Veganství v legislativě

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Měli bychom podpořit tuto veganskou iniciativu?

Pro
22
37%
Proti
30
50%
Zdržuji se
8
13%

Celkem hlasujících : 60 - Celkem hlasů : 60

Re: Veganství v legislativě

Příspěvekod TomasMikus » 07 kvě 2017, 22:14

Ales.Jakl píše:naši nejbližší příbuzní (99% genů společných). Orangutan a gorila jsou téměř výhradní vegetariáni,.[62][/ot]

U všech tří skupin orangutan šimpanz a spol a gorila platí že požírají celkem významné množství hmyzu termitů a mravenců případně drobných bezobratlých živočichů. Současně platí čím větší vegetarián tím větší nutnost úspory energie. Proto také žádný lidoop nemůže žít v chladném klimatu a naprostou většinu času tráví konzumací potravy. Mozek těchto lidoopů je podstatně menší ve srovnání s lidským a vydatná potrava tak byla jednou z klíčových podmínek vývoje tak výkonného hardwaru jakým je lidský mozek který umožnil vývoj zbraní ovládnutí ohně a opět přístup k bohatší potravě a rozšíření se do chladných oblastí zeměkoule.

Za tento příspěvek dostal jeho autor TomasMikus poděkování od:
Petr.Vileta
TomasMikus
Uživatel fóra – není člen Pirátů

Dal poděkování: 103 krát
Dostal poděkování: 163 krát

Příspěvekod TomasMikus » 07 kvě 2017, 22:42

Jan.Nezhyba píše:vegetariánství a veganství stavím směle vedle sebe, vegeteariánské přece muže být součástí nabídky stejně jako Veganske ;)

1) Rodiče mají právní a taky tu morální odpovědnost za ochranu svých dětí a tedy potažmo i jejich náležitou výživu.
Z mnoha duvodu se muže stat, že dítě není schopno tuto stravu bez problemu příjmat a tak i nnoho odborníků na výživu doporučuje směsi vyrobené ze soji, tedy rostlinné.

4) Když je dětská strava už jen podstatně obohacována o čerstvé ovoce, zeleninu, obiloviny a luštěniny má to mnoho výhod.
nahradíme-li maso rostlinnými náhražkami, ale už když zařadíme do stravy rostlinné náhražky.
Dopřáváme dítěti více zdraví prospěšné vlákniny a vyhýbáme se problémům s obezitou a živočišnými tuky, které způsobují srdeční a cévní nemoci.

Omezíme-li (hlavně mořské ryby a praso-ryby z vietnamu tz Pangasius) konzumaci ryb, projeví se to nízkou hladinou rtuti v organizmu dítěte.
Pokud z části mléčné výrobky sojovými, rýžovými nebo ovesnými produkty, pak bude dítě konzumovat výrazně méně nasycených tuků a růstových hormonů, které se přidávají kravám do krmiva pro zvýšení produkce mléka.

- masová produkce potravin a globalizace trhu s potravinami je obří problém a má extrémně devastační účinky na planetu
- o dotacich jsem se nezmínil podpora muže být i jiného charakteru než investičního

deficitem u veganu je B12 a ten se pokud vím dá zajistit přijmem fortifikovaných potravin vitaminem B12

součástí nabídky to může být na tom se určitě shodneme jen bych za sebe podtrhnul slovo může a otázka zní proč to má být komunikováno jako téma pro politickou stranu a nebo dokonce pro rozumnou politickou stranu?
rodiče mají práva stejně jako děti a pokud rodiče ohrožují děti na zdraví je povinností státu zasáhnout ohledně soji platí, že je to významný alergen, takže na odborníka který by seriózně doporučoval dávat kojencům sojové mléko bych nevěřil.
Nevím co si představit pod pojmem rostlinné náhražky ale samozřejmě že množství zeleniny a ovoce ve stravě je velice důležité z mnoha hledisek včetně té vlákniny ale například ohledně rostlinných ztužených tuků je dnes již jasno.
rtuť hormony přemíra cholesterolu to je problém ale řešením není nejíst ryby a maso ale monitorovat kvalitu potravin a zajistit jejich nezávadnost.
jinak já nezpochybňuji problém externalit v zemědělství jen říkám že u potravin a krmiv je to aspoň pochopitelné a nemáme jinou možnost naproti tomu u biopaliv je to úplně zbytečné proto se to nedá srovnávat a mělo by se to prostě zarazit jinak v článku na který jsem odkázal je problémů daleko více ne jen B12 a hlavně pokud sníte hovězí steak je tam všechno a biologicky aktivní pokud si koupíte výživové doplňky nevíte jak dlouho se která komponenta kde válela a zda je ve správné koncentraci atd.
takže já jen tvrdím není to téma pro politickou stranu a za druhé u dětí je vegánství (nikoliv vegetariánství) riziková záležitost.
TomasMikus

Příspěvekod Michaela.Skokanova » 07 kvě 2017, 23:30

Prectete si dokument a vlakno... Specialne tohle (a tohle) a tohle, kde najdete odpovedi na vase otazky, prosim vas, nez tu zacnete zase opakovat stokrat zodpovezene.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
-------------------------------------------------------------------------------------------
You can find work and sort your life out anytime. The pub closes in five hours. - Bernard Black

Hanba svazákům a krtkobijcům. Jo, a taky jakoubkovcům.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Michaela.Skokanova poděkování od:
Jan.Nezhyba
Michaela.Skokanova

Dal poděkování: 3958 krát
Dostal poděkování: 1154 krát

Příspěvekod TomasMikus » 08 kvě 2017, 08:36

Michaela.Skokanova píše:Prectete si dokument a vlakno... Specialne tohle (a tohle) a tohle, kde najdete odpovedi na vase otazky, prosim vas, nez tu zacnete zase opakovat stokrat zodpovezene.

Když si kliknu na Vaše odkazy pak mi tam vychází diskuze o rovných podmínkách menšin s Petrem Viletou a pak "Ze veganska strava u deti neni problem je fakt, o kterem se nehodlam prit, pokud nemate vzdelani v oblasti vyzivy, kterym byste svuj nazor mohl podlozit......."
No tak tedy snažil jsem se tu dát řadu argumentů o tom jak složitý je to problém u dětí. Takže jak zajistíte dětem dostatek B12, jak si ověříte, že výživové doplňky obsahují to co deklarují že neobsahují současně aditiva, která jsou škodlivá, že jednotlivé komponety mají skutečně tu kvalitu, kterou by měly mít a neleží již leta někde ve skladu. Jak zajistíte dětem omega tři tuky opět jak zjistíte, že nejsou oleje, které obsahují žluklé, že neobsahují plísně, vyjmenujte mi prosím jaké všechnu doplňky doporučujete pro děti a jaké živiny jim chcete kromě vitaminu D omega tři tuků a B12 doplňovat.
Když si dáte porci masa máte jistotu že to všechno tam skutečně je a ve formě v jaké má být.
jinak nemám nic proti zelenění vláknině ani ničemu jinému a kromě racionální stravy bych doporučil pohyb protože nedostatek pohybu nevyřeší žádná dieta i kdyby byla perfektně vyvážená.
TomasMikus

Příspěvekod Michaela.Skokanova » 08 kvě 2017, 11:47

Tak ja vam to zkusim vysvetlit naposledy... Ptal jste se, proc by se timto tematem meli zabyvat Pirati. Ve dvou z prispevku, na ktere odkazuji, vysvetluji, ze jsem byla pozadana, estli by se Pirati podivai na dokument s navrhovanymi legislativnimi zmenami, protoze ani zeleni, od kterych by se tohle cekalo, nemaji "koule" se timto zabyvat. A protoze veganu je par desitek tisic a necili na ne NIKDO, mohlo nam to mj. prinest cenne hlasy.
V tretim prispevku vas odkazuji na tento dokument, abyste se prestal stale tocit okolo tematu deti a jidelen, protoze jste naprosto mimo misu... Stejne jako s tim, ze zde neustale opakujete, jak dulezity je pohyb... Veganstvi neni dieta na zhubnuti... :roll:
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
-------------------------------------------------------------------------------------------
You can find work and sort your life out anytime. The pub closes in five hours. - Bernard Black

Michaela.Skokanova

Příspěvekod Petr.Vileta » 08 kvě 2017, 14:57

Michaela.Skokanova píše:Ptal jste se, proc by se timto tematem meli zabyvat Pirati. Ve dvou z prispevku, na ktere odkazuji, vysvetluji, ze jsem byla pozadana, estli by se Pirati podivai na dokument s navrhovanymi legislativnimi zmenami, protoze ani zeleni, od kterych by se tohle cekalo, nemaji "koule" se timto zabyvat. A protoze veganu je par desitek tisic a necili na ne NIKDO, mohlo nam to mj. prinest cenne hlasy.

Míšo a co se tak smířit s tím, že vás pár desítek tisíc veganů prostě nikoho nezajímá natolik, aby si kvůli vám naštvali své voliče? Když ani ultralevicoví (čti ultra-sociální a ultra-dirigističtí) Zelení si netroufnou do toho rýpnout, tak proč by měli Piráti, kde na prvním místě je svoboda, s tím mají lézt ven? Možná jsi někde viděla graf s kým se programově částečně překrýváme a v jakých oblastech. Tak např. se Svobodnými se překrýváme právě v tom, že zákazů a příkazů má být co možno nejméně. A nepodléhej bláhové naději, že by někdo volil Piráty jen proto, že chtějí do zákonů nacpat pár paragrafů o veganství.
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Já vyjdu s každým, ale s kým nemohu vyjít, s tím vyběhnu.
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj

Dal poděkování: 21874 krát
Dostal poděkování: 19232 krát

Příspěvekod Michaela.Skokanova » 08 kvě 2017, 15:05

Petr.Vileta píše:Míšo a co se tak smířit s tím, že vás pár desítek tisíc veganů prostě nikoho nezajímá natolik, aby si kvůli vám naštvali své voliče?

Zaprve, jde predevsim o ochranu zvirat a ziv. prostredi a vazne nevim, co proti tomuhle muze kdo mit... Zadruhe, nikoho rozumneho to nema duvod nastvat. Podivej, kdybys ty a tobe podobni prestal trollit tohle vlakno na me opakovane prosby, uz by se tu nic nedelo protoze ano, smirila jsem se s tim, ze i Pirati jsou moc priposrani a plni lidi jako ty, kteri jsou na slovo vegan alergicti. Tak uz mi dej laskave pokoj ;)
Petr.Vileta píše:Tak např. se Svobodnými se překrýváme právě v tom, že zákazů a příkazů má být co možno nejméně.

O zadne zakazy tady nejde, kdyby sis alespon precetl ten dokument a neplacal tu hlouposti, byla bych ochotna s tebou rozumne debatovat.
Petr.Vileta píše:A nepodléhej bláhové naději, že by někdo volil Piráty jen proto, že chtějí do zákonů nacpat pár paragrafů o veganství.

Nejedna se o zadnou blahovou nadeji, protoze narozdil od tebe mezi vegany patrim a bavim se s nimi, ale samozrejme, ty to vis lip nez ja, stejne jako vsechno ostatni ;)
Prosim, pokud to tu jeste cte nekdo z moderatoru, aby to tu zamknul, ja se sveho podnetu vzdavam, protoze nechci spamovat ostatni timto typem "diskusi"...

Michaela.Skokanova

Příspěvekod Petr.Vileta » 08 kvě 2017, 18:27

Já jsem alergický na "fanatismus", slepou víru a módní trendy. Takže mě štvou Svědci Jehovovi, fanatičtí křesťané, ortodoxní Židé, fanatičtí Muslimové, fanatičtí vegetariáni a vegani, fanatičtí fanoušci Justina Biebera, tetování, piercingu (protože móda), atd. Chceš být vegan, nu dobrá, buď si. Nehodlám ti to rozmlouvat, nehodlám ti to zakazovat, ale prosím, necpi názory svojí 4-8% menšiny do zákonů. Necpi názory žádné nevýznamné menšiny do zákonů jako povinnosti (=příkazy). Zhruba 30% občanů nad 15 let jsou kuřáci, to už je dost významná menšina, a co jim je to bylo platné? Kouření se zakazuje tu a onde. S ochranou planety na mě nechoď, maximálně tak s redukcí velkochovů, ovšem ve prospěch malochovů. Ať jsou zvířátka spokojená, než na ně dostanu chuť. ;) Nedokážeš pochopit, že pro mě je důležitější svoboda rozhodnout se sám, třeba i blbě? Jo na jedny jsem zapomněl. Nejvíc mě štvou dobroserové. Prosazují si svoje údajné dobro i proti vůli těch, kterým má být určeno.

Dovolím si sem dát meme, které vystihuje můj životní postoj a je to anglicky, tak to snad pochopíš i ty. :)
Obrázek
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Já vyjdu s každým, ale s kým nemohu vyjít, s tím vyběhnu.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Petr.Vileta 2 poděkování od:
Andrej.Ramaseuski, TomasMikus
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj

Dal poděkování: 21874 krát
Dostal poděkování: 19232 krát

Příspěvekod Andrej.Ramaseuski » 08 kvě 2017, 19:21

Petr.Vileta píše:Tak např. se Svobodnými se překrýváme právě v tom, že zákazů a příkazů má být co možno nejméně. A nepodléhej bláhové naději, že by někdo volil Piráty jen proto, že chtějí do zákonů nacpat pár paragrafů o veganství.

Mj, meli bychom prosadit do naseho programu, a pak pevne dodrzovat, pravidlo, ze ke kazdemu legislativnemu navrhu by se prikladalo aspon pet az deset stejne dusledne propracovanych navrhu na zruseni nejake pravni normy - zakonu, vyhlasky, nebo jineho zpusobu regulace. Kdybychom v tom nedelali vyjimky (a byli uspesne) - do konce staleti mame pravni prostoru o neco mene pripominajici hromadu hnoje, do ktere se kazdy rad vysere (samozrejme nejradsi ten dobroser), ale nikdo neni schopny vzit do ruky vidle a vykydat to nekam na pole. No, jasne. Brani jim v tom nitratova smernice.
two beers or not two beers?

Za tento příspěvek dostal jeho autor Andrej.Ramaseuski 2 poděkování od:
Petr.Vileta, TomasMikus
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor

Dal poděkování: 341 krát
Dostal poděkování: 477 krát

Příspěvekod Michaela.Skokanova » 09 kvě 2017, 02:37

Petr.Vileta píše:Nedokážeš pochopit, že pro mě je důležitější svoboda rozhodnout se sám, třeba i blbě? Jo na jedny jsem zapomněl. Nejvíc mě štvou dobroserové. Prosazují si svoje údajné dobro i proti vůli těch, kterým má být určeno.

Rozhoduj se sám za sebe, rozhodutí, která ovlivňují ostatní, nejsou tvoje!
OFFTOPICA kromě toho, běž už do hajzlu! Neustálé offtopicy, kolovrátek, "mezi řádky" náznaky, jak jsem strašně blbá, fakt mě nebavíš, už nejsi ani rádoby vtipný, už se chováš fakt jen jako kretén!

Prosím, zamkněte to tu někdo.Fakt moc prosím. Je tu z toho už jen a jen spam :(

Michaela.Skokanova

PředchozíDalší

Podobná témata

Zpět na [Archív] Uzamčené členské podněty