ANKETA: Zdanění církevních restitucí

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Odbor - administrativni, Odbor - administrativni, Odbor - administrativni, Odbor - administrativni, Odbor - administrativni, Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Toto fórum slouží k anketám, kdy je potřeba orientačně zjistit převažující názory na nějakou oblast mezi členstvem (např. pokud přijde dotaz zvenku). Hlasovat zde mohou pouze členové.
Pro členské iniciativy v rámci celostátního fóra slouží Členské podněty.

Jak mají Piráti ve sněmovně hlasovat o návrhu zákona, který by zdanil církevní restituce?

PRO
54
26%
PROTI
113
54%
Zdržet se
34
16%
Předložit pozměňovací návrhy (napište v diskusi)
9
4%

Celkem hlasujících : 194 - Celkem hlasů : 210

Re: ANKETA: Zdanění církevních restitucí

Příspěvekod Petr.Vileta » 12 led 2018, 00:50

Honza.Dvorak píše:Jestli jsem to dobře pochopil, tak návrh chce zdanit vracený majetek daní z příjmu.

Nikoliv. Jde o zdanění pouze finančního plnění za majetek, který fyzicky vrátit nelze. Jak už jsem jednou psal, znalecký posudek na dům, hlavně na dům již neexistující, může být 10, 20, 30 a pořád je to v mezích zákona. A já se domnívám, že to bylo vypočteno špatně, tedy dost nadhodnoceno. Tady, bohužel, musím souhlasit s Babišem.
Novinky.cz píše:„Je tam potřeba korekce, podle našeho názoru ty náhrady byly prodražené asi o 54 miliard a schvalované za podivných okolností ve Sněmovně,“ dodal premiér.
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Já vyjdu s každým, ale s kým nemohu vyjít, s tím vyběhnu.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Petr.Vileta poděkování od:
Michael.xChaos.Polak
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj

Dal poděkování: 21898 krát
Dostal poděkování: 19237 krát

Příspěvekod Josef.Kadlecek » 12 led 2018, 09:55

Ahoj, Jakube,
taková bagatelní otázka, ale s čím se srovnávalo když uvádíš
Jakub.Michalek píše:...Ke zmíněnému kroku vedla předkladatele především skutečnost, že restituce církevního majetku se výrazně liší od doposud realizované restituční legislativy...

Jde o restituce ostatní obecně, v ČR, anebo jde o srovnání s nějakým zahraničím postupem/případem?

Zdenek.Brejsa píše: píše:
Představa, že mi zloděj ukradne peníze, policajti je najdou, stát mi je vrátí a při tom si odečte nějakou daň je hrozná :(.

Nebyl to zloděj, byl to IMHO okupant: OFFTOPICPoslední doložitelné první osídlení (zní to divně, ale snad pochopitelně - zkrátka kdoví, jak to tu bylo před Kelty, že?) našich zemí jsou Keltové.
Pak přišli Slované a Keltové bez boje vyklidili pole a tak nějak vymřeli bo co; víc by nám mohla vysvětlit maminka našeho poslance Ondry Profanta; asi Slovani používali dosud nevídané sexuální praktiky, které - třeba z náboženských důvodů chlapi keltové nedokázali překousnout.

Pak se sem začali sáčkovat křesťani (to bylo poté, co muslimové údajně dovypálili Alexandrijskou knihovnu) a lidi jim začali víc a víc věřit, až si je flanďáci podmanili docela, v komplotu s aristokracií.

Asi se přikláním k co nejrychlejšímu oddělení a vycálování ať to máme z krku.

A ještě k těm, v osmačtyřicátém neexistujícím církvím - jak to tedy máme s našimi výraznými podporovateli - církví jménem Obec křesťanů?
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha

Dal poděkování: 947 krát
Dostal poděkování: 1004 krát

Příspěvekod Michael.xChaos.Polak » 12 led 2018, 10:05

Já bych jen podotkl, že mimocírkevní, sekulární restituce sice proběhly dřív, ale rozhodně většinou bez jakéhokoliv finančního odškodnění za to, v jakém stavu majetek byl. Což bylo velmi proměnlivé, v tomto neexistovala žádná rovnost (ostatně ovšem v tom výchozím stavu před zestátněním či združstevněním také ne).

Spousta lidí bylo šťastných, že dostalo zpět svůj dům, statek, tovární budovy či pozemek alespoň v nějakém schátralém stavu. Dále se to lišilo případ od případu: někdo k tomu už dávno neměl vztah a co nejrychleji restituovaný majetek rozprodal (často i pod cenou), jiní restituenti se vrhli do oprav, re-emigranti třeba z vlastních prostředků, místní se kvůli opravám třeba i zadlužili a poté dluhy díky úspěšnému hospodaření splatili. Je to fakt individuální, každopádně, kdo v tom neuměl chodit, opravoval schátraný majetek za vlastní (na úkor své životní úrovně, luxusu, apod.)

Pro mě osobně jsou důvodem pro podporu zdanění církevních restitucí především dodatečně zjištěné informace, na základě kterých nejsou církve (hlavně se to tedy asi týká církve katolické) nijak zavázány pečovat o majetek alespoň po nějakou minimální stanovenou dobu (např. do ukoneční splátek finanční náhrady?), a to ani v případě že je památkově chráněný. Církev jasně řekl, že v obcích, ve kterých momentálně nemá dostatek věřících, kostely klidně odsvětí a prodá a prostředky investuje jinde. To je samozřejmě počínání, které by bylo zcela ok u jakékoliv jiné korporace, působící pouze za účelem dosažení zisku pro svoje akcionáře... ovšem současně se tím dá zdůvodnit to zdanění finančních náhrad.
604 282398 | Jabber: x@j.cz | https://twitter.com/MxChaosP | https://www.pirati.cz/lide/michael_polak | https://twitter.com/PiratiBrevnov
člen MS Praha 6 | BTC https://blockchain.info/address/19rriLx ... CYNYwjLvxq | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel

Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha

Dal poděkování: 2096 krát
Dostal poděkování: 5181 krát

Příspěvekod Ondra.kl » 12 led 2018, 11:22

Zdanění církevních restitucí je klasická účelová a nesystémová ojebávka ... a i když chápu že někteří pro ni mají "dobré" důvody, tak to nic nemění na tom, že to ojebávka je.

Takže jsem rád, že navzdory těm hlodům tady, varianta proti v hlasování drtivě vede.
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj

Dal poděkování: 469 krát
Dostal poděkování: 2443 krát

Příspěvekod Petr.Vileta » 12 led 2018, 14:28

Ondra.kl píše:Zdanění církevních restitucí je klasická účelová a nesystémová ojebávka ... a i když chápu že někteří pro ni mají "dobré" důvody, tak to nic nemění na tom, že to ojebávka je.

Takže jsem rád, že navzdory těm hlodům tady, varianta proti v hlasování drtivě vede.

Ano, je to ojebávka. Ovšem stanovení výše finanční náhrady byla také ojebávka. Je to podobné, jako s fotovoltaikou. Napřed ojebávka s výší výkupní ceny a pak protiojebávka s jejím postupným snižováním. Vzpomněl jsem si na jeden francouzský fil: Prohnilí proti prohnilým. ;)

Za tento příspěvek dostal jeho autor Petr.Vileta 4 poděkování od:
Jiri.Janecka, Ladislav.Stalmach, sery.pavel, Vaclav.Fortik
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj

Příspěvekod Ondra.kl » 12 led 2018, 20:42

Petr.Vileta píše:Ano, je to ojebávka. Ovšem stanovení výše finanční náhrady byla také ojebávka. Je to podobné, jako s fotovoltaikou. Napřed ojebávka s výší výkupní ceny a pak protiojebávka s jejím postupným snižováním. Vzpomněl jsem si na jeden francouzský fil: Prohnilí proti prohnilým. ;)

Z tohodle úhlu pohledu je ovšem ojebávkou i zákon podle kterého jsi získal občanství. ;)
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj

Dal poděkování: 469 krát
Dostal poděkování: 2443 krát

Příspěvekod Petr.Vileta » 13 led 2018, 00:50

Ondra.kl píše:Z tohodle úhlu pohledu je ovšem ojebávkou i zákon podle kterého jsi získal občanství. ;)

Já jsem se tu narodil, kdežto kostel musel církvi kdysi někdo postavit a nemá to hodnotu 10 tisíc zlatých. Dnes je to v Kč a podle fyzického stavu. ;)

Ovšem finanční hodnotu kostela, který někde ve vojenském prostoru rozstřílela Československá lidová armáda musel někdo stanovit. A já tvrdím, že když církev občas chce nějakou restituovanou ruinu prodat, po velkém úsilí najde tak maximálně obec, která je ochotná to koupit za 1 Kč, ale za rozstřílený kostel jim někdo vypočetl finanční náhradu v desítkách milionů. Tady vidím problém a proto je tolik lidí z různých stran pro dodatečné zdanění. Pokus o částečné napravení tehdejšího "tunelu" podle zákona. Srovnej finanční náhrady v církevních restitucích a v první restituci po roce 1989. Nebe a dudy, doslova. ;)

Za tento příspěvek dostal jeho autor Petr.Vileta 2 poděkování od:
Ladislav.Stalmach, Robert.Magni
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj

Příspěvekod Robert.Magni » 13 led 2018, 09:42

CF rozhodlo,náš klub at třetina hlasuje pro a dvě třetiny proti. 7 pro,14 proti a 1 se zdržet.
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Za tento příspěvek dostal jeho autor Robert.Magni 3 poděkování od:
Andrej.Ramaseuski, Jiri.Janecka, Petr.Vileta
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj

Dal poděkování: 11554 krát
Dostal poděkování: 1972 krát

Příspěvekod Vit.Jurasek » 13 led 2018, 12:08

Robert.Magni píše:CF rozhodlo,náš klub at třetina hlasuje pro a dvě třetiny proti. 7 pro,14 proti a 1 se zdržet.

Tohle je hloupý příklad, tím spíš když je to jen anketa a ne oficiální hlasování CF. Poslanci pod tím budou podepsaní a může jim to být omláceno o hlavu(a bude), tak ať hlasují podle svého svědomí. Nicméně mají vcelku jasnou představu jak to vidí členstvo. Tzn. ať se klub dohodne a hlasuje jednotně nebo ať hlasuje každý podle toho co si v sobě a proti nám obhájí.
proud ProtonMail user: vit@jurasek.email

Za tento příspěvek dostal jeho autor Vit.Jurasek poděkování od:
Jiri.Ulip
Vit.Jurasek
Člen KS Jihomoravský kraj

Dal poděkování: 2219 krát
Dostal poděkování: 507 krát

Příspěvekod Jiri.Janecka » 13 led 2018, 13:00

Já si naopak myslím, že je to geniální. Nadosmrti nás to oprostí od jakýchkoliv vnitřních sporů. A poslanci si to, jak mají hlasovat prostě vylosují, aby z toho neměli trauma. Tohle je ten správný předstupeň obecného referenda a náš skutečný přínos státu, možná i lidstvu.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Jiri.Janecka 3 poděkování od:
Andrej.Ramaseuski, Petr.Vileta, Robert.Magni
Jiri.Janecka
Člen KS Středočeský kraj

Dal poděkování: 360 krát
Dostal poděkování: 2076 krát

PředchozíDalší

Podobná témata

Zpět na Členské ankety