Referedum o EU, NATO, Euro, uprchlících, odvolatelnosti, atd

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Toto fórum slouží k anketám, kdy je potřeba orientačně zjistit převažující názory na nějakou oblast mezi členstvem (např. pokud přijde dotaz zvenku). Hlasovat zde mohou pouze členové.
Pro členské iniciativy v rámci celostátního fóra slouží Členské podněty.

V jakých otázkách by měly být respektovány výsledky platného referenda?

Výsledky by měly být respektovány vždy, automaticky a bez jakékoliv další diskuze politiky
19
28%
V referendu by se nemělo hlasovat ohledně členství v EU
13
19%
V referendu by se nemělo hlasovat ohledně členství v NATO
13
19%
V referendu by se nemělo hlasovat ohledně přijetí Eura
10
15%
V referendu by se nemělo hlasovat ohledně uprchlických kvót
11
16%
V referendu by se nemělo hlasovat ohledně vysoce postavených politiků (premiér, ministři)
0
Žádná hlasování
V referendu by se nemělo hlasovat ohledně prezidenta
2
3%
 
Celkem hlasujících : 33 - Celkem hlasů : 68

Re: Referedum o EU, NATO, Euro, uprchlících, odvolatelnosti,

Příspěvekod Mikulas.Peksa » 01 srp 2017, 09:51

Ales.Sura píše:...Nenaučili jsme se řádně spolupracovat ani na úrovni krajů, neřku-li státu. A už se chceme spojovat na úrovni Evropy, Světa nebo Vesmíru? To je jako bychom chtěli jít z mateřské školky na univerzitu. Je z toho ve výsledku více škody než užitku. Jednotlivé státy existují nesrovnatelně déle než EU, takže vize, že se svět zhroutí, když EU nebude nebo někdo odejde je nereálná. Je to pouze manipulace a vyvolávání strachu, které ostatně probíhalo i v rámci kampaně o Brexitu.
....


Sorry, ale tohle je nesmysl. To je výmluva lidí, kteří spolupracovat neumějí nebo nechtějí. A je fakt smutný, pokud zaznívá od člověka, který žije v cizí zemi a komunikovat s cizinci umí (nebo by minimálně měl). Tyhle kecy nemají s Pirátstvím nic společného - Pirátství vzniklo právě jako obrana společného prostoru (internetu) před snahou nacionalistů a jiných magorů stavět v něm zdi. Opečovávat v době internetu, strojových překladů, mezikontinentálních letů atp. národní státy je atavismus.

A mimochodem - s tím strašením - jdi to vysvětlit rodinám Zdeňka Makara nebo těch Poláků, které v Británii umlátili náckové po referendu. Pěkně z očí do očí. Když tam budeš, můžeš pokecat s lidmi, které vyházeli z práce. Páč korporace už zdrhají, ale lidi zůstávají.
Švejku, až zavěsíte telefon...klap!

PGP: https://pgp.mit.edu/pks/lookup?op=get&search=0x6E5F6E7326D4BF7E

When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Za tento příspěvek dostal jeho autor Mikulas.Peksa 6 poděkování od:
Jiri.Ulip, Marketa.Gregorova, Michaela.Skokanova, Petr.Lysek, Petr.Vileta, Tomas.Martinek
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
 
Příspěvky: 3587
Registrován: 29 lis 2012, 09:33
Dal poděkování: 7610 krát
Dostal poděkování: 9009 krát

Re: Referedum o EU, NATO, Euro, uprchlících, odvolatelnosti,

Příspěvekod TomasMikus » 01 srp 2017, 12:14

referendum samo o sobě je jako prázdný formulář. Pokud se ohání někdo náboženstvím jménem přímá demokracie zapomíná například na to že musí být někdo kdo položí otázku a zformuluje jí a posoudí zda je vůbec smysluplná. S fundamentálním přístupem se dostanete k referendu o otázce pro referendum o otázce pro ......A nebo k zastupitelské demokracii či totalitě a jsme na začátku. Při standartní úrovni mentálních schopností občanů kde mnozí se staví do role dětí co čekají na ježíška spasitele může být přímá demokracie skutečně demokratická ale také zničující a to především tak kde není cesty zpět např. členství v EU či NATO. Metodu pokus omyl lze použít pouze pokud nejsou následky fatální největším trestem se totiž pro mnohé může právě stát to že se jím splní jejich přání navíc vyslovené ve zlosti nebo jakožto vzdorovité gesto. Je tedy cílem naší demokracie být stále demokratičtější až bude nejdemokratičtější na celém světě? a nebo zajistit maximální svobodu občanů a ctít jejích zájem život zdraví a prosperitu? Ve středověku byla jakási rovnováha mezi mocí panovníka a jeho zodpovědností. Stav bojovníků sice vládl absolutní mocí ale skutečně nesl také břímě odpovědnosti za které platil vlastní krví. Nebylo možné prodat během vteřiny akcie hradu a panství a zmizet v daňovém ráji. Cestou je tedy zastupitelská demokracie, ale s tím že vládnoucí elity budou nést přímou zodpovědnost za své činy a budou skutečnou elitou především co se morálních vlastností týče.

Za tento příspěvek dostal jeho autor TomasMikus 2 poděkování od:
Petr.Vileta, Vit.Jurasek
Uživatelský avatar
TomasMikus
Uživatel fóra – není člen Pirátů
 
Příspěvky: 343
Registrován: 15 úno 2017, 17:10
Dal poděkování: 103 krát
Dostal poděkování: 161 krát

Re: Referedum o EU, NATO, Euro, uprchlících, odvolatelnosti,

Příspěvekod Ales.Sura » 01 srp 2017, 18:28

Petr.Vileta píše:Husí kůži mám též. Členy jsme už dlouho, zkušeností bychom měli mít dost, ale když zakážou bramborový rum označovat rum a někdo slíbí "ANO, bude líp", tak půl národa skočí na špek. Já bych ten posun neviděl jako posun od přímé demokracie, ale poučení ze špatných výsledků při její aplikaci. Prostě, když ani po desátém pokusu hlavou zeď neprorazíš, třeba tě napadne vzít si alespoň helmu. Zkusili jsme prezidenta, no nepovedlo se. :roll: Půl národa ho miluje, druhá půlka ho nenávidí. To není dobrý výsledek. Milujících i nenávidějících by mělo být mizivé procento a většina by si ho měla "pouze" vážit a uznávat jako morální autoritu. Měl by občany spojovat, ne rozdělovat.

Pokud lidé skáčou na špek, tak je to jejich svobodná volba. Každopádně si pak nemohou stěžovat, že někdo rozhodl za ně a proti jejich vůli. Je to hold proces učení, protože s demokracií přichází i zodpovědnost. A spousta lidí radši zodpovědnost přehodí na někoho jiného a pak nadává u piva. Češi ale mají obecně potřebu vládce, kterého pak ale zpravidla z duše nenávidí.
Osobně jsem příznivce koncensu, ale i demokracie je dobrý začátek.
Metoda "rozděl a panuj" je jednou ze základních metod, kterou se lidi "drží v lati." Dokud se totiž vládnoucím elitám a médiím daří rozdělovat společnost (nejlépe 51% proti 49%), tak větší společenská změna není možná. Navíc se tím účinně odvádí pozornost od závažných problémů.

Mikulas.Peksa píše:Sorry, ale tohle je nesmysl. To je výmluva lidí, kteří spolupracovat neumějí nebo nechtějí. A je fakt smutný, pokud zaznívá od člověka, který žije v cizí zemi a komunikovat s cizinci umí (nebo by minimálně měl). Tyhle kecy nemají s Pirátstvím nic společného - Pirátství vzniklo právě jako obrana společného prostoru (internetu) před snahou nacionalistů a jiných magorů stavět v něm zdi. Opečovávat v době internetu, strojových překladů, mezikontinentálních letů atp. národní státy je atavismus.

Ano, právě protože mám zkušenost ze silně mezinárodního prostředí, tak vím, že nic se nemůže uspěchat. Každý kdo chce pracovat v naší firmě musí projít pohovory. Není to tady pro každého. To není jakýsi korporátní rasismus nebo fašismus, to je normální.
Spolupráce je dobrovolná činnost a pokud je násilím vynucována, tak se její efekt zcela vytrácí. Z jakékoliv formy nátlaku vzejde zase jenom další násilí. Jak bylo řečeno: "Bojovat za mír" je jako "Souložit za panenství."
Ochrana internetu fajn, ale nemám pocit, že by obrana proti nacionalistům byla vztyčným důvodem k založení Pirátské strany. On každý extrém je špatný. Přílišné uzavření a nacionalizmus, stejně jako neomezená otevřenost. Obojí povede ke konfliktu. Je nutné najít zlatou střední cestu a kompromis mezi srdcem a hlavou. To nám ale zpravidla moc nejde - člověk má bohužel sklony k černobílému vidění světa.
Hranice států přestanou časem existovat. Stejně jako časem nebudeme potřebovat právo, regulace a předpisy, protože každý člověk v srdci dobře ví co je a co není správné. Obojí má ale prozatím svoje místo a změny musí probíhat postupně. Ostatně není kam spěchat. Je nejlepší pokud necháme věci přirozeně vyvíjet.

Mikulas.Peksa píše:A mimochodem - s tím strašením - jdi to vysvětlit rodinám Zdeňka Makara nebo těch Poláků, které v Británii umlátili náckové po referendu. Pěkně z očí do očí. Když tam budeš, můžeš pokecat s lidmi, které vyházeli z práce. Páč korporace už zdrhají, ale lidi zůstávají.

V mém okolí nejsou problémy s nacionalisty. Je fajn vytahovat případy z Anglie, ale já bohužel nyní osobně běžně navštěvuji místa, kde došlo k násilným trestným činům. To se dříve nestávalo. Útoky na děti se řešili už i na rodičovském sdružení na gymnáziu, kam chodí můj syn. To, že je na podobné informace silná cenzura je jiná stránka naší demokratické společnosti. Každopádně si tu nebudeme malovat, že je všechno OK a za všechno můžou náckové. Zatímco lidi v ČR si o tom čtou, tak já to tady žiju!
Já se nezastávám nácků, ale hodit na ně všechny problémy je úplně stejné jako hodit je na uprchlíky. Prostě si člověk v hlavě vytvoří nepřítele v rámci černobílého vidění světa a pak je už relativně jednoduché vyprovokovat ho do boje. Ostatně místo nácků a uprchlíků lze dosadit i cokoliv jiného (Rusko, Zemana, Putina, USA, Babiše, Spartu, Slávii, atd.). Prostě opět zmiňované "rozděl a panuj."
Nevím o žádném masovém exodu z Británie. Ani žádném hromadném propouštění. Co si ale pamatuji je, že Theresa May prohlásila, že ti co v Británii v současnosti již pracují, tak nebudou mít problém ani do budoucna. Ani moji britští kolegové nemají tady v Německu žádné problémy a navíc volili pro Brexit navzdory svému VŠ vzdělání - tj. navzdory zjednodušujícím statistikám o tom, že pro Brexit volili staří primitivotové z vesnic.
Korporace ať klidně zdrhají. Může to ukázat na (ne)správné rozhodnutí o Brexitu. Zatím ale opět nevím o žádném masové exodu firem z Británie. Akorát zprávy o tom, že ta nebo ona firma chce přesídlit. Korporace ale řeší především zisky a náklady. Pokud Británie nabídne lepší podmínky, tak tam firmy zůstanou. Je to opět akorát strašení. "Kupodivu" se po 'Brexitu nekonal žádný ekonomický propad / kolaps, jak předpovídali jeho odpůrci.

TomasMikus píše:referendum samo o sobě je jako prázdný formulář. Pokud se ohání někdo náboženstvím jménem přímá demokracie zapomíná například na to že musí být někdo kdo položí otázku a zformuluje jí a posoudí zda je vůbec smysluplná. S fundamentálním přístupem se dostanete k referendu o otázce pro referendum o otázce pro ......A nebo k zastupitelské demokracii či totalitě a jsme na začátku. Při standartní úrovni mentálních schopností občanů kde mnozí se staví do role dětí co čekají na ježíška spasitele může být přímá demokracie skutečně demokratická ale také zničující a to především tak kde není cesty zpět např. členství v EU či NATO. Metodu pokus omyl lze použít pouze pokud nejsou následky fatální největším trestem se totiž pro mnohé může právě stát to že se jím splní jejich přání navíc vyslovené ve zlosti nebo jakožto vzdorovité gesto. Je tedy cílem naší demokracie být stále demokratičtější až bude nejdemokratičtější na celém světě? a nebo zajistit maximální svobodu občanů a ctít jejích zájem život zdraví a prosperitu? Ve středověku byla jakási rovnováha mezi mocí panovníka a jeho zodpovědností. Stav bojovníků sice vládl absolutní mocí ale skutečně nesl také břímě odpovědnosti za které platil vlastní krví. Nebylo možné prodat během vteřiny akcie hradu a panství a zmizet v daňovém ráji. Cestou je tedy zastupitelská demokracie, ale s tím že vládnoucí elity budou nést přímou zodpovědnost za své činy a budou skutečnou elitou především co se morálních vlastností týče.

Tak už jenom zkratokovitě, aby to vůbec někdo tady četl.
Už se to tu řešilo: Pokud se nadpoloviční polovina populace zfanatizuje, tak je demokratický systém stejně vyřízený. Každopádně lidé mají právo ovládat svoje životy. To, že referenda fungují ukazuje třeba Švýcarsko. Každý člověk má právo na svobodné rozhodnutí a zároveň pak musí nést jeho následky. Osobně nestojím ani o spasitele ani o Ježíška, který mi bude řešit moje problémy. Lidé by měli být motivováni k samostatnosti a nikoliv k tupému následování.
Problémem dneška je, že politici mají čím dál tím víc moci a čím dál tím méně zodpovědnosti. Ve stavu, kdy je moc soustředěna do zvětšujících se celků je změna tohoto stavu složitější. Jinými slovy pokud máme problém dohnat z zodpovědnosti krajské a státní politiky, tak je pramalá šance, že by se někdo ze svých činů zodpovídal na úrovni EU.

Gratuluji čtenářům co se prokousali až sem a přeji poklidný večír. ;)
Aleš Sůra - můj pirátský Jabber je momentálně Obrázek, PGPID: 9C1B3043
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Za tento příspěvek dostal jeho autor Ales.Sura 3 poděkování od:
Ivo.Vasicek, Marek.Necada, Vit.Jurasek
Uživatelský avatar
Ales.Sura
Člen KS Praha
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 05 kvě 2009, 12:04
Bydliště: Praha 7, Bubeneč
Dal poděkování: 1648 krát
Dostal poděkování: 2666 krát

Re: Referedum o EU, NATO, Euro, uprchlících, odvolatelnosti,

Příspěvekod Adam.Zabransky » 04 srp 2017, 12:08

Já jsem spíš asi pro to, aby referenda byla platná jen při 60% (případně 55%) a větší podpoře v referendu. Je to sice takové konzervativní, ale zamezilo by se tím podle mě absurdních výsledkům 50,5 %.
Předseda pirátského klubu v pražském zastupitelstvu, 1. místopředseda pražské pirátské buňky a student práv na Karlovce; vegan a efektivní altruista.
Tel. +420 721 006 868
FB: https://www.facebook.com/adam.zabransky Twitter: https://twitter.com/adamzabransky

Za tento příspěvek dostal jeho autor Adam.Zabransky 2 poděkování od:
Jiri.Ulip, Vit.Jurasek
Uživatelský avatar
Adam.Zabransky
Krajské předsednictvo
 
Příspěvky: 1876
Registrován: 06 led 2012, 23:10
Bydliště: Praha 16 - Radotín
Dal poděkování: 1840 krát
Dostal poděkování: 3073 krát

Re: Referedum o EU, NATO, Euro, uprchlících, odvolatelnosti,

Příspěvekod Vit.Jurasek » 04 srp 2017, 12:55

Adam.Zabransky píše:Já jsem spíš asi pro to, aby referenda byla platná jen při 60% (případně 55%) a větší podpoře v referendu. Je to sice takové konzervativní, ale zamezilo by se tím podle mě absurdních výsledkům 50,5 %.

Nebo tam dát jinou zpětnou brzdu - třeba že referendum může být přehlasováno parlamentem, který musí mít shodu např. o 5 % vyšší než byla podpora referenda. Tzn. 60% referendum by šlo přehlasovat 65 % v parlamentu (což je v důsledku ústavní většina, která se nesejde jen tak ze srandy)

Mě se obecně nelíbí vize ultimátního nástroje rozhodování. U standardních zákonů máme 3 kola schvalování, kde každé do toho může hodit nějakým způsobem vidle, a nevidím důvod proč by mělo být referendum z tohohle vzájemně se vyvažovacího systému vyjmuto. Stejně jako přes parlament může projít paskvil, který zablokuje senát nebo prasident, tak přes referendum může projít nějaká totální hovadina. A stavět otázku jestli referenda nedovolit nebo jim dát absolutní moc (a popř. zakazovat o čem můžou být) je falešné dilema - refendum může být závazné, ale to neznamená, že musí mít absolutní a nepřehlasovatelnou sílu.
proud ProtonMail user: vit@jurasek.email

Za tento příspěvek dostal jeho autor Vit.Jurasek 4 poděkování od:
Adam.Zabransky, Idaho, Jiri.Ulip, Marek.Necada
Uživatelský avatar
Vit.Jurasek
Člen KS Jihomoravský kraj
 
Příspěvky: 348
Registrován: 24 led 2012, 17:41
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2188 krát
Dostal poděkování: 503 krát

Re: Referedum o EU, NATO, Euro, uprchlících, odvolatelnosti,

Příspěvekod Marek.Necada » 04 srp 2017, 13:17

Ondrej.Profant píše:Doplním Mikuláše. Jako problém BREXITu apod vidím, že vysocí veřejní představitelé veřejně a vědomě lhali. Dokonce to později přiznali. Za takových podminek nelze dělat referenda se závazným výsledkem. Občané jsou uvedeni v omyl, není splněno Demini.

Stejnou argumentaci lze aplikovat na volby. Problém není ve volbách ani v referendu, nýbrž ve lhaní.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Marek.Necada poděkování od:
Ales.Sura
Uživatelský avatar
Marek.Necada
 
Příspěvky: 2300
Registrován: 05 lis 2009, 23:44
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 8546 krát
Dostal poděkování: 5245 krát

Re: Referedum o EU, NATO, Euro, uprchlících, odvolatelnosti,

Příspěvekod Michael.xChaos.Polak » 04 srp 2017, 13:43

Adam.Zabransky píše:Já jsem spíš asi pro to, aby referenda byla platná jen při 60% (případně 55%) a větší podpoře v referendu. Je to sice takové konzervativní, ale zamezilo by se tím podle mě absurdních výsledkům 50,5 %.


To záleží na typu otázky - nakolik to vlastně už má charakter ústavního zákona. U některých záležitostí by měla stačit prostá většina, u jiných by byla logická dvoutřetinová (a také by tam asi bylo vyšší kvórum).

A o tom, jestli je potřeba poloviční nebo "ústavní" většina, by mohl rozhodnout např. Ústavní soud (ale v tomto případě předem - takže v čase konání referenda by jeho výrok k danému tématu byl známý).
604 282398 | Jabber: x@j.cz | https://twitter.com/MxChaosP | https://www.pirati.cz/lide/michael_polak | https://twitter.com/PiratiBrevnov
člen MS Praha 6 | BTC https://blockchain.info/address/19rriLx ... CYNYwjLvxq | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel

Za tento příspěvek dostal jeho autor Michael.xChaos.Polak 3 poděkování od:
Marek.Necada, Vit.Jurasek, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Michael.xChaos.Polak
Kontrolní komise
 
Příspěvky: 3137
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2096 krát
Dostal poděkování: 5179 krát

Re: Referedum o EU, NATO, Euro, uprchlících, odvolatelnosti,

Příspěvekod Idaho » 05 srp 2017, 00:23

Marek.Necada píše:
Ondrej.Profant píše:Doplním Mikuláše. Jako problém BREXITu apod vidím, že vysocí veřejní představitelé veřejně a vědomě lhali. Dokonce to později přiznali. Za takových podminek nelze dělat referenda se závazným výsledkem. Občané jsou uvedeni v omyl, není splněno Demini.

Stejnou argumentaci lze aplikovat na volby. Problém není ve volbách ani v referendu, nýbrž ve lhaní.

Pokud je referendum nezvratné, tak je lhaní v referendu jako problém umocněno. To souvisí i s tím, že Ales.Sura podle mého nemá pravdu o odpovědnosti a procesu učení. Co lidem pomůže, když krátce po odhlasování vystoupení z EU/vystoupení z EU zjistí, že je to totální pitomost, když nebude cesty zpět. Obecně argumentace Švýcarském je problematická. Švýcarsko má referendum z doby, kdy naprosto neexistoval sociální stát. Sociální stát přitom značně snižuje odpovědnost jednotlivce za blbé rozhodnutí, protože si obrazně řečeno nenabije ústa naplno, ale přistane na často velmi měkkém polštáři. Spoustě lidí by nedošlo, že zakázání výpovědí ze zaměstnání nebo výrazné zvýšení odstupného při výpovědi zvedne nezaměstnanost, a to zejména u té skupiny, která by pro toto pravděpodobně hlasovala. Prostě by přistáli na sociálních dávkách hrazených povětšinou těmi, co by hlasovali v referendu proti takovýmto věcem. Také je potřeba pamatovat na to, že pokud by referendem byla stanovena nějaká povinnost pod pokutou, tak tu máme možná 10% dospělé populace, kterým jednoduše z jejich příjmů nelze nic sebrat (malé příjmy nebo neexekuovatelné sociální dávky) a ti pak hlasují opět zcela bez ohledu na to, jestli to nedopadne i na ně samotné. Pak je vnímání té chyby dost obroušené a proces učení pomalejší.

Jinak jak tu bylo lehce zmíněno, stejně tu mísí být instituce s právem posuzovat, co jde a co nejde řešit v referendu. Není to triviální problém, protože otázka nemusí být jednoznačně zařaditelná do problémové kategorie - dokonce se to může ukázat až po referendu. Někdo tedy musí mít právo zneplatnit referendum i zpětně, byť třeba poměrně složitě. Pěkný nápad je ta přehlasovatelnost parlamentem s určitým vyšším kvorem.

Nutně také musí být zakázány otázky vedoucí k diskriminaci, a to nejen rasové, náboženské, ale i názorové nebo profesní (Mají mít zaměstnanci finančních institucí dvojnásobnou daň z příjmu? - už vidím, jak v referendu vyjde naprosto jasně ano). Referendum by tedy nemělo mít možnost řešit věci, které nedopadnou na populaci více méně plošně. Také by nemělo mít možnost dělat naprosto radikální změny (například prudce hnout se sazbou DPH). Příklad další hraniční oblasti je to, jestli něco má či nemá být trestným činem.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Idaho poděkování od:
Petr.Vileta
Idaho
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
 
Příspěvky: 234
Registrován: 06 lis 2012, 16:02
Dal poděkování: 30 krát
Dostal poděkování: 348 krát

Re: Referedum o EU, NATO, Euro, uprchlících, odvolatelnosti,

Příspěvekod Petr.Vileta » 05 srp 2017, 00:24

Marek.Necada píše:Stejnou argumentaci lze aplikovat na volby. Problém není ve volbách ani v referendu, nýbrž ve lhaní.

A právě proto by tam měla být nějaká pojistka. Osobně bych speciálně pro naši mentalitu měl referendum dvoukolové, protože na první dobrou se u nás povede málo co. Ostatně ve Francii to mají pro prezidentské volby a už několikrát se to osvědčilo, že se ve druhém kole voliči lekli, "a tohle by mohlo být prezidentem?" :D

No a když koukám na volby.cz, tak také nic moc.

Referendum o vstupu do EU účast 55,21 %
Obecní volby 2014, a že v obecních bývá dost velká účast, jen 44,46 %

To je mizérie. Fakt nechci, aby o osudu 10,5 milionu lidí rozhodlo třeba jen 1 866 545 nespokojených. Ti totiž přijdou, kdežto spokojení a nerozhodnutí spíše zůstanou doma, nebo pojedou na chalupu. Viděl bych to na nutnou nadpoloviční účast a přes to by nejel vlak.
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Já vyjdu s každým, ale s kým nemohu vyjít, s tím vyběhnu.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Petr.Vileta 2 poděkování od:
Mikulas.Peksa, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
 
Příspěvky: 24791
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 21859 krát
Dostal poděkování: 19224 krát

Re: Referedum o EU, NATO, Euro, uprchlících, odvolatelnosti,

Příspěvekod Petr.Tkadlec » 05 srp 2017, 00:44

Referendum chceme lidi učit od zdola. Nemůžu hlasovat ani pro jednu z možností.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Za tento příspěvek dostal jeho autor Petr.Tkadlec 3 poděkování od:
Petr.Vileta, Vit.Jurasek, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Republikový výbor
 
Příspěvky: 1524
Registrován: 30 říj 2013, 08:37
Bydliště: Vsetín
Dal poděkování: 1255 krát
Dostal poděkování: 1059 krát

PředchozíDalší

Podobná témata

Zpět na Členské ankety

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků