Revokace bodu o EET

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod

• U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho měsíce od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo. (pro 550 členů je to 24 hlasů)
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 550 členů je to 47 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Přeformulovat zmínku o EET v programu, aby tam nebylo, že ji chceme

ANO (Přeformulovat)
39
53%
NE (Nechat jak je)
23
32%
zdržuji se
11
15%

Celkem hlasujících : 73 - Celkem hlasů : 73

Revokace bodu o EET

Příspěvekod Roman.Kucera » 29 kvě 2017, 09:24

Celostátní fórum ukládá republikovému výboru, aby přeformuloval programový bod Finakce tak, aby z něj bylo jasně patrné, že jsme proti EET.

V dlouho probíhající členské anketě clenske-ankety-f637/eet-a-my-t33169.html velká většina zaškrtla volbu "Jsem proti EET"
Jen jediný hlas je "Pro EET ve stávající podobě" a druhá největší skupina je "Pro EET, ale po úpravách"
PojĎme se zaměřit na tuto, zdánlivě oponentní skupinu.
EET je název zcela konkrétní věci od konkrétního autora vyrobené konkrétní firmou bez výběrka. Není to obecný název. Je to Babišova značka, kterou marketingově vytvořil. Pokud dojde k "úpravám EET", jak požaduje oponentní skupina, už to nebude EET. Bude to jiný způsob sledováni tržeb. Takhle to většina veřejnosti chápe. Je krajně nešťastné vyjádření v programu "Jsme pro EET po úpravách", protože tím dáváme najevo, že ta šikana zelinářů, umělců prodávajících svá CD na koncertech a maminek prodávajících ručně dělané šperky je v pořádku.
Já si myslím, že není v pořádku.
Jestli chceme z kočky udělat úpravami psa, už to nebude kočka, ale pes. Pes není "kočka po úpravách". Sečtu li hlasy PROTI a PO ÚPRAVÁCH, je to přes 90 %.

Zarážející je i způsob, jakým k tomu vpašování do programu došlo. Není k tomu žádný zápis, nevíme, který "zástupce členů" hlasoval proti vůli členské základny. Dřív, když byli Piráti ještě demokratická strana, hlasovalo se veřejně na fóru a každý to viděl. Naši funkcionáři byli kontrolovatelní. Nyní si to schválili údajně na mumblu nebo redminu, pokoutně, aby nikdo nenesl zodpovědnost a nikomu nehrozilo odvolání. Za tyto postupné ústupky od vnitřní demokracie, dělané salámovou metodou, si zasloužíme 2.99 %.

Ale třeba se stranu ještě podaří zachránit. Probuďme se a donuťme naše papaláše respektovat vůli členů. Ukažme,jim, že demokracie uvnitř Pirátů ještě nezemřela.
Chcete mě v RV? Klik! :)

Pirátem se človék nestává, pirátem se rodí!

Roman.Kucera
Garant programového bodu

Dal poděkování: 10353 krát
Dostal poděkování: 18990 krát

Re: Revokace bodu o EET

Příspěvekod Ivan.Bartos » 29 kvě 2017, 10:02

Zcela falešné dilema Roji, převážně v tom závěru.

Mít v programu explicitní zrušení EET, jak si psal jinde, chápu jako populismus. Zároveň, a na to se bohužel nesmí zapomínat, jsou investice stávajících do této kktiny. Nedivil bych se, kdyby obratem a zcela právem v příapdě zrušení od malých po vélké všici žalovali stát, všetně těch co dodávají EET as a service. Ostatně to bych doporučil třeba i těm, který splnili zákonnou povinnost v jiné věci a stát je pak přejel znovu (příklad je to kouření třeba. Pokud to měli zakázat, tak to měli zakázat rovnou a né to fikat klimatizace, oddělené prostory, nazdar- investice do odkouření podniků jsou řádově vyšší než investice do pokaldny a EET ve stejné oblasti podnikání)

Navíc jsi účelově vyložil věc která v pogramu vůbec není a naopak v komunikaci zaznívá natolik významě, že bych se divil, kdybys ji nikdy neslyšel.

Já jsem prinxipálně proti EET. Zrušit šmahem se nedá. V programu máme stop dalším vlnám včetně příkladu malíře pokojů. Dále tam, kde to má smysl a v komuniakci jasně říkáme, že ho pokusíme zrušit pro nejmenší. Co to je? V mé představě jsou to třeba všichni s obratem do 2 mio ročně, specifické obory podnikání, takové podnikání kde dochází již ze zákona nebo v rámci automatizace k dvojí evidenci.

EET jsem diksutoval se zástupci z asociace eshopů a s řadou dalších. Že je systém a projekt odpočátku vylhaný od nás zaznívá celou. Jo a nelíbí se mi, když s tím svazuješ zase nějakou definici Pirátství.

A již v této formulaci média běžně vykládají, že ho rušíme, jestli ti jde o vnímání programu.

Proti přeformulování nic nemám. Vadí mi tvá neargumentace.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Za tento příspěvek dostal jeho autor Ivan.Bartos 6 poděkování od:
Andrej.Ramaseuski, Jan.Kochert, Jitka.Novotna, Mikulas.Ferjencik, Robert.Magni, Vojtech.Pikal
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo

Dal poděkování: 4383 krát
Dostal poděkování: 15456 krát

Příspěvekod Roman.Kucera » 29 kvě 2017, 10:10

Taky jsem pro to, aby se podnikatelům vracely zbytečně vynaložené náklady u čehokoliv, včetně toho kouření. A ty náklady NIKDY nesmí být argumentem pro to, neudělat něco, co je správné. Stát něco posral, stát nese následky. Ekonomické ztráty z existence EET, ze vzniku nové stínové ekonomiky, která se přizpůsobila EET, ze zániku obchodů a hospod na vesnicích, z resignace umělců a dalších jsou NEVYČÍSLITELNÉ.
Pirát dělá to, co je správné. Ne to, co nenese žádné náklady.

Roman.Kucera
Garant programového bodu

Příspěvekod Ivan.Bartos » 29 kvě 2017, 10:30

Roman.Kucera píše:Taky jsem pro to, aby se podnikatelům vracely zbytečně vynaložené náklady u čehokoliv, včetně toho kouření. A ty náklady NIKDY nesmí být argumentem pro to, neudělat něco, co je správné. Stát něco posral, stát nese následky. Ekonomické ztráty z existence EET, ze vzniku nové stínové ekonomiky, která se přizpůsobila EET, ze zániku obchodů a hospod na vesnicích, z resignace umělců a dalších jsou NEVYČÍSLITELNÉ.
Pirát dělá to, co je správné. Ne to, co nenese žádné náklady.

Souhlas. Já taky nekritizuju primárně tuto část, ale ten emotivní balast, do kterýho si to zabalil, včetně standardního "funkcionáři" a hateu o nějaký netransparentnosti. Já za to nemůžu, že jsi u jednání RV nebyl, protožes byl jinde a je to upe tvoje věc. Já u něj také nebyl, protože nechci zasahovat do jednání RV. V původním programu, pokud se nemýlím, EET nebylo vůbec takto adresováno, takže naopak kvalitativně ve věci tvého argumentu byl učiněn posun..

A dokonce chápu, že když někdo nemá čas být tak nějak průběžně in, tak mu forum jako post stopa "co jsem prošvihl" vyhovuje. Přesto tě prosím, abys nějaký svý 2,99 a podobný mesmysly do debat netahal. Ekono program na stole od...tradá prosinec 2016. Prosinec 2016. A ještě jednou prosinec 2016. Si tam mohl mít zrušení EET sakum prdum včetně vyplacení náhrad. Že bys za 6 měsíců nedokázal naformulovat a prosadit u členů a následně u RV dva řádky? Ale no tak.

Vadí ti formulace v programu? Výbroně máš členský podnět a argumentuj ve prospěch změny této formulace a nedělej z toho zase teátr nevím pro koho Díky.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Za tento příspěvek dostal jeho autor Ivan.Bartos poděkování od:
Vit.Jurasek
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo

Dal poděkování: 4383 krát
Dostal poděkování: 15456 krát

Příspěvekod Petr.Tkadlec » 29 kvě 2017, 10:31

Roman.Kucera píše:
Celostátní fórum ukládá republikovému výboru, aby přeformuloval programový bod Finakce tak, aby z něj bylo jasně patrné, že jsme proti EET.

V dlouho probíhající členské anketě clenske-ankety-f637/eet-a-my-t33169.html velká většina zaškrtla volbu "Jsem proti EET"
Jen jediný hlas je "Pro EET ve stávající podobě" a druhá největší skupina je "Pro EET, ale po úpravách"
PojĎme se zaměřit na tuto, zdánlivě oponentní skupinu.
EET je název zcela konkrétní věci od konkrétního autora vyrobené konkrétní firmou bez výběrka. Není to obecný název. Je to Babišova značka, kterou marketingově vytvořil. Pokud dojde k "úpravám EET", jak požaduje oponentní skupina, už to nebude EET. Bude to jiný způsob sledováni tržeb. Takhle to většina veřejnosti chápe. Je krajně nešťastné vyjádření v programu "Jsme pro EET po úpravách", protože tím dáváme najevo, že ta šikana zelinářů, umělců prodávajících svá CD na koncertech a maminek prodávajících ručně dělané šperky je v pořádku.
Já si myslím, že není v pořádku.
Jestli chceme z kočky udělat úpravami psa, už to nebude kočka, ale pes. Pes není "kočka po úpravách". Sečtu li hlasy PROTI a PO ÚPRAVÁCH, je to přes 90 %.

Zarážející je i způsob, jakým k tomu vpašování do programu došlo. Není k tomu žádný zápis, nevíme, který "zástupce členů" hlasoval proti vůli členské základny. Dřív, když byli Piráti ještě demokratická strana, hlasovalo se veřejně na fóru a každý to viděl. Naši funkcionáři byli kontrolovatelní. Nyní si to schválili údajně na mumblu nebo redminu, pokoutně, aby nikdo nenesl zodpovědnost a nikomu nehrozilo odvolání. Za tyto postupné ústupky od vnitřní demokracie, dělané salámovou metodou, si zasloužíme 2.99 %.

Ale třeba se stranu ještě podaří zachránit. Probuďme se a donuťme naše papaláše respektovat vůli členů. Ukažme,jim, že demokracie uvnitř Pirátů ještě nezemřela.

Já to beru aktuálně tak, že se schválil program FINANCE, kde bod EET je schválně ne úplně jasně definován a dodělá se to teď na úkor té členské ankety případně této.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Petr.Tkadlec
Republikový výbor

Dal poděkování: 1194 krát
Dostal poděkování: 1021 krát

Příspěvekod Roman.Kucera » 29 kvě 2017, 11:42

Však taky jo. Podnět jsem formuloval zcela přátelsky a nikomu neberu tvůrčí rozlet. Přečtěte si to znova, já vám to sem dám :-)

Ty "věci okolo" jsou zarážejí. Poprosil bych jednatele RV, aby sem dal seznam RV, kdo jak hlasoval. Členi mají právo vidět a kontrolovat své volené zástupce.
Jestli jsme transparentní, musí to být někde dohledatelné a omlouvám se, že jsem to nenašel. Děkuji :-)

Za tento příspěvek dostal jeho autor Roman.Kucera 3 poděkování od:
Dalibor.Zahora, Lenka.Wagnerova, Petros.Michailidis
Roman.Kucera
Garant programového bodu

Příspěvekod Martin.Kucera » 29 kvě 2017, 11:55

tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Martin.Kucera 3 poděkování od:
Jan.Kochert, Roman.Kucera, Vojtech.Pikal
Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru

Dal poděkování: 2300 krát
Dostal poděkování: 15688 krát

Příspěvekod Lukas.Novy » 29 kvě 2017, 13:58

Tedy pro soucasne zneni byli Kopriva, Mansurov, Zmuda, Lipavsky, Lysek, Martinek, Barton a Polakova.
Pro alernativni zneni se shodnym vyznamem: Vlasaty, Tkadlec.
Proti: Nikdo

EDIT: Omlouvam se za zkomoleni jmena.
Naposledy upravil Lukas.Novy dne 29 kvě 2017, 14:49, celkově upraveno 1
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek

Za tento příspěvek dostal jeho autor Lukas.Novy poděkování od:
Lenka.Wagnerova
Lukas.Novy

Dal poděkování: 3040 krát
Dostal poděkování: 13128 krát

Příspěvekod Michal.Ketner » 29 kvě 2017, 14:18

Ivan.Bartos píše:Zcela falešné dilema Roji, převážně v tom závěru.

Kde je to falešné dilema? Ho tam nějak moc explicitne jako soucast argumentace nevidim. :fet:
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1
GM/IT/MU/S/CS/P/SS d--- s+:+ a? C++++ U++ P+ L++ E--- W++ N* o-- w--- K+++++ O- M-- V- PS+++ PE-- Y ++ PGP+ t+ 5+ X+ R+++ !tv b+++ DI- D+++ G++++ e h+ r-- z*
------END GEEK CODE BLOCK------

Za tento příspěvek dostal jeho autor Michal.Ketner poděkování od:
Petros.Michailidis
Michal.Ketner
Rozhodčí komise

Dal poděkování: 2160 krát
Dostal poděkování: 3611 krát

Příspěvekod Tomas.Zmuda » 29 kvě 2017, 14:33

OFFTOPIC
Lukas.Novy píše:Tedy pro soucasne zneni byli .. Zmunda...

Je tak těžké opsat správně příjmení? Díky.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Tomas.Zmuda 4 poděkování od:
Frantisek.Kopriva, Lukas.Novy, Petros.Michailidis, Roman.Semik
Tomas.Zmuda
Člen KS Středočeský kraj

Dal poděkování: 72 krát
Dostal poděkování: 82 krát

Další

Podobná témata

Zpět na Členské podněty