Veganství v legislativě

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Měli bychom podpořit tuto veganskou iniciativu?

Pro
22
37%
Proti
30
50%
Zdržuji se
8
13%

Celkem hlasujících : 60 - Celkem hlasů : 60

Re: Veganství v legislativě

Příspěvekod Michaela.Skokanova » 29 bře 2017, 17:58

Petr.Vileta píše:
Michaela.Skokanova píše:Je to normalni priroda, ale ne normalni prispevek k tomuhle tematu.

Byla to obrázková odpověď na tvoji úvahu, že se slepice nenarodila, aby byla zabita. Omyl, ona se narodila právě proto, aby byla potravou šelem. Přemnožení slepic vyvolá přemnožení lišek, kun, vlků, cojávím, a naopak přemnožení predátorů vyvolá úbytek slepic, takže se to nakonec zase ustálí na nějaké přijatelné hranici. Jen ti lidí se vymkli přírodnímu řádu, ale já pevně věřím, že si s tím Příroda poradí. :twisted:

OFFTOPICAhoj, jak se máš?
Stal jsem se vegetariánem.
To máš tak rád zvířata?
Ne. Nenávidím rostliny.

Nenarodila, aby byla chována a zabita člověkem. Takze jsi zase vedle.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
-------------------------------------------------------------------------------------------
You can find work and sort your life out anytime. The pub closes in five hours. - Bernard Black

Hanba svazákům a krtkobijcům. Jo, a taky jakoubkovcům.
Michaela.Skokanova

Dal poděkování: 3877 krát
Dostal poděkování: 1124 krát

Příspěvekod Dominika.Michailidu » 29 bře 2017, 18:41

Tak ona klasická slepice by nebyla vůbec, žjo.. Naše slépy jsou rády, že maj svůj kurník, přes den šmatlaj po dvoře, můžou i na cestu, ale tak blbý nejsou, tak se držej za plotem, a jak se začne smrákat, tak jdou svorně dom i s husíma a kachnama, pre vědí, že venku je TMA a ZLO :) Bohužel je spíš ve dne občas překvapí naše fena, ale to už tak k normálnímu životu patří nějaký ten adrenalin, smrt, truchlení.. A my jim berem vejce jako nájemný. Jednou jedinkrát se nám stalo, že vzal někdo roha - to táhly divoký kachny a ty naše to asi inspirovalo a rozlítly se za nima. Už jsme je nikdy neviděli.. Právo volby u nás teda je.

Ale tento podnět podporuji, jako podporuji cokoli, co může i kdyby jen malinko hodit vidle do "průmyslové výroby" života, utrpení a smrti, které se koná proto, protože někdo má pocit, že bez masa nepřežije ani den. Na Pirateconu Pazderů říkala, že kdyby masaři jedli maso jednou týdně, jak bývalo dobrým zvykem v dobách neprostopášných, tak by to se světem zamávalo jako máloco.
77S 2I 3I 3I

Dominika.Michailidu
Místní předsednictvo

Dal poděkování: 7875 krát
Dostal poděkování: 6564 krát

Příspěvekod Frantisek.Navrkal » 29 bře 2017, 21:39

Michaela.Skokanova píše:
Petr.Vileta píše:
Michaela.Skokanova píše:Je to normalni priroda, ale ne normalni prispevek k tomuhle tematu.

Byla to obrázková odpověď na tvoji úvahu, že se slepice nenarodila, aby byla zabita. Omyl, ona se narodila právě proto, aby byla potravou šelem. Přemnožení slepic vyvolá přemnožení lišek, kun, vlků, cojávím, a naopak přemnožení predátorů vyvolá úbytek slepic, takže se to nakonec zase ustálí na nějaké přijatelné hranici. Jen ti lidí se vymkli přírodnímu řádu, ale já pevně věřím, že si s tím Příroda poradí. :twisted:

OFFTOPICAhoj, jak se máš?
Stal jsem se vegetariánem.
To máš tak rád zvířata?
Ne. Nenávidím rostliny.

Nenarodila, aby byla chována a zabita člověkem. Takze jsi zase vedle.

Slepice (a ani žádný jiný živočich) se snad nerodí s nějakým účelem. Život jsou prostě jen lokální kapsy snížené entropie, které mají tendenci se udržovat a rozmnožovat. Účel je věc subjektivní, nebo, dejme tomu, věc společenské shody, ale do biologie to nepleťte.
Flamewar does not determine who is right - only who is left.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Frantisek.Navrkal 4 poděkování od:
Milos.Zmeskal, nikola_h, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal
Frantisek.Navrkal
Předseda rozhodčí komise

Dal poděkování: 8658 krát
Dostal poděkování: 4779 krát

Příspěvekod Michaela.Skokanova » 29 bře 2017, 23:01

Ta moje puvodni myslenka byla o tom, ze se mi nelibi, aby si clovek ucelove mnozil slepice (nebo jine druhy) pro svuj prospech, to imho tomuhle neodporuje .)
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
-------------------------------------------------------------------------------------------
You can find work and sort your life out anytime. The pub closes in five hours. - Bernard Black

Michaela.Skokanova

Příspěvekod Michaela.Skokanova » 29 bře 2017, 23:05

Michaela.Skokanova píše:Ta moje puvodni myslenka byla o tom, ze se mi nelibi, aby si clovek mnozil slepice (nebo jine druhy), ktere by se jinak nemnozily v takovem mnozstvi, pro svuj prospech, to imho tomuhle neodporuje .) preci jen ta entropie se udrzuje jinym stylem, nez treba clovek inseminuje kravy, ne?

Michaela.Skokanova

Příspěvekod Petr.Vileta » 29 bře 2017, 23:26

Michaela.Skokanova píše:Ta moje puvodni myslenka byla o tom, ze se mi nelibi, aby si clovek ucelove mnozil slepice (nebo jine druhy) pro svuj prospech, to imho tomuhle neodporuje .)

Já nejsem zoolog, ale ono asi stačí, aby člověk množení zvířat aktivně nebránil a ona se množí jaksi sama od sebe.
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Já vyjdu s každým, ale s kým nemohu vyjít, s tím vyběhnu.
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj

Dal poděkování: 21816 krát
Dostal poděkování: 19186 krát

Příspěvekod Michaela.Skokanova » 29 bře 2017, 23:46

Petr.Vileta píše:
Michaela.Skokanova píše:Ta moje puvodni myslenka byla o tom, ze se mi nelibi, aby si clovek ucelove mnozil slepice (nebo jine druhy) pro svuj prospech, to imho tomuhle neodporuje .)

Já nejsem zoolog, ale ono asi stačí, aby člověk množení zvířat aktivně nebránil a ona se množí jaksi sama od sebe.

Samozrejme. Ale pokud nevidis rozdil mezi nebranit a pomahat, tak je to spatny.

Michaela.Skokanova

Příspěvekod Jiri.Janecka » 29 bře 2017, 23:54

Zeleninu a obilí taky nebudeme záměrně množit? Vrátíme se ke sběračství? Nebo pro jistotu vyhyneme aby se Země zase mohla řídit jak sama chce?

Za tento příspěvek dostal jeho autor Jiri.Janecka poděkování od:
Andrej.Ramaseuski
Jiri.Janecka
Člen KS Středočeský kraj

Dal poděkování: 356 krát
Dostal poděkování: 2067 krát

Příspěvekod Petr.Vileta » 29 bře 2017, 23:59

Jiri.Janecka píše:Nebo pro jistotu vyhyneme aby se Země zase mohla řídit jak sama chce?

No to tu navrhuju, ale nelíbí se. :D
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Já vyjdu s každým, ale s kým nemohu vyjít, s tím vyběhnu.
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj

Dal poděkování: 21816 krát
Dostal poděkování: 19186 krát

Příspěvekod Michaela.Skokanova » 30 bře 2017, 00:07

Jiri.Janecka píše:

Zeleninu a obilí taky nebudeme záměrně množit? Vrátíme se ke sběračství? Nebo pro jistotu vyhyneme aby se Země zase mohla řídit jak sama chce?

Pokud nechapete rozdil mezi kytkou a zviretem, nechapu, proc se zde pripojujete do diskuse.

@Petr: Poprosila jsem Te slusne, vysvetlovali jsme si to i v SZ, ale pokud opravdu nehodlas prestat s trollenim meho vlakna, zacinam si to brat osobne a prijde mi to nefer.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Michaela.Skokanova poděkování od:
Milos.Zmeskal
Michaela.Skokanova

PředchozíDalší

Podobná témata

Zpět na [Archív] Uzamčené členské podněty