Vyhrožování členům

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)

Dodržujte prosím pravidla fóra.

Vyhrožování členům

Příspěvekod Lukas.Novy » 05 dub 2017, 23:18

Ahoj Veřejná poradno, potřeboval bych poradit.

Poslední dobou se nám tu rozmohl takovový nešvar, kdy si republikové předsednictvo přisuzuje pravomoce, které by Pirát čekal možná někde u Kalouska nebo Okamury, ale rozhodně ne v liberální straně.

Toto mi přislo soukromou zprávou.

Jakub.Michalek píše:Ahoj Lukáši, na základě usnesení předsednictva tě žádám, aby ses zdržel útočného, extrémně neslušného a destruktivního jednání na redmine i na jiných kanálech. Žádné další varování již dávat nebudeme.

Toto je finální varování: Pokud bude útočné, extrémně neslušné a destruktivní jednání Lukáše Nového pokračovat, přijme republikové předsednictvo či příslušní vedoucí maximálně razantní opatření včetně vykázání z podatelen či návrhu na vyloučení ze strany. Toto se netýká slušných, věcných a konstruktivních připomínek.

Otázku mám, v kontextu toho, že jsem nebyl na jednání, kde bych se dle našich Stanov měl mít možnost bránit a obhajovat a v kontextu toho, že RP nemá pravomoce soudit a rozhodovat o tom, jestli někdo porušil předpisy a má za to být potrestán, jenom jednu: Do kolika eufemismů se dá obalit to, že mám držet hubu a pádlovat?

P.S. Telefon už mi teda zvedat nebudeš jo? Řešení situace FO, které roky nabízím si prostě ani nepřečteš jo? Kámo, já tě mel rád, s politováním ti, ale musím oznámit, že přestože se bojíte krtka, rozbít hubu vám, pokud budete v téhle linii pokračovat přijde někdo, od koho to fakt čekat nebudete.
Oznámení moderátora:
Uživatel byl varován za vyhrožování fyzickým násilím.
Naposledy upravil Vojtech.Pikal dne 10 dub 2017, 13:38, celkově upraveno 1
Důvod: moderace
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek

Za tento příspěvek dostal jeho autor Lukas.Novy 3 poděkování od:
Lenka.Wagnerova, Ondrej.Kotas, Robert.Magni
Lukas.Novy

Dal poděkování: 3040 krát
Dostal poděkování: 13128 krát

Re: Vyhrožování členům

Příspěvekod Jan.Novak » 05 dub 2017, 23:20

Moje rada je: Chovej se slušně, ne jako kokot.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Jan.Novak 9 poděkování od:
Andrej.Ramaseuski, Dalibor.Zahora, Jakub, Marek.Necada, Pavel.Moravec, Petr.Tkadlec, Vit.Jurasek, Vojtech.Pikal, Zdenek.Hrib
Jan.Novak
Místní předsednictvo

Dal poděkování: 1639 krát
Dostal poděkování: 1294 krát

Příspěvekod Lukas.Novy » 05 dub 2017, 23:21

Moje odpověď zní: chovám se jako Pirát, neporušuju předpisy a jsem tedy v právu. Kdo si myslí opak, ví, kde máme rozhodčí orgány.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek

Za tento příspěvek dostal jeho autor Lukas.Novy poděkování od:
Lenka.Wagnerova
Lukas.Novy

Příspěvekod Petr.Vileta » 06 dub 2017, 00:20

Lukas.Novy píše:chovám se jako Pirát

Nemyslím si, chováš se jako k... (na 5 písmen)
Lukas.Novy píše:neporušuju předpisy

Mýlíš se. https://wiki.pirati.cz/ao/pravidla/forum
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Já vyjdu s každým, ale s kým nemohu vyjít, s tím vyběhnu.
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj

Dal poděkování: 21816 krát
Dostal poděkování: 19186 krát

Příspěvekod Radim.Stach » 06 dub 2017, 09:00

Lukas.Novy píše:Moje odpověď zní: chovám se jako Pirát, neporušuju předpisy a jsem tedy v právu. Kdo si myslí opak, ví, kde máme rozhodčí orgány.

Kdybys měl dostatek sebereflexe, nebo slušného chování, tak už jsi dávno mohl v nějakém kontrolním, nebo jiném orgánu strany být. Protože nic z toho nemáš, tak jsi v pozici v jaké jsi. Michálek určitě ví, kdo může vyloučit člena, jen ti zřejmě dává najevo, že má asi RP přehled o oblastním sdružení, kde jsi členem a bude si zjíšťovat, jak jsi v onom sdružení zakotven a zda schvaluje tvé chování. Pokud místní sdružení schvaluje nějaké porušování pravidel atd. tak kdo je krtku může odvolat?

Za tento příspěvek dostal jeho autor Radim.Stach poděkování od:
Vit.Jurasek
Radim.Stach
Člen KS Moravskoslezský kraj

Dal poděkování: 744 krát
Dostal poděkování: 679 krát

Příspěvekod Lukas.Novy » 06 dub 2017, 09:04

Michalek to mozna vi, ale ty evidentne ne. Prozradim ti, ze ani krajske predsednictvo ani zadne jine clena ze strany vyloucit nedokaze.

A nevim, proc bych mel byt slusny na nekoho, kdo dokaze jenom urazet, vyhrozovat a zpusobovt dalsi a dalsi problemy.

Obrázek
Lukas.Novy

Příspěvekod Michael.xChaos.Polak » 06 dub 2017, 09:34

Víš, já si myslím, že Pirát by měl o požadavku transparentní administrace serverů, tedy logování administrátorských zásahů na jeden či více vzdálených serverů, ve správě jiných Pirátů, alespoň diskutovat. Vzhledem k tomu, že jsme _politická strana_, tedy někdo, kdo víceméně přiznal veřejnosti snahu o či alespoň připravenost na "převzetí moci" v téhle zemi (byť vystavené zkoušce ve volbách), a to vše ve jménu transparentnosti a nasazení informačních technologií, tak opakovaně zdůrazňuju: kombinace těchto dvou sloganů znamená především auditovatelnost činnosti systémových administrátorů - nikoliv to, že servery budou ve výlučné správě několika zfetovaných guruů, kterým je třeba slepě věřit, nebo s nimi vést válku. Je možné, že by diskuze dospěla k názoru, že taková auditovatelnost je zbytečná snaha a že to stejně vždy bude "všichni proti všem". Ale podle mě je fér se o takovou debatu aspoň pokusit. (A i kdyby distribuovaný konsensus byl matematicky nemožný, což asi je, tak pořád je snad možná distribuovaná transparentnost...)

Tvoje "chovám se jako Pirát" podle mě odkazuje spíš na to námořní pirátství, než na to "politické pirátství", nemůžu si pomoct.

Předsednictvo tě sice vyloučit nedokáže, ale CF by tě vyloučit mohlo.. a protože i předsednictvo je zvolené CF, tak se dá předpokládat, že podporu členské základny v tomhle směru očekává.

To, že máme v programu, aby tě za některé z věcí, nemohla perzekuovat státní moc, ještě neznamená, že každého, kdo ty věci dělá, chceme mít nutně ve svých řadách.
604 282398 | Jabber: x@j.cz | https://twitter.com/MxChaosP | https://www.pirati.cz/lide/michael_polak | https://twitter.com/PiratiBrevnov
člen MS Praha 6 | BTC https://blockchain.info/address/19rriLx ... CYNYwjLvxq | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel
Michael.xChaos.Polak
Kontrolní komise

Dal poděkování: 2093 krát
Dostal poděkování: 5172 krát

Příspěvekod Ondrej.Kotas » 06 dub 2017, 09:49

Nelíbí se mi, že toto RP nekonzultovalo s předsednictvem tvého domovského krajského sdružení. Vypadá to, jako by nás k ničemu nepotřebovali a navíc se snaží stavět do role soudce. OFFTOPICŽe bych jim předal i retenci a administraci nových šlemů, když už do JmK strkají nosy?

Já zde odkážu na odpověď PKS vůči obvinění člena MS Znojmo z podpory DSSS: jihomoravsky-kraj-f83/zadost-o-informace-ohledne-clena-ms-znojmo-t15241.html#p188921 (takto má podle mě vypadat oficiální vyjádření orgánu, ne jako ty cancy co poslední dobou lezou z RP).
Netrol! Trolí samo. „Kasinem se herna nestává, kasinem se rodí!“

Má koryta: 2. místopředseda KS JmK, člen mediálního odboru JmK, člen zahraničního odboru (français)
e-mail: ondrej.kotas@pirati.cz | tel: +420 608 828 650 | profil: https://pirati.cz/lide/Ondrej_Kotas

Za tento příspěvek dostal jeho autor Ondrej.Kotas poděkování od:
Rostislav.Reha
Ondrej.Kotas
Krajské předsednictvo

Dal poděkování: 3407 krát
Dostal poděkování: 2823 krát

Příspěvekod Martin.Kucera » 06 dub 2017, 09:51

Michael.xChaos.Polak píše:Předsednictvo tě sice vyloučit nedokáže, ale CF by tě vyloučit mohlo.. a protože i předsednictvo je zvolené CF, tak se dá předpokládat, že podporu členské základny v tomhle směru očekává.

Ani CF vyloučit člena nemůže, to může jen RK.
Ale RP (případně i s podporou CF) může dát impuls k tomu, aby se tím RK zabývala.
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Martin.Kucera 2 poděkování od:
Robert.Magni, Rostislav.Reha
Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru

Dal poděkování: 2300 krát
Dostal poděkování: 15688 krát

Příspěvekod Lenka.Wagnerova » 06 dub 2017, 09:59

Martin.Kucera píše:
Michael.xChaos.Polak píše:Předsednictvo tě sice vyloučit nedokáže, ale CF by tě vyloučit mohlo.. a protože i předsednictvo je zvolené CF, tak se dá předpokládat, že podporu členské základny v tomhle směru očekává.

Ani CF vyloučit člena nemůže, to může jen RK.
Ale RP (případně i s podporou CF) může dát impuls k tomu, aby se tím RK zabývala.

A protože RP ví, že zbavit se nepříjemných lidí není snadné, uchyluje se k "neoficiálnímu" vyhrožování. Přes fb, přes SZ... Zápis z jednání RP je skrytý, usnesení žádné. Tohle je myslím podstatou Krtkova dotazu. Taky nevím, co mám dělat, o mně je asi ten druhý schovaný bod. Ale není vůbec jisté, že to, o čem se mluví, vůbec existuje, co z toho vyplývá (z čeho vlastně ?) atd.
Ve straně, která prosazuje transparentnost je to velmi zařážející.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Lenka.Wagnerova 7 poděkování od:
Janek.Wagner, Ondrej.Kotas, Pavel.Moravec, Petros.Michailidis, Robert.Magni, Roman.Kucera, Rostislav.Reha
Lenka.Wagnerova
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj

Dal poděkování: 5480 krát
Dostal poděkování: 4551 krát

Další

Podobná témata

Zpět na Vnitrostranická diskuse