Konkurz na nové fórum

Místo pro pracovní vlákna projektů, které nezastřešuje žádný stranický orgán. Pokud pro práci na projektu potřebujete založit několik vláken, založte je zde a do vnitrostranické diskuze přidejte jedno informační vlákno s odkazy.

Moderátoři: next_ghost, Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Toto je sekce pro pracovní vlákna. Obecná diskuze bez konkrétního praktického cíle sem nepatří. Pro pracovní vlákna platí jediná podmínka: Cíl projektu musí být v souladu s Pirátskými ideály. Dodržujte prosím pravidla fóra.

Zásady moderace
  • Nepracovní vlákna budou přesunuta do Vnitrostranické diskuze.
  • Diskuze v pracovních vláknech, která nesouvisí s příslušným úkolem, bude na požádání oddělena do samostatného vlákna ve Vnitrostranické diskuzi.
  • Pokud je z procedurálních důvodů třeba vlákno zamknout, bude na požádání zamčeno. Procedurální podmínky pro zamčení vlákna určuje zakladatel vlákna v úvodním příspěvku.
  • Žádná jiná moderace nebude prováděna.

Re: Konkurz na nové fórum

Příspěvekod Petr.Vileta » 09 dub 2017, 16:32

next_ghost píše:Stromová struktura je sice fajn na první přečtění historie vlákna, ale jak se tam nahromadí aspoň 100 příspěvků, tak už pak nejde sledovat nové odpovědi. Tady máš jeden čerstvý reprezentativní flame na Slashdotu, schválně si tam zkus příštích 24 hodin sledovat nové příspěvky.

Zastánci Disqusu si zase můžou pořádný flame vyzkoušet třeba tady. Možná to už opravili, ale když jsem v Disqusu naposled zkoušel psát do vlákna s víc než 2000 příspěvky, tak Disqus při načítání dalšího bloku příspěvků přeskakoval některé odpovědi. Hned v několika případech do vlákna nedokázal načíst příspěvek, na který jsem chtěl odpovídat. Prostě ho přeskočil a začal načítat další podstrom.

Ten sladhdot se mi líbí, protože tam jde "sbalit" reakce na příspěvek, který mě nezajímá. Nevýhodu to má, že to nelze třídit podle data a času. To ovšem u Disqusu jde, takže si ty nejnovější klidně vytřídíš nahoru. Jestli přeskakuje témata nevím, možná tam mají chybu, ale jistě by šla reportovat a někdo by ji opravil.
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Já vyjdu s každým, ale s kým nemohu vyjít, s tím vyběhnu.
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj

Dal poděkování: 21859 krát
Dostal poděkování: 19224 krát

Příspěvekod Ales.Jakl » 09 dub 2017, 16:44

Mě fascinuje ta snaha některých pirátů hledat na každý problém nějaké technické řešení i u problémů, které žádná nová aplikace nevyřeší :)

Pirátské fórum jsme my, až budeme lepší my bude lepší i fórum.
Garant programového bodu Zemědělství

Piráti jejího veličenstva

Komm gut Heim!

Organizovaná lidskost v čase tekutého šílenství

Za tento příspěvek dostal jeho autor Ales.Jakl 7 poděkování od:
Dalibor.Zahora, Frantisek.Navrkal, Janek.Wagner, next_ghost, Rostislav.Reha, Tomas.Martinek, Vojtech.Pikal
Ales.Jakl
Garant programového bodu

Dal poděkování: 1455 krát
Dostal poděkování: 1617 krát

Příspěvekod Frantisek.Navrkal » 09 dub 2017, 17:01

Když už tak ne Disqus, ale Isso.
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Frantisek.Navrkal
Předseda rozhodčí komise

Dal poděkování: 8671 krát
Dostal poděkování: 4804 krát

Příspěvekod next_ghost » 09 dub 2017, 18:20

Petr.Vileta píše:Ten sladhdot se mi líbí, protože tam jde "sbalit" reakce na příspěvek, který mě nezajímá. Nevýhodu to má, že to nelze třídit podle data a času. To ovšem u Disqusu jde, takže si ty nejnovější klidně vytřídíš nahoru. Jestli přeskakuje témata nevím, možná tam mají chybu, ale jistě by šla reportovat a někdo by ji opravil.

Podívej se na ten Disqus pořádně. Třídění podle data funguje jenom na počáteční příspěvek každého stromečku. Datum poslední odpovědi ve stromu se nebere v potaz. Takže 5 minut stará odpověď na 2 dny starý příspěvek klidně může skončit někde na 10. stránce vlákna.
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)

Za tento příspěvek dostal jeho autor next_ghost 3 poděkování od:
Dalibor.Zahora, Frantisek.Navrkal, Ondrej.Profant
next_ghost
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj

Dal poděkování: 1719 krát
Dostal poděkování: 5595 krát

Příspěvekod Vojtech.Pikal » 09 dub 2017, 19:50

Lukas.Novy píše:
Vojtech.Pikal píše:Potřeby: Česká lokalizace, existující komunita a jistota budoucí podpory, stromová diskuze, možnost omezení některých práv(ankety, čtení?, přispívání) na některé skupiny uživatelů, komunitní moderace, +/- hodnocení příspěvků.

Stromova struktura for nebo temat? A proc?

Fór, abych mohl nesledovat to co sledovat nechci a případně omezit přístup do diskuzí v některých případech (uzavřená jednání).
Témat, aby se derail dal ignorovat/obejít. Nebo rozebírat více aspektů(alternativních návrhů) jedné věci.
člen RV, AO, ZO, FO a PO a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb|blog Tel: 776635258 Mumble status
Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR

Dal poděkování: 22240 krát
Dostal poděkování: 15588 krát

Příspěvekod Lukas.Novy » 09 dub 2017, 20:03

Coz takhle zavest tag, ktery by fungoval podobne jako citace, ale kdyz bys ho pouzil, doslo by k vytvoreni noveho vlakna, citovany prispevek by byl zkopirovan vcetne autora, v odeslanem prispevku by se vyminenil OFFTOPICza [quote] a byl by pridan taky. V puvodnim vlaknu by v prislusnem prispevku byla oznacena cast nahrazena odkazem na nove vlakno. Mozna trochu poladit, ale vyresi to tvuj problem?
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek
Lukas.Novy

Dal poděkování: 3040 krát
Dostal poděkování: 13133 krát

Příspěvekod Ondra.kl » 09 dub 2017, 20:18

Pavel.Moravec píše:Je snad zbytečné uvádět důvody pro tento konkurz ...

To je právě omyl. Je to naopak zásadní.

IMHO je v současném nastavení fórum oproti ostatním platformám dost nepřátelské a tak sem (kromě otrlých a zvyklých) chodí lidé jen za obsahem který jinde není (jednání CF ...). V minulosti proběhlo několik pokusů o "přátelštější" fórum, všechny tyto pokusy byly odmítnuty. Takže nezbývá než "prosazovačům současného fóra" pogratulovat k současnému stavu, který je výsledkem jejich práce. Bez změny přístupu k fóru je pak jasné, že tento stav pak bude trvat, případně se bude prohlubovat, s jakýmkoli zlepšením nelze počítat.
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj

Dal poděkování: 469 krát
Dostal poděkování: 2433 krát

Příspěvekod Martin.Kucera » 09 dub 2017, 20:24

Lukas.Novy píše:Coz takhle zavest tag, ktery by fungoval podobne jako citace, ale kdyz bys ho pouzil, doslo by k vytvoreni noveho vlakna, citovany prispevek by byl zkopirovan vcetne autora, v odeslanem prispevku by se vyminenil OFFTOPICza
a byl by pridan taky. V puvodnim vlaknu by v prislusnem prispevku byla oznacena cast nahrazena odkazem na nove vlakno. Mozna trochu poladit, ale vyresi to tvuj problem?

To je "moderátorské" řešení derailu, Vojta by patrně chtěl "čtenářské/uživatelské".

Ondra.kl píše:V minulosti proběhlo několik pokusů o "přátelštější" fórum, všechny tyto pokusy byly odmítnuty.

Měl bys konkrétní odkazy na ty pokusy, anebo mohl bys aspoň pár větami rozvinout, v čem ta "přátelskost" měla spočívat? Nějak se mi nedaří si nic konkrétního vybavit (a na druhé straně jsem si téměř jist, že bych takové pokusy nezamítal).
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.
Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru

Dal poděkování: 2300 krát
Dostal poděkování: 15743 krát

Příspěvekod Lukas.Novy » 09 dub 2017, 20:26

To je "moderátorské" řešení derailu, Vojta by patrně chtěl "čtenářské/uživatelské".

Naopak, tohle by standardne mohli udelat vsichni, zakazano by to meli jenom na jednani, kde se o stejnou vec musi postarat predsedajici.
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek
Lukas.Novy

Dal poděkování: 3040 krát
Dostal poděkování: 13133 krát

Příspěvekod Ondra.kl » 09 dub 2017, 20:35

Martin.Kucera píše:
Ondra.kl píše:V minulosti proběhlo několik pokusů o "přátelštější" fórum, všechny tyto pokusy byly odmítnuty.

Měl bys konkrétní odkazy na ty pokusy, anebo mohl bys aspoň pár větami rozvinout, v čem ta "přátelskost" měla spočívat?

Mluvím o hodnocení příspěvků a uplatňování moderace v alespoň trochu dostatečném rozsahu.

BTW toho globálního admina mi prosím vem, už dlouho nemám motivaci cokoli dělat.
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj

Dal poděkování: 469 krát
Dostal poděkování: 2433 krát

PředchozíDalší

Podobná témata

Zpět na Pracovní prostor pro členské iniciativy