Veganství v legislativě

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Měli bychom podpořit tuto veganskou iniciativu?

Pro
22
37%
Proti
30
50%
Zdržuji se
8
13%

Celkem hlasujících : 60 - Celkem hlasů : 60

Re: Veganství v legislativě

Příspěvekod Michaela.Skokanova » 03 kvě 2017, 16:51

Petr.Vileta píše:A jestli ti tak strašně záleží na planetě, tak se dej k Zeleným, ti to mají jako základ programu.

Ja jsem sem tuhle iniciativu prinesla proto, ze me o to nekdo poprosil a ja si naivne myslela, ze jsou Pirati dostatecne pokrokova a otevrena strana, ktera se neboji byt kontroverzni a ziskat si tim volicskou skupinu, na kterou necili ani ti Zeleni. Ale ne, bohuzel. Tak mi laskave nerad, ke komu bych se mela dat misto Piratu, ju. Kdybych chtela byt u Zelenych, tak tam jsem. OFFTOPICZe aktualne nechci byt asi uz ani tady je na jinou debatu.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
-------------------------------------------------------------------------------------------
You can find work and sort your life out anytime. The pub closes in five hours. - Bernard Black

Hanba svazákům a krtkobijcům. Jo, a taky jakoubkovcům.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Michaela.Skokanova 2 poděkování od:
Robert.Magni, Vojtech.Pikal
Michaela.Skokanova

Dal poděkování: 3877 krát
Dostal poděkování: 1124 krát

Příspěvekod Petr.Vileta » 03 kvě 2017, 17:14

Michaela.Skokanova píše:Ne, neupřednostňuju menšinu, dávám jí práva většiny. :roll:

Ale upřednostňuješ. Ty nechceš dát práva, ta už ta menšina má, ty chceš dát nárok a to je sakra jiná kategorie. Když je někdo členem menšiny, tak se prostě musí smířit s tím, že mu to bude více či méně komplikovat život. Smutné to je u tělesně postižených (cvoci si toho nejsou vědomi), nebo u lidí s neléčitelnou nemocí (diabetici, celiaci), ale pokud se někdo stane menšinou zcela dobrovolně, tak není důvod mu dávat nějaké nároky. Až se z jeho menšiny stane většina, jeho problémy zmizí.
OFFTOPICJá byl také dlouho členem různých menšin. Menšina dlouhovlasých (před rokem 1989 dost problém), menšina bigbíťáků (taky problém),
menšina odpůrců povinné vojenské služby (velký problém), ale počítal jsem s tím, že "jsem menšina = já mám problém, ne oni"

Michaela.Skokanova píše:
Petr.Vileta píše:A jestli ti tak strašně záleží na planetě, tak se dej k Zeleným, ti to mají jako základ programu.

Ja jsem sem tuhle iniciativu prinesla proto, ze me o to nekdo poprosil a ja si naivne myslela, ze jsou Pirati dostatecne pokrokova a otevrena strana, ktera se neboji byt kontroverzni a ziskat si tim volicskou skupinu, na kterou necili ani ti Zeleni. Ale ne, bohuzel. Tak mi laskave nerad, ke komu bych se mela dat misto Piratu, ju. Kdybych chtela byt u Zelenych, tak tam jsem. OFFTOPICZe aktualne nechci byt asi uz ani tady je na jinou debatu.

Piráti nejsou B tým Zelených, fakt ne. Pokud začneme tlačit tato témata, která jsou i pro mnohé členy okrajová, pak přijdeme o část voličů, kteří Zelené nemají v lásce, ale žádné nové nezískáme, protože ti stejně fandí Zeleným.
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Já vyjdu s každým, ale s kým nemohu vyjít, s tím vyběhnu.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Petr.Vileta poděkování od:
Robert.Magni
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj

Dal poděkování: 21816 krát
Dostal poděkování: 19186 krát

Příspěvekod Michaela.Skokanova » 03 kvě 2017, 17:26

Petr.Vileta píše:Ty nechceš dát práva, ta už ta menšina má, ty chceš dát nárok a to je sakra jiná kategorie.

Podivej, masozrout si muze kamkoli prijit do jidelny a vybere si. Vegan ne. Tudiz mit veganske jidlo je jen vyrovnani prilezitosti.
Petr.Vileta píše:Pokud začneme tlačit tato témata, která jsou i pro mnohé členy okrajová, pak přijdeme o část voličů, kteří Zelené nemají v lásce, ale žádné nové nezískáme, protože ti stejně fandí Zeleným.

V tom se prave pletes. To se presne resilo v te FB skupine, ze lidi nevi, za kym jit, protoze od Zelenych by se to cekalo, ale jsou moc priposrani. Jenze nas je par desitek tisic a nemame stranu, ktera by se snazila neco pro nas udelat. Pirati se tedy takovou stranou zatim taky nestanou, bohuzel, ale to jeste neznamena, ze tvuj nazor je ten jediny nejspravnejsi...
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
-------------------------------------------------------------------------------------------
You can find work and sort your life out anytime. The pub closes in five hours. - Bernard Black

Hanba svazákům a krtkobijcům. Jo, a taky jakoubkovcům.
Michaela.Skokanova

Dal poděkování: 3877 krát
Dostal poděkování: 1124 krát

Příspěvekod Robert.Magni » 03 kvě 2017, 17:48

Ještě,že buzíci nežádají,aby jim každej musel nastavit chynďák :lol:
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Za tento příspěvek dostal jeho autor Robert.Magni poděkování od:
Petr.Vileta
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj

Dal poděkování: 11489 krát
Dostal poděkování: 1962 krát

Příspěvekod Vojtech.Pikal » 03 kvě 2017, 19:37

Robert.Magni píše:Ještě,že buzíci nežádají,aby jim každej musel nastavit chynďák :lol:

Tady si dovolím protestovat, že to je falešnej argument(argumentační faul), protože tady je jasně i druhá strana která je omezována.

To u požadavku na to, aby ve státních zařízeních kde je poskytována strava bylo k dispozici veganské jídlo není (protože se to chce po státě).
Samozřejmě si jasně umím představit, že ten stát to v mnoha případěch vyřeší tak, že udělá soylent green kterej nebude mít dostatečné nutriční ani chuťové hodnoty pro nikoho, ale nikoho neurazí. A spláčou nakonec všichni.
člen RV, AO, ZO, FO a PO a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb|blog Tel: 776635258 Mumble status

Za tento příspěvek dostal jeho autor Vojtech.Pikal 4 poděkování od:
Andrej.Ramaseuski, Michaela.Skokanova, Petr.Vileta, Robert.Magni
Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR

Dal poděkování: 22182 krát
Dostal poděkování: 15562 krát

Příspěvekod Petr.Vileta » 04 kvě 2017, 00:13

Michaela.Skokanova píše:
Petr.Vileta píše:Ty nechceš dát práva, ta už ta menšina má, ty chceš dát nárok a to je sakra jiná kategorie.

Podivej, masozrout si muze kamkoli prijit do jidelny a vybere si. Vegan ne. Tudiz mit veganske jidlo je jen vyrovnani prilezitosti.

Kolik je veganů procent? Řekněme, že 4%. Je v Praze 4% veganských restaurací? Pokud ano, a schválně beru komerční sektor, kde se to řeší poptávkou a nabídkou, tak je všechno v pořádku. Jestli v Olomouci není 4% veganských restaurací, tak máš několik možností. Nosit si jídlo z domova, přestěhovat se, přejít z veganství na vegetariánství nebo všežravost. Menšina prostě vždycky bude v menšině a bude mít horší podmínky. Tvoje "vyrovnání podmínek" je ve skutečnosti omezování většiny. Proč má student všežravec platit dražší obědy v menze jen proto, že díky 5 veganům na celé škole má menza na vaření vyšší náklady?

Michaela.Skokanova píše:
Petr.Vileta píše:Pokud začneme tlačit tato témata, která jsou i pro mnohé členy okrajová, pak přijdeme o část voličů, kteří Zelené nemají v lásce, ale žádné nové nezískáme, protože ti stejně fandí Zeleným.

V tom se prave pletes. To se presne resilo v te FB skupine, ze lidi nevi, za kym jit, protoze od Zelenych by se to cekalo, ale jsou moc priposrani. Jenze nas je par desitek tisic a nemame stranu, ktera by se snazila neco pro nas udelat. Pirati se tedy takovou stranou zatim taky nestanou, bohuzel, ale to jeste neznamena, ze tvuj nazor je ten jediny nejspravnejsi...

Tak si založte Veganskou stranu, nebo rovnou Stranu práv menšin. A nebo možná tohle https://petr-chobot.eu/cs/hnuti-evolution-mind-79/n/ by ti vyhovovalo víc :D

Robert.Magni
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj

Příspěvekod Petr.Vileta » 04 kvě 2017, 01:28

Něco k tématu masoužroutství (bez legislativy) ;)
https://zpravy.aktualne.cz/finance/naku ... 5900fea04/

Robert.Magni
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj

Příspěvekod Martin.Kucera » 04 kvě 2017, 04:59

Petr.Vileta píše:Proč má student všežravec platit dražší obědy v menze jen proto, že díky 5 veganům na celé škole má menza na vaření vyšší náklady?

A proč by měla mít vyšší náklady?
Jednak těch veganů bude spíš minimálně několik desítek, protože taková VŠ mívá pokud vím přes 1000 studentů (krát tvoje 4 %).
Druhak v menzách se AFAIK už teď vaří více jídel a studenti si můžou vybírat, takže tím, že by jedno z jídel bylo veganské, by nedošlo ke změně ani v počtu jídel, ani v nákladech na ně.
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Martin.Kucera 2 poděkování od:
Michaela.Skokanova, Vojtech.Pikal
Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru

Dal poděkování: 2300 krát
Dostal poděkování: 15688 krát

Příspěvekod Petr.Vileta » 04 kvě 2017, 05:58

Tak jsem stáhl nějaký jídelák z jídelny pro ZŠ a SŠ. Ať mi tedy Míša označí, která jídla nejsou vegetariánská.
jidelak.pdf
(282.44 KiB) 20 krát

Ale obecně, když vaříš 3 jídla a 2 polévky, tak potřebuješ 5 až 7 velkých hrnců (na 100-200 porcí), případně velkou pánev na 50 řízků nebo smažáků. Ale když k tomu budeš vyvařovat ještě jídlo pro 40 veganů, tak potřebuješ další 3 hrnce a dražší suroviny (jo, někdy je květák dražší než kuřecí). Takže místo 2 polevky + 3 jídla, budeš vařit 3 polévky a 4 jídla, možná ještě jeden normální zákusek a jeden veganský. Náklady samozřejmě stoupnou. Nejméně jeden kuchař navíc, vege strava je dražší než obyčejná, vyšší náklady na mytí nádobí a protože všechny obědy mají stejnou cenu, tak všežravec bude dotovat vegana. Už teď se vaří většinou jen 3 jídla, z toho jedno bezmasé. Že je vegan takový podivín, že mu ani vegetariánská strava není dost dobrá, to je jeho problém, ale ty budeš muset přidat veganské jídlo. A co když to zase nebudou žrát vegani a masožravci už tuplem ne? Takže, aby ses vešel do tabulek a rozpočtu na platy, tak budeš muset omezit 3 běžná jídla na dvě, + vegetariánské + veganské. Schválně si zajdi do nějaké jídelny a poptej se tam na provozní poměry, náklady a tak. Budeš nepříjemně překvapen, jak to mají našponované nadoraz.

Robert.Magni
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj

Příspěvekod Martin.Kucera » 04 kvě 2017, 06:18

O zadnem jidle navic jsem nepsal, to sis primyslel ty.
Vegetarian muze klidne jist veganske. Ostatne i nevegetarian. Ja si v menze leckdy daval bezmase.
A kvetak drazsi nez kureci jsem jeste nepotkal, tedy pokud nebudeme srovnavat nejkvalitnejsi kvetak s nejpodradnejsim kuretem.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Martin.Kucera 2 poděkování od:
Michaela.Skokanova, Vojtech.Pikal
Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru

Dal poděkování: 2300 krát
Dostal poděkování: 15688 krát

PředchozíDalší

Podobná témata

Zpět na [Archív] Uzamčené členské podněty