Anketa: Prezidentské volby 2018 - 2. kolo

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Toto fórum slouží k anketám, kdy je potřeba orientačně zjistit převažující názory na nějakou oblast mezi členstvem (např. pokud přijde dotaz zvenku). Hlasovat zde mohou pouze členové.
Pro členské iniciativy v rámci celostátního fóra slouží Členské podněty.

V druhém kole budu volit

Jiří Drahoš
213
88%
Miloš Zeman
15
6%
nebudu volit
10
4%
odevzdám neplatný hlas
5
2%

Celkem hlasujících : 243 - Celkem hlasů : 243

Re: Anketa: Prezidentské volby 2018 - 2. kolo

Příspěvekod TomasMikus » 13 led 2018, 22:13

Když vidím u pirátů voliče Zemana tak to nevidím, Lhář nevadí? Je toho moc na jednoho zlého člověka, ale jediná věc proč nesmí Miloše Zemana společnost slušných lidí tolerovat jako sobě rovného, natož jako politika, natož jako presidenta, .....jedna jediná věc.....zemanův trám v oku - statečný člověk Ferdinand Peroutka snad musí každému stačit.

Za tento příspěvek dostal jeho autor TomasMikus poděkování od:
Petr.Jedelsky
TomasMikus
Uživatel fóra – není člen Pirátů

Dal poděkování: 103 krát
Dostal poděkování: 161 krát

Příspěvekod klivan » 13 led 2018, 22:51

TomasMikus píše:Když vidím u pirátů voliče Zemana tak to nevidím, Lhář nevadí? Je toho moc na jednoho zlého člověka, ale jediná věc proč nesmí Miloše Zemana společnost slušných lidí tolerovat jako sobě rovného, natož jako politika, natož jako presidenta, .....jedna jediná věc.....zemanův trám v oku - statečný člověk Ferdinand Peroutka snad musí každému stačit.

Bude to těsné, bude záležet, zda se zmobilizují Antizemanovci do jednoho šiku a zvednou své voliče k urnám i v 2. kole.. Část voličů Topola bude asi volit Zemana, stejně tak asi voliči Hynka, presidenta asociace zbrojního průmyslu, ( zbraně se vyváží hlavně na Východ, takže je to jasné, ne.) Naštěstí ti dva moc hlasů neposbírali. Zda vytáhne Zeman svou taktiku podpásovek a lží, jako v minulých volbách, na to vemte jed :!: . počítejme s nejhorším., sice BIS zatím nemá informace o zapojení zahraničních tajných služeb do voleb, na druhou stranu, to neznamená, že se tak neděje.
Jedno však Zemanovi nemohu upřít, jeho slabost pro stát Izrael, jediné demokracii na Blízkém východě, což ovšem bohatě zastiňují jeho negativní vlastnosti a nemůže to vyvážit můj negativní postoj k současnému presidentovi.
Na druhou stranu téma volby presidenta plní mediální prostor, takže to vypadá jako by byl president architektem vesmíru, :lol: ale president moc pravomocí nemá, takže ....

https://ceskapozice.lidovky.cz/ustavni-e ... ice_133730

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1993-1#cl62
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1993-1#cl63
Lékař léčí, příroda uzdravuje

Za tento příspěvek dostal jeho autor klivan poděkování od:
TomasMikus
klivan

Dal poděkování: 151 krát
Dostal poděkování: 114 krát

Příspěvekod TomasMikus » 13 led 2018, 23:08

klivan píše:ale president moc pravomocí nemá, takže ....

zase vyberu jedinou věc na zamyšlení a ta stačí mě
president jmenuje ustavní soudce takže jde o mnoho mhže jít o podstatu naší demokracie

Petr.Jedelsky
TomasMikus

Příspěvekod Jan.Bednarik » 14 led 2018, 00:39

Vlastimil.Efraim píše:
Marek.Necada píše:Chybí možnost neplatného hlasu.

A jaky to ma vyznam, ze si stoupnes do stejne skatulky jako ti, co neumi zakrouzkovat stupidni listek a spravneho hodit do urny? :D
Unika mi nejaka masochisticka pointa? ;)

Je to možnost, kterou si může někdo zvolit, tak aby ta anketa byla úplná, nemělo by to tam chybět.
Otestujte nový Registr lobbistických schůzek

člen KS OLK, 1. místopředseda MS Olomouc; kontakt: jan.bednarik@gmail.com

Za tento příspěvek dostal jeho autor Jan.Bednarik poděkování od:
Ivo.Vlasaty
Jan.Bednarik
Místní předsednictvo

Dal poděkování: 190 krát
Dostal poděkování: 276 krát

Příspěvekod Petr.Vileta » 14 led 2018, 00:47

Frantisek.Hagara píše:Pokud bych chtěl vyjádřit protest záměrným vhozením neplatného hlasu - třeba se vzkazem nebo obrázkem uvnitř, ...

Třeba Zemana a dokreslit nějaký piktogram. :D
OFFTOPICObrázek
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Já vyjdu s každým, ale s kým nemohu vyjít, s tím vyběhnu.
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj

Dal poděkování: 21854 krát
Dostal poděkování: 19222 krát

Příspěvekod Jan.Bednarik » 14 led 2018, 01:49

TomasMikus píše:pirát který nebude volit Drahoše není u mě pirát nic ve zlém já si to můžu dovolit říkat tako napřímo protože jsem Váš pouhopouhý volič.

TomasMikus píše:Když vidím u pirátů voliče Zemana tak to nevidím, Lhář nevadí? Je toho moc na jednoho zlého člověka, ale jediná věc proč nesmí Miloše Zemana společnost slušných lidí tolerovat jako sobě rovného, natož jako politika, natož jako presidenta, .....jedna jediná věc.....zemanův trám v oku - statečný člověk Ferdinand Peroutka snad musí každému stačit.

V anketě nejde rozlišit, jestli je to trolling, nebo to fakt myslí vážně ;)

Já jsem rád, že mezi námi mají rovnocenné místo i piráti s názory odlišnými většiny. Pro někoho může být Zeman o fous lepší kandidát než Drahoš, protože prostě dává větší váhu jiným faktorům pro výběr kadidáta. A velkou roli v tom hrají kognitivní zkreslení. Pro voliče Zemana může být velmi těžké přiznat si, co za člověka si v těch minulých volbách zvolil, a podvědomě si to bude obhajovat a zlehčovat. A pak není divu, když sám sebe přesvědčí, že to nebyla špatná volba, a tak to vlastně není špatná volba ani teď. Každopádně voliči Zemana budou k Drahošovi přirozeně kritičtější, což může být někdy užitečné.
Otestujte nový Registr lobbistických schůzek

člen KS OLK, 1. místopředseda MS Olomouc; kontakt: jan.bednarik@gmail.com

Za tento příspěvek dostal jeho autor Jan.Bednarik poděkování od:
Ivo.Vlasaty
Jan.Bednarik
Místní předsednictvo

Dal poděkování: 190 krát
Dostal poděkování: 276 krát

Příspěvekod Marcel.Kolaja » 14 led 2018, 09:54

Petr.Vileta píše:
Frantisek.Hagara píše:Pokud bych chtěl vyjádřit protest záměrným vhozením neplatného hlasu - třeba se vzkazem nebo obrázkem uvnitř, ...

OFFTOPICObrázek

To by v této volbě byl platný hlas pro Zemana. Na volební lístek si můžeš nakreslit, co chceš. Pokud zůstane zřejmé, čí volební lístek to je, jedná se o platný hlas.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Marcel.Kolaja 5 poděkování od:
Ivo.Vlasaty, Michael.xChaos.Polak, Ondrej.Profant, Roman.Sedlacek, Vojtech.Pikal
Marcel.Kolaja
Člen KS Jihomoravský kraj

Dal poděkování: 7396 krát
Dostal poděkování: 6214 krát

Příspěvekod Jiri.Janecka » 14 led 2018, 10:55

Jan.Bednarik píše:Pro voliče Zemana může být velmi těžké přiznat si, co za člověka si v těch minulých volbách zvolil, a podvědomě si to bude obhajovat a zlehčovat.

Pro mě na tom nic těžkého není. Volil jsem menší zlo tehdy a volím ho i teď. Jak slovo Česká, tak i slovo republika pro mne pořád něco znamená. Jen tak mimochodem, zkuste se zeptat pana Drahoše, co si myslí o patentové ochraně. Pirati.
Jiri.Janecka
Člen KS Středočeský kraj

Dal poděkování: 358 krát
Dostal poděkování: 2072 krát

Příspěvekod Michael.xChaos.Polak » 14 led 2018, 10:58

Marcel.Kolaja píše:
Petr.Vileta píše:

OFFTOPICObrázek

To by v této volbě byl platný hlas pro Zemana. Na volební lístek si můžeš nakreslit, co chceš. Pokud zůstane zřejmé, čí volební lístek to je, jedná se o platný hlas.

Toto do jisté míry umožňuje obchodování s hlasy - pokud má obchodník s hlasy ve volební komisi svoje lidi :-/

Možná je chyba, že jsem u volební komise nikdy nebyl. Jedna z výhrad proti online hlasování z domova je totiž usnadnění kupčení s hlasy - ovšem "vzkazy" na volebních lístcích umožňují to samé v bledě modrém. Takže je to složitá otázka.. anonymita hlasujícího musí být chráněna nejen plentou a toto bych do budoucna viděl jako jeden ze směrů našeho uvažování (svoboda projevu je fajn, ale do urny s volebními lístky nepatří...)
604 282398 | Jabber: x@j.cz | https://twitter.com/MxChaosP | https://www.pirati.cz/lide/michael_polak | https://twitter.com/PiratiBrevnov
člen MS Praha 6 | BTC https://blockchain.info/address/19rriLx ... CYNYwjLvxq | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel
Michael.xChaos.Polak
Kontrolní komise

Dal poděkování: 2096 krát
Dostal poděkování: 5179 krát

Příspěvekod TomasMikus » 14 led 2018, 11:24

Mohl by mi někdo z těch co jsou pro zemana vysvětlit důvod? kromě toho že mají potřebu zde být za každou cenu "originální "

Zbynek.Konvicka
TomasMikus

PředchozíDalší

Podobná témata

Zpět na Členské ankety