Žádost o nominaci do volby RP na pozici předsedy strany

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Liberecky kraj

Žádost o nominaci do volby RP na pozici předsedy strany

Příspěvekod Ivan.Bartos » 27 lis 2017, 10:19

Dobrý den Pirátky a Piráti - vážené krajské forum,

chtěl bych v návaznosti na svou osobní prosbu, kterou jsem přednesl na zasedání KS Liberecký kraj v sobotu 25.11.2017 v Semilech, požádat i zde o zvážení a popřípadě na základě hlasování i udělení nominace do nadcházející volby CF na pozici předsedy Pirátské strany.

Rozhodl jsem se požádat Piráty z rodného kraje jako první, a to nejen z důvodu mé učasti na prvním povolebním zasedání kraje. Liberecko je pro mě prostě srdcovka a moje kořeny jsou tam. Následně budu žádat i ve sdruženích dalších.

Z mého pohledu je naprosto zásadní, aby předseda strany byl zároveň v Poslanecké sněmovně, a to jak z důvodů praktických (politika se řeší zde, veškeré kontakty a schůzky s jinými stranami se vedou přes předsedy klubů a předsedy stran taktéž zde, apod.) tak zcela pragmatických - předseda strany a přednostní právo vystupování na plénu.

Zároveň věřím, že i přes kritiku, která logicky zaznívá, je-li něco kritiky hodno, jsme vykonával pozici předsedy historicky pečlivě a konstruktivně, a to jak v časech pohody, tak i v časech kritických a kampaňových s důrazem na propagaci strany a jejich myšlenek, ale i mediaci regionálních, ale i osobních konfliktů. (Ne vždy je ovšem mediace řešením a pokud je potřeba konfrontace, nebojím se do ni jít.)

V následujícím období je nutné reflektovat situaci, kdy 22 Pirátů a Pirátek sedí ve Sněmovně a možné oddělení agend či ztráta komunikace CF-Sněmovna je nebezpečný fenomén, který musíme jako strana zvládnout. Celý přerod Pirátské strany v celorepublikovou sílu a následný postup v komunálních volbách je další výzva, které se nebojím.

Kandidátskou řeč jako takovou doplním do patřičného vlákna CF.

Za zvážení mé žádosti o nominaci předem díky
Ivan

PS Těsně před volbami mi Jirka Kadeřávek (zakladatel Pirátů v ČR) poslal v upomínku můj iniciační dopis z roku 2009, když jsem žádal o přijetí do přípravného výboru Pirátské strany. Podle mě to tam furt je …

Takže, proč vlastně:

Tue, 9 Jun 2009 11:21:12 +0100
Subject: Prosba o zvazeni zacleneni do pripravne faze pred ppv

Dobry den Jiri,
Chtel jsem se zeptat, zda je mozne se aktivne zapojit do pripravne faze k predcasnym volbam do Poslanecke snemovny.
Mam pomerne siroky vedomostni zaber v ruznych oblastech (informacni veda, informacni politika, socialni komunikace, komunikacni technologie, PR atp.)
V soucasne dobe pracuji jako databazovy architekt pro Monster Technologies v Praze a zaroven dodelavam PhD v oboru Informacni veda na UK.
V minulosti jsem napriklad spolupracoval s p. Zanotvsky a Kuzilkem na zakone 106 atp.
Prikladam svoje CV, abyste mohl zvazit, zda by se clovek meho typu Piratske strane hodil, popripade se mohl stat jejim aktivnim clenem.
Motivaci pro tento muj krok bych Vam s delil v pripade vaseho zajmu.
Dekuji za info.
S pranim hezkeho dne.
Ivan

--- pokračování ---
Date: Wed, 10 Jun 2009 15:55:28 +0100

Ahoj Jirko,
Jsem rad, ze jste se k memu zajmu postavili kladne.
Ohledne te motivace... Neslo o to, ze by to bylo nejake tajemsvi. Jen sem se nechtel sahodlouze rozepisovat, aniz bych vedel, jestli to ma vubec smysl.
Spise bych si o tom promluvil z oci do oci, kdy lze neuplne napsane fraze a myslenky osvetlit, popripade reagovat na mozne dotazy.

Pokusim se tedy shrnout moji motivaci do nekolika malo bodu:

1) V soucasne dobe neexistuje v CR z meho pohledu zadna volitelna strana.
V minulych parlamentnich volbach jsem svuj hlas zahodil (rozumej - nevolil jsem) a situace se od te doby spise zhorsila. Proto rad podporim alternativu, ktera dle me dava smysl a ma realnou sanci do Parlamentu CR proniknout.

2) Verim, ze se da politika delat skutecne pro lidi :-) a to prevazne, pristupuje-li k reseni problemu "mladsi" vzdelana generace, ktera za sebou nenese skraloup z at predlistopadoveho tak polistopadoveho politickeho vyvoje. Pokud tuto politiku delaji vzdelani lide, kteri jsou ve styku s realitou a praxi, a ne profesionalni partajnici, lze ocekavat prakticka reseni a tedy skutecne vysledky, aplikovatelne v realnem zivote reflektujici potreby volicu.

3) Jsem zastancem maximalne liberalniho pristupu v tom smyslu, ze svoboda je zasadni politicka hodnota. Nesouhlasim s legislatibou, ktera toto neguje a to v jakekoliv sfere zivota (pravo matky rozhodnout o moznosti potratu, dekriminalizace mekkych drog, pravo na svobodne rozhodnuti o ukonceni zivota, pravo na svobodne vyjadrovani atp.)

4) Odmitam intervence velkych firem do moznosti rozhodovani spotrebitele, stejne tak jako ucelny lobbing pro prosazovani jejich zajmu. (Ac jsem kurak, podporuji napriklad zakaz koureni ve verejnych prostorach, Langerova smlouva s Microsoftem o Windows jako univerzalni platforme pro urady statni spravy, financni naroky OSA kladane napriklad i na hudbu, ktera je prokazatelne vytvarena jako LiveSet, poplatky z kazdeho zaznamove media atp.)

...no a mohl bych dale pokracovat.

Nechci abys nabyl dojmu, ze jsem nejaky naivni clovek. Je jasne, ze toto vsechno je beh na dlouhou trat, a ve styku z realitou si clovek uvedomi, jak male moznosti pro prosazeni podobnych zmen ma. Presto verim, ze za zkousku to stoji.

Jake bych mel tedy udelat dalsi kroky?

Zakoncim svym oblibenym citatem:-)

"Regardless of what we discover, we understand and truly believe that everyone did the best job they could, given what they knew at the time, their skills and abilities, the resources available, and the situation at hand."
Norm L. Kerth
Elite Systems - consultant- member of the Weinberg & Weinberg faculty

S pranim hezkeho dne
Ivan

A pak už to jelo….
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Za tento příspěvek dostal jeho autor Ivan.Bartos 2 poděkování od:
Ondrej.Kolek, Tomas.Martinek
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo

Dal poděkování: 4383 krát