Okamůra a já

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)

Dodržujte prosím pravidla fóra.

Okamůra a já

Příspěvekod Giuseppe.Maiello » 28 bře 2017, 18:55

Vážení piráti,

Na celostátním fóru v Praze dne 18.3. jsem deklaroval, že když Okamura začínal s politikou ve Zlíne, tak tam jsme také chtěli, aby jeho neblahá kariéra skončila.

V naší TS z 19.3 bylo uvedeno
doc. Giuseppe Maiello, Zlínský kraj: Chceme voličům našeho kraje ukázat, že lze být v dnešní době kritický, aniž by se člověk uchýlil k volbě politiků typu Tomia Okamury

Na internetu se dne 27.3.2017 objevil článek jistého Josefa Boušky, kde se píše, že jsem vystoupil na veřejné akce

Podobné nařknutí se objevilo zrovna několik hodin předtím, než vyšel zmiňovaný článek, na fóru. Cituji:
Je fakt těžký Ti věřit, že nejsi agent tý Italský odnože SSO. mezinarodni-vztahy-f559/hlasovatelne-stanovisko-k-mezinarodnim-strukturam-t36364-20.html#p497068 (autor M.Peksa).

Takže, jak je to se mnou a Okamurou?

Z mého pohledu jednoduché:
nesnáším nacionalisty a xenofoby a s Okamurou jsem nikdy nebyl „po boku“.

Připomínám, že jsem se dlouze a veřejně vyjádřil o Okamurovi dne 31.1.2017. Toto stále platí a ne nějaké lži, které podsouvají podivíni mimo stranu, a dokonce i lidé ze strany.
Moje vyjádření, kvůli kterému jsem dostal pár vyhrůžek od sympatizantů SSO a 815 lajků, je zde:
Otázka novináře:
“Den po inauguraci Trumpa se sešli Le Penová, Wilders, Okamura, Salvini, Petryová a další nacionalisté. Vyjádřili Trumpovi podporu. Jsou to „budoucí vládci Evropy“? Mohou tomu establishmentové strany zabránit, když přeberou jejich nechuť k migrantům? Jsou tito lidé jen nafouklá bublina?
Moje odpověď:
Je to splasklá bublina. Fašismus, postfašismus nebo neofašismus (alespoň v západní časti Evropy) se už k velké moci nedostane. Le Penová prohraje proti Fillonovi a nizozemská Strana pro svobodu zažívá vzestupy a pády. Salviniho znám osobně: opustil krásný projekt o federalizaci Itálie, aby se stal konzervativcem a nacionalistou. Není velkou osobností a italský volební systém mu nedává zatím žádnou šanci. Ještě slabší osobnost je Tomio Okamura. Ještě nedávno vystupoval v televizní reality show jako ten mainstreamový podnikatel, který nás naučí, jak se správně chovat ve vyšší společnosti, a teď si hraje na kritika systému. Je opravdu velká škoda, že evropská pravice a levice vyklidily pole takovým týpkům.

Toto beru jako dostačující, ale vím, že někdo může chtít další vysvětlení (o videích, o demonstracích atd.).

Jsem zde, ptejte se mě, nemám, co skrývat.
(Nečekejte prosím okamžitou odpověď, protože hodně učím a jsem hodně na cestách. Spíše během víkendu budu odpovídat na většinu otázek).

Giuseppe.Maiello
Garant programového bodu

Dal poděkování: 644 krát
Dostal poděkování: 333 krát

Re: Okamůra a já

Příspěvekod Vojtech.Pikal » 28 bře 2017, 21:44

Víme že SSO (správně Svobodní) a SPD (Tomia Okamury) a Úsvit (nově bez Tomia Okamury) jsou různé strany a Svobodní se od těch dvou ideově dost liší?
No nic.
člen RV, AO, ZO, FO a PO a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb|blog Tel: 776635258 Mumble status

Za tento příspěvek dostal jeho autor Vojtech.Pikal 5 poděkování od:
Frantisek.Kopriva, Frantisek.Navrkal, Giuseppe.Maiello, Michael.xChaos.Polak, Rostislav.Reha
Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR

Dal poděkování: 22182 krát
Dostal poděkování: 15562 krát

Příspěvekod Giuseppe.Maiello » 28 bře 2017, 22:25

Vojtech.Pikal píše:Víme že SSO (správně Svobodní) a SPD (Tomia Okamury) a Úsvit (nově bez Tomia Okamury) jsou různé strany a Svobodní se od těch dvou ideově dost liší?
No nic.

Vidíš, máš pravdu. Mezi tolik invektiv, mi to ani nenapadlo. Přiznávám se, že moc pravičáky nesledují (a upřímně řečeno ani levičáky. Už několik měsíců sledují pouze Andreje, a.. Čunka..., hádej proč), ale mohl bych dát třeba do seznamu lobbistických kontaktu, že občas sedím v komisi s Petrem Machem. Ale řešíme státnice, a ne politiku. Asi proto jsem tak ignorant... :fet:
Giuseppe.Maiello
Garant programového bodu

Příspěvekod Frantisek.Navrkal » 28 bře 2017, 22:34

No největší dopad teď má AFAIK tvoje (aspoň údajná) účast na téhle akci. Nebylo by asi špatný, kdybys to nějak okomentoval.

Případně teda rovnou, prosím, uveď další akce s podobně raženou sestavou vystupujících, kterých ses zúčastnil, ať nás to pak nepřekvapí.
Flamewar does not determine who is right - only who is left.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Frantisek.Navrkal 2 poděkování od:
Jan.Lipavsky, sery.pavel
Frantisek.Navrkal
Předseda rozhodčí komise

Dal poděkování: 8658 krát
Dostal poděkování: 4779 krát

Příspěvekod Giuseppe.Maiello » 28 bře 2017, 23:04

Frantisek.Navrkal píše:No největší dopad teď má AFAIK tvoje (aspoň údajná) účast na téhle akci. Nebylo by asi špatný, kdybys to nějak okomentoval.

Případně teda rovnou, prosím, uveď další akce s podobně raženou sestavou vystupujících, kterých ses zúčastnil, ať nás to pak nepřekvapí.

Děkují Františku. Začnu s tou o který si mluvíl, pak jdu spát a pokračují v neděli.
Nejednoduši pro mne, bude co jsem už napsal Bouskovi (zrovná teď si chatujeme a řešíme budoucnu piratů... :roll: ):

Dobrý večer, psal jste na reportemagazin.cz, že jsem vystupoval "po boku Okamury". Mě se zdálo divný, protože ačkoli, nemám asi podobní názory jako Váše, jsem se vždy ostře vymezil proti okamurovou nacionalizmu. Šel jsem se divát na youtube, a opravdu vypadá, jako že jsme byly na stejnou akci. Takže jsem volal organizatorovi jak to bylo. Myslím, že jako novinář, byste mohl dát věci na zpravnou míru, a informovat se také přímo organizatorovi. Jmenuje se Zděnek Kratochvil, je zde na Facebook. Jeho tel. je: 737144386.

Sleduje odpověd Bousky. Pak znovu já:

Ne, ne, byl jsem tam. Sice jsem pouze četl dopis jednoho italského starosty, ale četl jsem ji docela emocionálním toném. Předemnou mluvíl ten Ortel. Ale tenkrát, ještě ne shnědil. Nikdo nemohl předpokladat, že skončí, tam kam skončíl. Pak po mně Lenka Prochazkova, a pak prodkán mé fakulty, Radím Valenčík. Znám ho jako člen ČSSD, ale on mi řikal pak, že byl i v Levém Bloku s J. Svobodou. Pak jsme skončili. Volal jsem organizatorovi dnes, a jsem zeptal o Okamurovi. On mi řekl, že pote co skončilo, lidi zůstaly ještě tam, protože viděli, že Ransdorf si chtěl vzít slovo. Pry, že byla nějaka diskuze, protože akce byla koncipována bez účasti "politiků". Nakonec mi řekl dnes Kratochvil (který považuje sám sebe za "sluničkáře, kteří hledá mosty), že neměl žáludek nepustit nemocného Ransdorfa. Načeš se objevil (oportunista řikám já) Okamura, který potom si také vymanil slovo, protože říkal, že když pustili poslance Randsdorfa on měl také tedy pravo mluvit.
Myslím si, že Kratochvil dělál chybu. On se mi sám příznal. Každopadně já tam nebyl a rozhodně "bo boku Okamury" jsem nikdy nebyl.
Káždopadně jsem se docela smál, a za to vám děkují.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Giuseppe.Maiello 2 poděkování od:
Dalibor.Zahora, Marek.Necada
Giuseppe.Maiello
Garant programového bodu

Příspěvekod Mikulas.Peksa » 29 bře 2017, 01:22

Jen dotaz - co je Donbas Tours a proč tomu děláš na FB reklamu?
Švejku, až zavěsíte telefon...klap!

PGP: https://pgp.mit.edu/pks/lookup?op=get&search=0x6E5F6E7326D4BF7E

When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Za tento příspěvek dostal jeho autor Mikulas.Peksa poděkování od:
Frantisek.Navrkal
Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo

Dal poděkování: 7605 krát
Dostal poděkování: 9003 krát

Příspěvekod Ivan.Bartos » 29 bře 2017, 07:19

Takže já se dopředu taky "přiznávám".
Byl jsem na diskusi s svobodě slova na Lávce na této akci
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Role-CT-selhava-Chovanec-vybere-ty-spravne-nazory-jakykoliv-jiny-bude-prorusky-a-spatny-Jakub-Janda-a-PL-Sef-Piratu-promluvil-na-verejne-akci-462933
Dále jsem byl v rámci pozvánky zde:
https://www.halonoviny.cz/articles/view/44980205
V panelu.
Od lidí, kteří to pořádali jsem dostal trochu ceres, že jsem se zúčasatnil také akce
https://www.novinky.cz/domaci/433171-prahou-prosly-dva-pochody-na-podporu-eu-i-proti-sobotkove-vlade.html

Dále jsem se účastnil několika akcí pořádaný také lidmi Anarchistická federace (AF), (dříve ČSAF) například happeningu "Válku válce".
Pak jsem se také na 1.máje zúčastnil "Násilí není řešení".
Opakovaně jsem se zúčastnil pochodů proti náckům. V pochodu jsem podpořil několik akcí na podporu squatingu zejména Cibulka a Milada.
Dále jsem se účastnil řady akcí proti policejnímu násilí.
Jinak na prvního máje každý rok obrážím všechna setkání v praze . Loni jako letos jsem byl viděn na 1. máji ODS, ANO, ČSSD, KSČM, anarchistickém 1. máji a dalších. Ještě bych mohl napsat s kým vším se znám. Například s Májíčkem (SocSol), Solisem, Filipem, Baštou, Žantovským.

Pokud to lze, chodím na přednášky na akademické půdě o situaci v Izraeli a Palestině, kde často vystupují Izraelci kritizující politiku Izraele...

Na některých akcích, kde zastupuji Piráty nebo akcích, které kopírují naše postoje, jsem přiznaně za Pirátskou stranu a klidně s vlajkou. Ve věcech, kde by mohl být indikován negativní dopad, jsem bez isnignií. I když předpokládám, že třeba první dva zmíněné příklady jsou informativní a já tam vykládám naši filosofii a program, nebo jsou to takové události, kterérozhodně nejsou v rozporu s našimi postuláty a pravidly a stanovam, naopak.

Hele já fakt nevim, co se to tu rozjíždí. Ale tak nějak se mi začíná jevit, že s tou názorovou tolerancí mají někteří problém. A pokud né s názorovou tolerancí tak minimálně s tím, že vám někdo řekne, že se mu něco nelíbí.

Podívejte se. Nevolí nás 4 000 000 lidí. Měli byste být, podle mě, rádi, že jsme opustili naše sociální bubliny a lidé se o nás baví. Že nás naprostá většina lidí, který se o nás teď dozví, prostě bude kritizovat, je jasný. Kdyby ne, tak by nás asi volili jako svojí super stranu. Buď dělám věci protože jim věřím a názorová pluralita a neškatulkování je jedno z našich pravidel, nebo ne. Nejde bejt selektivní a dokoavaď s něčím konvenuju, tak tyto pravidla zastávat, a když se mi to nehodí, ne.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Za tento příspěvek dostal jeho autor Ivan.Bartos 7 poděkování od:
Dalibor.Zahora, Giuseppe.Maiello, Janek.Wagner, Lenka.Wagnerova, Marek.Necada, Martin.Shanil, Vaclav.Fortik
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo

Dal poděkování: 4383 krát
Dostal poděkování: 15456 krát

Podobná témata

Zpět na Vnitrostranická diskuse