Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod

  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho měsíce od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo. (pro 550 členů je to 24 hlasů)
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 550 členů je to 47 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Požaduji svolání CF ve věci vyloučení Lukáše Nového ze strany bez možnosti opětovného přijetí.

Pro
87
66%
Proti
34
26%
Zdržuji se
11
8%
 
Celkem hlasujících : 132 - Celkem hlasů : 132

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvekod Ondrej.Kolek » 25 kvě 2017, 22:01

No nakydáno je tu slušně, tak v tom budu pokračovat :-)

1 ilustrativní příklad z LiK (nežaluju, reaguju preventivně na poznámky šťouralů):
Lukáš podal oznámení o podvodném nabírání členů. Bez důkazů a to přímo ve vlákně, kde nová zájemkyně řešila své přijetí:
zajemci-o-clenstvi-liberecky-kraj-f439/zuzana-novosadova-t36506-10.html
Nic nevysvětlil, jen v nové žadatelce zanechal dost blbý první dojem.

Z LiK už snad nikdo nechodí na CF především kvůli Lukášovi a jeho spórům. To přežijeme, ale je to asi škoda. Samozřejmě tuto škodu nejde vyčíslit a není definována v JdŘ ani Stanovách :-)
Na druhou stranu občas upozorní na faktickou chybu a pomůže to. Úspěšnost jeho upozornění je ale tak 1 % (zcela mimo Paretovo pravidlo, ale co, když chodím na 8 - 10 h makat, pak se starám doma o děti a pak si jdu možná pokecat s Krtkem na fórum o tom, jak to dělám blbě, kdo se stará že). Chci říct, že ubírá energii, ale koho to zajímá :-)

Mně vlastně teď nejde o to, jestli je správné vyloučit, či ne, i když ten mechanismus máme a je potřeba (tvrdit, že vyloučen nesmí být nikdo, není obhajoba vyšších ideálů, ale obyčejná hloupost).
Na celém vlákně mě nemrzí ani tak to, že jsou tu Lukášovi zastánci, to je v pořádku, ale to, že se měří dvojím metrem a to pod pláštíkem krásných ideálů "pirátství", "pravidel hejna" a bůh ví čeho ještě. Ti samí, kteří haní zobecňování a mluví o honu na čarodejnice, bez okolků nasazují všem Krtkovým odpůrcům čepici svazáků, antidemokratů a nepirátských bafometů. Jiná věc by byla, kdyby (aspoň někteří) "zastánci pirátské čistoty" řekli "nesmí být vyloučen proto a proto, ale jinak je to Pan Jelito". Místo toho skoro každý, kdo se nepohodne s vedením nebo prostě s Ivanem Bartošem, plynule přejde do týmu Lukáše Nového. Komedie. Navíc to opravdu působí dojmem, jak bylo řečeno, že sytý hladového nepochopí. Kdo s Krtkem neřešil nějakej ten jeho svrab, tak nechápe.
Pokud nabourává účty, tak není co řešit. To poslední s tím fake webem nejde nazvat testem systému - to by byla pravda, kdyby ten web byl neveřejný, vlastně ten web ani nemusel zakládat. Lukáš chtěl uškodit konkrétním lidem a uškodil celé straně.

No protože je jasné, že hlasování není z procesního pohledu nic než anketa oblíbenosti, hlasuji pro :-) Čistě abych vyjádřil postoj k Lukášovi, se kterým jsem po různu zkoušel vyjít po dobrém, ale oni to sociopati/psychopati vůbec nedocení a budou člověka srát pořát dokola :-) Škoda, že takovej talent nepracuje opravdu pro Českou pirátskou stranu, protože Lukáš Nový pracuje sám pro sebe. Ale musí to být skvělá zábava, páč má dva kotle fanoušků a antifandů, co ztrácej čas hašteřením. To je ale potrava, uplná mana bohů.
Psychopatovi jsou jeho příznivci ukradení, jsou to jen jeho nástroje, přeju hodně zdaru parto zhrzených hledačů pirátského grálu .-)

Mj. nechápu ty, kteří neustále torpédujou to, co si troufám nazvat hlavní proud strany. Když s něčím nesouhlasím a nedokážu to změnit, tak jdu od toho, protože si vážím vlastního času. Zatímco ti, kteří už leta tvrdí, jak je strana k prdu a nikam se nikdy nedostane, pořát vytloukaj do klávesnice mraky hektoodstavců o ničem :-) i když neni marný si to čas od času zkusit taky, áách :-)
Krajské předsednictvo LK; Garant bodu Věda a Výzkum; Republikový výbor; ondrej.kolek@pirati.cz
"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Krajské předsednictvo
 
Příspěvky: 959
Registrován: 20 pro 2011, 18:05
Bydliště: Dolní Černá Studnice
Dal poděkování: 506 krát
Dostal poděkování: 518 krát

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvekod Petr.Vileta » 25 kvě 2017, 22:13

Robert.Magni píše:Blbý je,že na problém upozornoval předem (sice blbě,páč neumí jednat s lidma..ale fakt jsem jedinej,kdo ten fake web tudíž čekal ?)

Já ho mám v nepřátelích, tak jsem to mohl snadno přehlédnout, ale kde na to upozorňoval?
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Já vyjdu s každým, ale s kým nemohu vyjít, s tím vyběhnu.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Petr.Vileta poděkování od:
Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
 
Příspěvky: 24755
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 21816 krát
Dostal poděkování: 19186 krát

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvekod Lukas.Novy » 25 kvě 2017, 22:35

Ondrej.Kolek píše:1 ilustrativní příklad z LiK (nežaluju, reaguju preventivně na poznámky šťouralů):
Lukáš podal oznámení o podvodném nabírání členů. Bez důkazů a to přímo ve vlákně, kde nová zájemkyně řešila své přijetí:
zajemci-o-clenstvi-liberecky-kraj-f439/zuzana-novosadova-t36506-10.html
Nic nevysvětlil, jen v nové žadatelce zanechal dost blbý první dojem.

A co je na tom spatneho?

§ 2 Práva a povinnosti

Každý má právo oznámit kontrolní komisi porušení předpisů, jakož i na svou odpovědnost podat na jiného stížnost. Každý má povinnost poskytnout nezbytnou součinnost k vedení rozhodčího řízení. Pokud tuto součinnost odpírá, jde to k jeho tíži.
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
 
Příspěvky: 21225
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 3040 krát
Dostal poděkování: 13128 krát

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvekod Petr.Vileta » 25 kvě 2017, 23:22

Michael.xChaos.Polak píše:
Tomas.Klapka píše:Jestli se strana dostane v současnym stavu do parlamentu, tak to pirátství vážně poškodí.


Tohle je myslím nesmysl. Ano, máme tedy v programu pár kixů, protože si to málo hlídáme, ale to se do voleb a opravdového startu kampaně snad ještě dá řešit. Jinak prostě poslanci za nás by nebyli větší průser, než za některé jiné strany (zvlášť některé). Přihlásit se jako strana do voleb a myslet si tohle je fakt pitomost.

Soudruhu, ty to vidíš špatně, jsi pomýlený. :D Podle Tomáše Klapky a několika dalších členů pravé pirátství znamená přesně to, co Tomáš řekl (napsal?) ve své kandidátské řeči při volbě vedoucího PO (cituji z hlavy): "Když mě zvolíte, nebudu dělat nic."

Takže pravé pirátství, to je založit si hejno podivínů a úchylů, hlavně prosím zapomenout, nebo raději ani neznat, pojmy jako slušnost (jazyková i sociální), ohleduplnost, předvídatelnost, pravdomluvnost, dodržování daného slova, nepodrážet kolegy atd. Jediné, co je fakt ale opravdu nutné, je registrace na Ministerstvu vnitra a pak už nic. Může se diskutovat o čemkoliv, blábolit, požívat psychotropní látky v množství větším než velké, pořádat demonstrace až desítek lidí k tématům, která přilákají další desítky lidí, možná i převracet popelnice a rozbíjet výlohy McDonalds. Tohle, soudruhu, je to pravé pirátství. Jo a stahování zadarmo, of course :D
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Já vyjdu s každým, ale s kým nemohu vyjít, s tím vyběhnu.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Petr.Vileta 2 poděkování od:
Jan.Nezhyba, Zdenek.Hrib
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
 
Příspěvky: 24755
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 21816 krát
Dostal poděkování: 19186 krát

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvekod Petr.Vileta » 25 kvě 2017, 23:29

Tomas.Klapka píše:Ve stanovách chybí jednoznačná metrika k tomu "dobrému" jménu strany.

A bez metriky jsi naprosto v koncích, že?

Dobré jméno:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Dobr%C3%A9_jm%C3%A9no
https://www.holec-advokati.cz/cs/publikace/aktuality/81
https://www.viaiuris.cz/index.php?p=msg&id=214

Dobré mravy:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Dobr%C3%A9_mravy
https://www.epravo.cz/top/clanky/dobre-mravy-16941.html

Lukas.Novy píše:
Vit.Jurasek píše:dlouhodobé porušování dobrých mravů

definuj dobre mravy, to proste do Stanov nepatri.

Máš zase pravdu. Docela stačí, že to je v NOZ :D
§ 2909
Porušení dobrých mravů
Škůdce, který poškozenému způsobí škodu úmyslným porušením dobrých mravů, je povinen ji nahradit; vykonával-li však své právo, je škůdce povinen škodu nahradit, jen sledoval-li jako hlavní účel poškození jiného.
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Já vyjdu s každým, ale s kým nemohu vyjít, s tím vyběhnu.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Petr.Vileta 5 poděkování od:
Ales.Kosina, Jan.Nezhyba, Pavel.Moravec, Vojtech.Pikal, Zdenek.Hrib
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
 
Příspěvky: 24755
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 21816 krát
Dostal poděkování: 19186 krát

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvekod Petr.Vileta » 25 kvě 2017, 23:45

Jan.Kochert píše:
Ales.Kosina píše:
Pavel.Moravec píše: a toto "podání" ve formě webové stránky může být uzavřeno, ne?

Ze včerejší diskuze s Lukášem Novým na KS JmK jasně vyplynulo, že stránky ani doménu neplánuje rušit. Prý je vedení Pirátů banda idiotů a potřebují zpětnou vazbu tímto způsobem.


Hele, netrpěl jsem 23 minut svýho života u prskání, ozvěny a Krtkovo logických pastí jen proto, aby to pak někdo takhle desinterpretoval.
Z té diskuze vyplynulo mj. to, že za ty registrace domén je zřejmě někdo zodpovědný a že se mu má ozvat s návrhem, jak to vyřešit.
https://www.krtek.net/tecka/mumble-20170524-190919.html

Také jsem to poslouchal a celé. Možná jsem momentálně zavostalej, ale já Krtka pochopil jako

Unesli jsme vám dítě.
A jaké máte požadavky?
Žádné, něco musíte nabídnout vy sami.


Být to v Hollywoodském filmu, tak na to přestanu koukat, protože tak mizernej scénář musel vymyslet nějakej hodně ranně začínající a ještě míň placenej scénárista, ale hele, vono to existuje v reálu. :twisted:
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Já vyjdu s každým, ale s kým nemohu vyjít, s tím vyběhnu.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Petr.Vileta 5 poděkování od:
Ales.Kosina, Jan.Nezhyba, Michal.Gill, Mikulas.Peksa, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
 
Příspěvky: 24755
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 21816 krát
Dostal poděkování: 19186 krát

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvekod Jan.Nezhyba » 26 kvě 2017, 04:47

Tomas.Klapka píše:
Martin.Kucera píše:Jasně, mě jenom zajímalo, co vlastně míní tím totalitním konstruktem.
Jestli "dobré jméno" obecně, nebo jen "dobré jméno organizace", nebo dokonce jen "dobré jméno strany", případně jen "poškozování dobrého jména". A co přesně na tom má být totalitního.

Za totalitní konstrukt považuji možnost vylučovat členy na základě subjektivní interpretace. Co je to dobré jméno strany? Jak to lze měřit? Jak lze měřit poškození? Můžeš to poškození nějak objektivně doložit? IMHO nemůžeš, tak proč to k něčemu používat jako něco směrodatného?


Docela učelova demagogie
subjektivni interpetace - je subjektivní ve chvíli kdy je pouze a jen interpretecaí myšlenky nebo postoje jedince
1-čili pokud Krtek sam o sobě s kokotama bejt nechce
2- ta banda kokotu ho ma už taky plnou in riť
3- vyjadřuje li se v ramci hlasovani vice členu pro vykopnuti a ty tady neustale prezentuješ co prezentuješ subjektivni postoj tady aplikuješ ty :lol: smutne pro tebe ale pravdive bohužel

čili subjektivni interpetaci obhajuješ již neobhajitelne excesy, egomainakální ulety, ktere se projevuji citelně ve vztahu k lidem

neuznání toho, že dotyčný devalvuje praci vicero lidi - (uroveň, zpusoby jsou na jinou diskuzi) poškozováním jmena (dobreho si mužem strčit za klobouk) je jasne že nejsi schopny ve svem subjektivnim pohledu sumarizovat do jake miry a jak. To je jasné ne?

Čili odhledni kousek od subjektivniho selektivniho postoje ktery tady produkuješ. Chytni se zanos přemýšlej. Když to x lidi něco tvrdi ty z nich dělaš letadla :) a jejih v postatě skupinovy postoj označuješ za subjektivní pohled a nahrazuješ vlastnim otočeným konstruktem zavedejicich otazek.

Takže asi tak.....

Jen dodam davno mohl bejt pod kýlem :idea:
„Kdo nezná přístav, do kterého se chce plavit, tomu není žádný vítr příznivý.“
Seneca
Jan.Nezhyba
Garant programového bodu
 
Příspěvky: 755
Registrován: 14 bře 2012, 11:43
Bydliště: Havíř-OFF
Dal poděkování: 809 krát
Dostal poděkování: 597 krát

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvekod Jan.Nezhyba » 26 kvě 2017, 04:49

Tomas.Klapka píše:
Jak netrol? Ty mě tu obviňuješ z podsouvání, což si vyprošuju. Nemůžeš svá slova podpořít citací alespoň jediné věci, kterou dle tebe podsouvám někomu, že je nepirátská, a já trolím? Odkaď si spadnul?


rozhodně ne z tvoji větve
„Kdo nezná přístav, do kterého se chce plavit, tomu není žádný vítr příznivý.“
Seneca
Jan.Nezhyba
Garant programového bodu
 
Příspěvky: 755
Registrován: 14 bře 2012, 11:43
Bydliště: Havíř-OFF
Dal poděkování: 809 krát
Dostal poděkování: 597 krát

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvekod Ondrej.Kolek » 26 kvě 2017, 07:13

Lukas.Novy píše:
Ondrej.Kolek píše:1 ilustrativní příklad z LiK (nežaluju, reaguju preventivně na poznámky šťouralů):
Lukáš podal oznámení o podvodném nabírání členů. Bez důkazů a to přímo ve vlákně, kde nová zájemkyně řešila své přijetí:
zajemci-o-clenstvi-liberecky-kraj-f439/zuzana-novosadova-t36506-10.html
Nic nevysvětlil, jen v nové žadatelce zanechal dost blbý první dojem.

A co je na tom spatneho?

§ 2 Práva a povinnosti

Každý má právo oznámit kontrolní komisi porušení předpisů, jakož i na svou odpovědnost podat na jiného stížnost. Každý má povinnost poskytnout nezbytnou součinnost k vedení rozhodčího řízení. Pokud tuto součinnost odpírá, jde to k jeho tíži.


Na to, co je v daném paragrafu, máš právo, na to, co jsi udělal v tom vláknu jej nemáš. Lukáši ono i v právním systému nese člověk důsledky za nepodložené obvinění. Ty jsi nic nepodložil, pouze jsi poškodil Krajskou organizaci. Že to nemáme ve stanovách je jedna věc. V normálním právním systému bys za to byl hnán k odpovědnosti.
Krajské předsednictvo LK; Garant bodu Věda a Výzkum; Republikový výbor; ondrej.kolek@pirati.cz
"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Za tento příspěvek dostal jeho autor Ondrej.Kolek 8 poděkování od:
Ales.Kosina, Dalibor.Zahora, Ivo.Vasicek, Pavel.Moravec, Petr.Tkadlec, Petr.Vileta, Rostislav.Reha, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Krajské předsednictvo
 
Příspěvky: 959
Registrován: 20 pro 2011, 18:05
Bydliště: Dolní Černá Studnice
Dal poděkování: 506 krát
Dostal poděkování: 518 krát

Re: Vyloučení Lukáše "Krtka" Nového ze strany

Příspěvekod Tomas.Klapka » 26 kvě 2017, 07:43

@Vileta a Nezhyba:
K poškození dobrého jména strany nedošlo. Pokud ano, tak to dokažte.
datový mirror pirátských systémů (pirati.info)

mail/jabber (tomas@klapka.cz) OFFTOPICnebo mě kontaktujte přes Signal (72460801jedna)
Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
 
Příspěvky: 1977
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Dal poděkování: 2195 krát
Dostal poděkování: 4280 krát

PředchozíDalší

Podobná témata

Zpět na Členské podněty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků