[Změna stanov] Přijímání členů jinak a lépe

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod

  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho měsíce od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo. (pro 550 členů je to 24 hlasů)
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 550 členů je to 47 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Pro projednání změny stanov ohledně přijímání členů MS

PRO projednání
19
56%
PROTI projednání
13
38%
zdržuji se
2
6%
 
Celkem hlasujících : 34 - Celkem hlasů : 34

Re: [Změna stanov] Přijímání členů jinak a lépe

Příspěvekod klivan » 13 led 2018, 14:06

Vojtech.Pikal píše:
Petr.Vileta píše:
Martin.Cryo.Broz píše:Minimálně by se za nového člena měl zaručit nějaký stávající člen, který je ve straně alespoň půl (1?, 2?) roku.

Tak tu občanku kontrolujte (nebo jiný doklad). Pokud někdo vyplní v přihlášce nepravdivé údaje, jedná se o podvodný nábor a přijetí je od počátku neplatné, viz: https://wiki.pirati.cz/rules/pcp#zakaz_ ... boru_clenu

Přemýšlím, kolikrát to budu muset opakovat, než to Viletové a Kučerové a další zaregistrují.


Udělal bych aspoň minimum a žadatele bych "propálil "googlem, každý už za sebou nechal nějakou elektronickou stopu, někdy i toto jednoduché opatření vede k tomu, že zjistíte, už i zakladatelé některých blíže nejmenovaných stran a straniček, měli nebo mají problémy se zákonem, (Pitomio apod.)... :D Pak by to chtělo asi podání vysvětlení, protože na druhou stranu, senzacechtivá media občas lejou kýble špíny na kdekoho :D Také ručení je problematické, do melounu a do hlavy nikomu nevidíte a v některých případech se nemůžete zaručit ani za vlastního bratra, natož za cizího. Což povede k přehnané opatrnosti ručitelů, kteří pro jistotu nedoporučí nikoho.... :D , aby si náhodou nenaběhli, a nepoškodili vlastní jméno.,Ani komise o více lidech, kteří budou hlasovat o přijetí nového člena, to nemusí vyřešit, bud budou ustrašení a radši nikoho nevezmou, nebo budou nezodpovědní, jeden spoléhat na druhého a přijmou každého, Řešení by mohlo být, vzít na zkoušku, podmíněně na 3 měsíce, na rok? a pokud neudělá dotyčný průser a bude bezúhonný a nevypadne na něj" kostlivec ze skříně", tak pak plný členství. Bude to asi těžké zmanažovat, ale když to zvládli kdysi komoušové a ti měli 2 miliony členů a statisíce čekatelů, neboli kandidátů KSČ, tak by to měli zvládnout i piráti.. :D
Lékař léčí, příroda uzdravuje
Uživatelský avatar
klivan
Uživatel fóra – není člen Pirátů
 
Příspěvky: 265
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 166 krát
Dostal poděkování: 128 krát

Re: [Změna stanov] Přijímání členů jinak a lépe

Příspěvekod Petra.Smutna » 13 led 2018, 15:36

Mně by se líbilo, kdyby KS/MS (s nějakým právem veta z KS) mohly přijímat členy pouze z řad registrovaných příznivců, ovšem bez jakéhokoli časového omezení (tzn. v reálu mohou přijímat ihned po registraci). A následně ve spolupráci s PO za pomoci KoDo nastavit koncept aktivní práce s registrovanými příznivci.
Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Krajské předsednictvo
 
Příspěvky: 126
Registrován: 19 led 2017, 18:05
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 64 krát
Dostal poděkování: 157 krát

Re: [Změna stanov] Přijímání členů jinak a lépe

Příspěvekod Petr.Vileta » 13 led 2018, 19:36

Vojtech.Pikal píše:Tak tu občanku kontrolujte (nebo jiný doklad). Pokud někdo vyplní v přihlášce nepravdivé údaje, jedná se o podvodný nábor a přijetí je od počátku neplatné, viz: https://wiki.pirati.cz/rules/pcp#zakaz_ ... boru_clenu

Přemýšlím, kolikrát to budu muset opakovat, než to Viletové a Kučerové a další zaregistrují.

Podvodný nábor, neplatné přijetí, ale nemusí se na to přijít hned, že jo. Podvodník může třeba týdny nebo i roky hlasovat a jinak se moc neprojevovat. Protože máme anonymní hlasování, nemůžeš zpětně zjistit, jestli ten podvodník nepomohl svým hlasem někomu do funkce, ke změně programu a tak. Bez občanky ti nedají ani dopis na poště a my většinou věříme, že Pepa je opravdu Pepa. OFFTOPICKolik let nikdo neznal občanské jméno Pyráta Mořského? ;)

Přemýšlím, kolikrát budu muset opakovat, než Pikalové pochopí, že vina za ukradené auto sice padá na zloděje, ale to ještě neznamená, že auto budu nechávat odemčené s klíčkem v zapalování. ;) Najdi si slovo obezřetnost.
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Já vyjdu s každým, ale s kým nemohu vyjít, s tím vyběhnu.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Petr.Vileta poděkování od:
sery.pavel
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
 
Příspěvky: 24794
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 21874 krát
Dostal poděkování: 19232 krát

Re: [Změna stanov] Přijímání členů jinak a lépe

Příspěvekod Vojtech.Pikal » 13 led 2018, 20:03

Občanské jméno Pyráta Mořského neznal nikdo docela dlouho, ale on taky tou dobou nebyl člen, že?
Ověřit totožnost je úkolem přijímajícího předsednictvatak doufám, že to bylo všem vysvětleno, máme na to síť pracovníků PO.
člen RV, AO, ZO, FO a PO a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb|blog Tel: 776635258 Mumble status
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
 
Příspěvky: 17341
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 22274 krát
Dostal poděkování: 15601 krát

Re: [Změna stanov] Přijímání členů jinak a lépe

Příspěvekod Vaclav5 » 13 led 2018, 20:21

Pro omezení přílivu kariéristů (zcela zamezit nelze) a proti zásadní změně charakteru celé strany (nebyla by to první strana v ČR) bych doporučil přijímat do strany pouze registrované příznivce po 1 roce od registrace za splnění dalších podmínek.
Rok je pro člověka, který v členství hledá hlavně osobní prospěch, dlouhá doba a současně je to dost času na poznání schopností a zájmu.
Pro někoho, kdo chce straně přispět a nehledá jen výhody tato podmínka nemůže být překážkou.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Vaclav5 2 poděkování od:
Petr.Vileta, sery.pavel
Vaclav5
Uživatel fóra – není člen Pirátů
 
Příspěvky: 1
Registrován: 10 říj 2017, 19:20
Dal poděkování: 0 krát
Dostal poděkování: 2 krát

Re: [Změna stanov] Přijímání členů jinak a lépe

Příspěvekod Honza.Hora » 15 led 2018, 11:36

Mě to přijde, že se zbytečně řeší, jak upravit pravidla aby byla "chybovzdorná". Nic takového udělat nelze, dokud v procesu figuruje lidský faktor. Proto jsem navrhoval variantu, která dává pouze k dispozici nástroj pro případ, že k té chybě dojde a někde bude přijato příliš mnoho členů v rozporu s doporučením RP pro přijímání členů (nějaké MS nebo dokonce PKS s dobrým úmyslem nabere nedobré lidi, protože je nezkontroluje dost důsledně).

Současný způsob přijímání je založen na kvalitně odvedené práci PKS a MS a benefit of doubt (pokud při prověřování nenajdeme důkaz, že je kandidát pochyná osoba, tak předpokládáme, že je v pořádku). To je správně, přílišná paranoia by paralyzovala růst strany a příliš svázan předpisy a centralizované přijímání členů taky.

Proto znova říkám - nedokážeme vymyslet lepší prevenci, než je ta současná. Pirátská otevřenost je jednou z nejlepších pirátských vlastností. Ale měli bychom se bavit o vytvoření nástroje umožňujícímu nápravu chyby (a zároveň neumožňujícímu zneužití k nějakému vnitrostranickému boji - viz můj nástřel na první stránce vlákna)

Za tento příspěvek dostal jeho autor Honza.Hora 3 poděkování od:
Jan.Bednarik, Rostislav.Reha, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Honza.Hora
Člen KS Praha
 
Příspěvky: 87
Registrován: 19 led 2016, 16:51
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 58 krát
Dostal poděkování: 138 krát

Předchozí

Podobná témata

Zpět na Členské podněty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků