Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod

• U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho měsíce od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo. (pro 550 členů je to 24 hlasů)
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 550 členů je to 47 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Požaduji svolání CF ve věci vyloučení Lukáše Nového ze strany bez možnosti opětovného přijetí.

Pro
87
66%
Proti
34
26%
Zdržuji se
11
8%

Celkem hlasujících : 132 - Celkem hlasů : 132

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvekod Tibor.Vansa » 18 kvě 2017, 11:10

Jan.Podhajsky píše:podle mě, je tahle členská aktivita uplně irelevantní.

dobré jméno strany se nedá poškozovat činností dovnitř strany. dobre jmeno strany je otazkou vnější, nikoli vnitřní.

pokud činnost L. Nového překračuje hranice únosnosti a slušnosti, tak ať postižení podají na něj trestní oznámení - šikana, stalking nebo další.

Jenže Pirátské fórum je otevřené každému, a pokud se někdo o stranu začne vážněji zajímat a uvažovat o ní, většinou do něj nakoukne. Nemáme ho jen pro sebe, ale i proto, abychom veřejnosti ukázali, jak jsme transparentní.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Tibor.Vansa poděkování od:
Vojtech.Pikal
Tibor.Vansa
Garant programového bodu

Dal poděkování: 170 krát
Dostal poděkování: 462 krát

Příspěvekod Jan.Podhajsky » 18 kvě 2017, 11:44

Tibor.Vansa píše:

dobré jméno strany se nedá poškozovat činností dovnitř strany. dobre jmeno strany je otazkou vnější, nikoli vnitřní.

pokud činnost L. Nového překračuje hranice únosnosti a slušnosti, tak ať postižení podají na něj trestní oznámení - šikana, stalking nebo další.

Jenže Pirátské fórum je otevřené každému, a pokud se někdo o stranu začne vážněji zajímat a uvažovat o ní, většinou do něj nakoukne. Nemáme ho jen pro sebe, ale i proto, abychom veřejnosti ukázali, jak jsme transparentní.

Dobre jmeno strany je ve smyslu vseobecneho obrazu strany u verejnosti. Preference rostou, sbirame body, kritia v mediich na vedeni strany neni zadna. Jednotlivec navstevou fora si udela maximalne tak individualni usudek. Pokud tedy se budeme zabyvat individualnimi usudky navstevniku fora, tak to potes koste.

A pokud tedy budeme povazovat komunikaci na foru za bazalni pro dobre jmeno strany na venek, tak se pojdme vyloucit vsichni...

+ rekl bych, ze tohle podani ze strany M. Gilla je solidni munice na poskozeni dobreho jmena strany. kdyby postizeni Krtkovou cinnosti, ktera jde nekdy i ad hominem, podavali trestni oznameni, tak se s tim v zajmu dobre jmena strany medialne lepe pracuje.
Stopuji zásadně v županu.
Pište mi na email jan.podhajsky@pirati.cz
Sem pirát i bez předpicu.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Jan.Podhajsky 5 poděkování od:
Dalibor.Zahora, Dominika.Michailidu, Michaela.Skokanova, Radim.Stach, Robert.Magni
Jan.Podhajsky
Člen KS Praha

Dal poděkování: 543 krát
Dostal poděkování: 1096 krát

Příspěvekod Jan.Lipavsky » 18 kvě 2017, 11:49

Stat ma veznice, armadu a zdravotni pojisteni. Jakto ze to jeste piratska strana nema taky?
Jan.Lipavsky
Poslanec Parlamentu ČR

Dal poděkování: 845 krát

Příspěvekod Jan.Podhajsky » 18 kvě 2017, 12:13

Jan.Lipavsky píše:Stat ma veznice, armadu a zdravotni pojisteni. Jakto ze to jeste piratska strana nema taky?

tedka to tu nekteri clenove chtej zakladat timhle. staci si precist jejich napady. za chvilku vypisou rizeni na cleny Sonderkommanda.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Jan.Podhajsky 3 poděkování od:
Dalibor.Zahora, Michaela.Skokanova, Robert.Magni
Jan.Podhajsky
Člen KS Praha

Příspěvekod Tibor.Vansa » 18 kvě 2017, 12:27

Jan.Podhajsky píše:
Tibor.Vansa píše:

Dobre jmeno strany je ve smyslu vseobecneho obrazu strany u verejnosti. Preference rostou, sbirame body, kritia v mediich na vedeni strany neni zadna. Jednotlivec navstevou fora si udela maximalne tak individualni usudek. Pokud tedy se budeme zabyvat individualnimi usudky navstevniku fora, tak to potes koste.

A pokud tedy budeme povazovat komunikaci na foru za bazalni pro dobre jmeno strany na venek, tak se pojdme vyloucit vsichni...

+ rekl bych, ze tohle podani ze strany M. Gilla je solidni munice na poskozeni dobreho jmena strany. kdyby postizeni Krtkovou cinnosti, ktera jde nekdy i ad hominem, podavali trestni oznameni, tak se s tim v zajmu dobre jmena strany medialne lepe pracuje.

Takže slušně se má chovat jen RP v médiích, ale mezi sebou se budeme urážet a podávat na sebe trestní oznámení? Které další principy budeme vyžadovat jen pro média, ale nikoliv dovnitř strany? OMG.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Tibor.Vansa 4 poděkování od:
Michal.Gill, Pavel.Moravec, Petr.Vileta, Vit.Jurasek
Tibor.Vansa
Garant programového bodu

Dal poděkování: 170 krát
Dostal poděkování: 462 krát

Příspěvekod Jan.Podhajsky » 18 kvě 2017, 12:34

Tibor.Vansa píše:
Jan.Podhajsky píše:
Tibor.Vansa píše:

Takže slušně se má chovat jen RP v médiích, ale mezi sebou se budeme urážet a podávat na sebe trestní oznámení? Které další principy budeme vyžadovat jen pro média, ale nikoliv dovnitř strany? OMG.

Jak to souvisi s dobrym jmenem strany? Strana dobre jmeno v poslednich letech velmi dobre buduje nehlede na aktivity Lukase Noveho nebo Broocha ci dalsich. OMG!

Jestli chcete trestat stalking, sikanu, napadani, tak jedine trestnim oznamenim.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Jan.Podhajsky 2 poděkování od:
Andrej.Ramaseuski, Michaela.Skokanova
Jan.Podhajsky
Člen KS Praha

Příspěvekod Andrej.Ramaseuski » 18 kvě 2017, 13:43

Tibor.Vansa píše:Jenže Pirátské fórum je otevřené každému, a pokud se někdo o stranu začne vážněji zajímat a uvažovat o ní, většinou do něj nakoukne. Nemáme ho jen pro sebe, ale i proto, abychom veřejnosti ukázali, jak jsme transparentní.

A diky krtkovi muzeme verejnosti take ukazat jak jsme tolerantni. Nebo snad nejsme?
two beers or not two beers?

Za tento příspěvek dostal jeho autor Andrej.Ramaseuski 4 poděkování od:
Dalibor.Zahora, Michaela.Skokanova, Petr.Vileta, Robert.Magni
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor

Dal poděkování: 333 krát
Dostal poděkování: 474 krát

Příspěvekod Dominika.Michailidu » 18 kvě 2017, 13:45

Petr.Vileta píše:
Dominika.Michailidu píše:Ale to neznamená, že nejsi, Krtku, OFFTOPIChovado.

Když už i ty použiješ takto silný výraz, musí to být hodně zlé. :shock: V zájmu zachování tvého (i jiných) zdravého rozumu, by se konečně mělo něco stát. ;)

Něco státotvorného nejlépe. Možná nějaký bonmot? Hele, to není nijaká náhlá změna stavu u mě, rozum mi ubývá přiměřeně věku. Abychom si rozuměli, o Krtkovi jsem si nikdy nedělala žádné iluze, to jsem si je asi spíš dělala o některých jiných lidech tady.
77S 2I 3I 3I

Za tento příspěvek dostal jeho autor Dominika.Michailidu 2 poděkování od:
Dalibor.Zahora, Rostislav.Reha
Dominika.Michailidu
Místní předsednictvo

Dal poděkování: 7875 krát
Dostal poděkování: 6565 krát

Příspěvekod Ivo.Vlasaty » 18 kvě 2017, 13:56

Já si naivně fakt myslel, že KK OFFTOPIC(konkrétně Záhora, Řeha ... u Ketnerova vesmíru mě to teda vlastně nepřekvapuje ... a zbylí dva členové KK tu nebagatelizují selhání orgánu, jehož jsou členem, a možná i něco řeší) netouží po tom, aby se v příští volbě řešilo, nakolik je kandidát ochotný chránit členy strany před destruktivním chováním, třeba i nad rámec pravidel (ode zdi ke zdi není správný postup, tak se už do háje přestaňte lepit na tu svojí zeď). Že nechtějí výrazné změny předpisů, které by tady fakt začaly pěstovat kulturu pozitivního svazáctví, a že jim dochází vážnost situace. Že když se tolik členů uchýlilo k podpoře takto nesystémového pokusu o řešení, fakt asi KK něco zanedbala (poměrně nejhodnotnější jsou v tomto ohledu příspěvky Martina Kučery a Báry Hradečné - jako vážně, i jako nezlomný idealista - a proto jsem tu navrhoval naložit vám toli, abyste se z toho už nemohli vykroutit - se ptám, kdo by si chtěl dávat práci předkládat vám důkazy, když má důvodné podezření, že si s tím stejně vytřete?) a krom nezbytné obhajoby by radši měli mlčet, namísto okázalého zlehčování situace (fakt, s každým Daliborovým příspěvkem jsem vytočenější). Situace, kde jedině KK má pravomoc začít ji řešit (a já bych fakt rád, kdyby se to nijak zásadně neměnilo, bohužel se to v takovéhle atmosféře dost těžko obhajuje). A pokud to nedělá, neměla by se divit, že se frustrované členstvo se holt začne fašizovat co do přísnosti pravidel chování a jejich vymáhání.
Naposledy upravil Ivo.Vlasaty dne 18 kvě 2017, 14:00, celkově upraveno 1
Ivo Vlasatý
člen RV
Společně pro České Budějovice
člen Hnutí DiEM25
Nemám rád partajničení OFFTOPIC, jsem nazelenalej, svobodomyslnej i socijální, ale pořád jsem především Pirát! ;)
ivojr@seznam.cz
733224619

Za tento příspěvek dostal jeho autor Ivo.Vlasaty 5 poděkování od:
Barbora.Hradecna, Lenka.Kozlova, Mikulas.Peksa, Petr.Vileta, Vit.Jurasek
Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj

Dal poděkování: 6217 krát
Dostal poděkování: 2346 krát

Příspěvekod Martin.Kucera » 18 kvě 2017, 14:00

Administrativní vsuvka - bylo zažádáno o svolání jednání, takže během večera svolám a předsedání vzápětí předám Ondrovi Kallaschovi, u něhož doufám nebudou námitky ohledně možné podjatosti na tu či onu stranu.
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Martin.Kucera poděkování od:
Robert.Magni
Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru

Dal poděkování: 2300 krát
Dostal poděkování: 15743 krát

PředchozíDalší

Podobná témata

Zpět na Členské podněty