předseda Pirátů Praha, garant programové komponenty Svoboda informací

Za tento příspěvek dostal jeho autor Ondrej.Profant 5 poděkování od:
Alexandr.Mansurov, Frantisek.Navrkal, Janek.Wagner, Jaroslav.Nemec, Pavel.Moravec
Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR

Dal poděkování: 13188 krát
Dostal poděkování: 7265 krát

PředchozíDalší

Podobná témata

Zpět na Celostátní fórum