Veganství v legislativě

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Měli bychom podpořit tuto veganskou iniciativu?

Pro
22
37%
Proti
30
50%
Zdržuji se
8
13%

Celkem hlasujících : 60 - Celkem hlasů : 60

Re: Veganství v legislativě

Příspěvekod Petr.Vileta » 28 bře 2017, 22:54

Jakub.Vaclavovic píše:... tak by minimálně měli mít vězni i pacienti možnost se stravovat dle svých preferencí tak, že budou mít příležitost si nechat jídlo na své náklady denně dovážet.

Tohle zní rozumně. Může to narazit v nemocnicích, kde bude lékař trvat na tom, že konkrétní druh stravy pacientovi škodí. Mě třeba po jedné operaci trávicího traktu nechtěli dovolit sůl. Naštěstí mám manželku, která mi ji donesla. ;)

Jakub.Vaclavovic píše:Stejně jako jde ověřit znalost náboženství lze ověřit východiska žadatele o veganskou stravu ....

Ale tohle už mi moc chytré nepřijde. Znalost náboženství, třeba Koránu, ti prokáže kdejaký kriminálník, který právě konvertoval. Nedělá to vůbec kvůli víře, ale kvůli výhodám, co mu jeho "víra" může přinést.
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Já vyjdu s každým, ale s kým nemohu vyjít, s tím vyběhnu.
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj

Dal poděkování: 21874 krát
Dostal poděkování: 19232 krát

Příspěvekod Petr.Vileta » 28 bře 2017, 22:59

Jakub.Vaclavovic píše:Morálně-eticky je to problém jenom můj - to zvíře prostě nezabiji ...

Dodatečně se omlouvám za konec našeho volebního spotu, kde jsem byl autorem scénáře. :D
https://youtu.be/9Vr6ziI97Fo?t=40s
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Já vyjdu s každým, ale s kým nemohu vyjít, s tím vyběhnu.
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj

Dal poděkování: 21874 krát
Dostal poděkování: 19232 krát

Příspěvekod Michaela.Skokanova » 29 bře 2017, 01:52

Petře, já tě prosím, tentokrát nikoli jako moderátor, ale jako zoufalý autor podnětu, abys svoje humorné offtopicy dával do úlevného. Můžu ti zaručit, že si to přečtě víc lidí, tedy víc lidí pobavíš, a nám se tady přestane tak srtrašně topit podstata věci v té kupě OFFTOPICa nebudu sprostá, koukáš, co :D.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
-------------------------------------------------------------------------------------------
You can find work and sort your life out anytime. The pub closes in five hours. - Bernard Black

Hanba svazákům a krtkobijcům. Jo, a taky jakoubkovcům.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Michaela.Skokanova 2 poděkování od:
Dominika.Michailidu, Frantisek.Navrkal
Michaela.Skokanova

Dal poděkování: 3958 krát
Dostal poděkování: 1154 krát

Příspěvekod Martin.Smida » 29 bře 2017, 10:06

Martin.Kucera píše:
Jakub.Vaclavovic píše:Veganství však vnímám jako plnohodnotný pohled na svět - nejde jen o dietární preferenci, ale o enviromentálně-morálně-etický fenomén.

Jen otázka bokem - když má někdo na venkově třeba kozu a pár slepic, tak to doufám zdejší přívrženci veganství za morálně-etický problém nepovažují. Nebo ano? A pokud ano, proč?

opakuju, nejsem vegan, ale fandim.

a na mě víc platí argumenty humanismu a etiky, než záchrany planety.

a tohle je pro mě třeba zásadní. mě daleko víc vadí velkochovy a průmyslové zabíjení zvířat, než domácí chovy či myslivost.
mě vadí, že v obchodě si ten člověk ani neuvědomuje, co všechno tím nákupem provádí a podporuje. zatímco, kdo zabije a porcuje prase, nebo jej někde v lese vyvrhává, ten tomu aspoň stojí tváří v tvář. A to uvědomění té přítomné smrti je IMHO zásadní. člověk by měl znát důsledky svých činů. při nákupu masa v regálu se to neděje.

a široce rozšířené veganství je jistá forma, jak omezit průmyslovou "výrobu masa". zrušení dotací na průmyslovou živočišnou výrobu taky považuju za životaschopný návrh.

druhou otárzkou je, zda by se ten domácí chov nějak nezvrhl a nebyla tam ta zvířata nakonec v horších podmínkách, než v tom průmyslu ( což myslím, že už ani skoro nejde).
Na to ale už dneska zákony jsou, že jo...
Zastupitel za Piráty v obci Majetín (od října 2014), člen kontrolního výboru tamtéž. V Pirátské straně v současnosti člen Republikového výboru (zvolený celostátním fórem v prosinci 2017) a Strategického týmu pro upgrade strany. Během parlamentních voleb 2017 člen volebního výboru. Od dubna 2016 do prosince 2017 - 2. místopředseda České Pirátské strany. Od listopadu 2013 do dubna 2016 předseda XOLKu.
Člen mediálního odboru, social media týmu, člen venkovského místního sdružení Pirátská Tvrz.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Martin.Smida 3 poděkování od:
Dominika.Michailidu, Michaela.Skokanova, Vaclav.Hrdlicka
Martin.Smida
Republikový výbor

Dal poděkování: 2457 krát
Dostal poděkování: 4342 krát

Příspěvekod Martin.Kucera » 29 bře 2017, 10:29

Michal.Ketner píše:
Martin.Kucera píše:
Jakub.Vaclavovic píše:Veganství však vnímám jako plnohodnotný pohled na svět - nejde jen o dietární preferenci, ale o enviromentálně-morálně-etický fenomén.

Jen otázka bokem - když má někdo na venkově třeba kozu a pár slepic, tak to doufám zdejší přívrženci veganství za morálně-etický problém nepovažují. Nebo ano? A pokud ano, proč?

Ja toho cloveka treba moralne soudit nebudu stejne tak jak ho moralne nesoudím za to že se podíli na vrazde. Ale sám bych to neudelal protože mi to prijde jako zneuzivani a otroceni tech zvirat, vicemene se snazim drzet toho, že co bych neudělal člověku nedělám zvířatům. :fet:

Do jisté míry chápu, nicméně zeptám se takhle - cítí se slepice, která má dostatečně velký výběh, kurník a přísun potravy, zneužívaná a zotročovaná? Nebo jinak - byla by v jiném prostředí (bez přítomnosti a zásahů člověka) spokojenější?
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.
Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru

Dal poděkování: 2300 krát
Dostal poděkování: 15754 krát

Příspěvekod Michaela.Skokanova » 29 bře 2017, 11:31

Tak ona se asi neciti zotrocovana, preci jen slepice ma inteligenci 2-3 ditete a to by bylo nad jeji sily :D spis jde o to, ze se narodila proto, aby byla chovana (popripade i nakonec zabita) proto, ze si nekdo rekl, ze nemuze zit bez vajicek. Mne se tohle nelibi, aby se jakakoli zvirata rodila a mnozila jen proto, ze si clovek usmyslel, ale jak rikam, nepatri to mezi veci, kvuli kterym bych se nekde privazovala ke stromu nebo tak :D
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
-------------------------------------------------------------------------------------------
You can find work and sort your life out anytime. The pub closes in five hours. - Bernard Black

Michaela.Skokanova

Příspěvekod Andrej.Ramaseuski » 29 bře 2017, 11:39

OFFTOPIC
Martin.Kucera píše:Do jisté míry chápu, nicméně zeptám se takhle - cítí se slepice, která má dostatečně velký výběh, kurník a přísun potravy, zneužívaná a zotročovaná? Nebo jinak - byla by v jiném prostředí (bez přítomnosti a zásahů člověka) spokojenější?

V jinem prostredi (bez přítomnosti a zásahů člověka) slepice je okamzite sezrana premnozenou skodnou. Mam z osvobozenou drubezi velke zkusenosti.
two beers or not two beers?

Za tento příspěvek dostal jeho autor Andrej.Ramaseuski poděkování od:
Petr.Vileta
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor

Dal poděkování: 341 krát
Dostal poděkování: 477 krát

Příspěvekod Michaela.Skokanova » 29 bře 2017, 11:45

Andrej.Ramaseuski píše:OFFTOPIC
Martin.Kucera píše:Do jisté míry chápu, nicméně zeptám se takhle - cítí se slepice, která má dostatečně velký výběh, kurník a přísun potravy, zneužívaná a zotročovaná? Nebo jinak - byla by v jiném prostředí (bez přítomnosti a zásahů člověka) spokojenější?

V jinem prostredi (bez přítomnosti a zásahů člověka) slepice je okamzite sezrana premnozenou skodnou. Mam z osvobozenou drubezi velke zkusenosti.

Vsak proto mi nejde o to, aby se osvobozovaly, ale aby se dalsi nemnozily ;)

Michaela.Skokanova

Příspěvekod Vojtech.Pikal » 29 bře 2017, 14:22

(A nemnoží se člověk proto, aby si denně odmakal svých 6 až 10 hodin aby bylo na důchody? Jen jdu okolo přenáším argument z úplně jiné diskuze.)
člen RV, AO, ZO, FO a PO a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb|blog Tel: 776635258 Mumble status

Za tento příspěvek dostal jeho autor Vojtech.Pikal 4 poděkování od:
Michaela.Skokanova, Milos.Zmeskal, Petr.Vileta, Vaclav.Hrdlicka
Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR

Dal poděkování: 22274 krát
Dostal poděkování: 15601 krát

Příspěvekod Michaela.Skokanova » 29 bře 2017, 14:26

Vojtech.Pikal píše:(A nemnoží se člověk proto, aby si denně odmakal svých 6 až 10 hodin aby bylo na důchody? Jen jdu okolo přenáším argument z úplně jiné diskuze.)

OFFTOPICJa taky absolutne nemam v planu mnozit dalsi lidi, leda by doslo k nejake straslive chybe :D

Michaela.Skokanova

PředchozíDalší

Podobná témata

Zpět na [Archív] Uzamčené členské podněty