Jiří Adámek

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Stredocesky kraj, Odbor - personalni

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.

Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).

Jiří Adámek

Příspěvekod JiriAdamek » 16 led 2018, 11:47

Zdravím.

Jmenuji se Jiří Adámek, je mi 35 let, pocházím z Kladna a jsem OSVČ - provozuji paintballové hřiště. Předtím jsem pracoval také jako realitní makléř. Tuto činnost stále částečně vykonávám, abych nevyšel ze cviku. Mám rád práci s lidmi a myslím, že mi to docela jde.
Vzdělání SŠ s maturitou, jazyky - angličtina, v současné době se učím španělsky.

Proč jsem se vlastně rozhodl stát se pirátem?
Už delší dobu jsem si říkal, že bych se rád nějak zapojil do dění kolem sebe. Přijde mi, že současné vedení našeho města je arogantní a nesleduje nic jiného, než svůj vlastní prospěch. Mám pocit, že se zde nedělá nic, co by mělo smysl. Celkově mi přijde, že se politici příliš vzdálili lidem a úplně zapomněli, jaké jsou skutečně jejich povinnosti. Rád bych se tedy věnoval věcem spíše na komunální úrovni.
Pirátská strana mě zaujala hlavně proto, že podle všeho sdílíme stejný pocit. Líbí se mi její přístup. Také proto jsem se před volbami do PS zapojil do kamapaně u nás na Kladně, kde jsem pomáhal roznášet noviny. Stranu jsem propagoval i na svém hřišti.
Zůčastnil jsem se několika setkání u nás na Kladně, kde jsem se přesvědčil o tom, že s ostatními piráty jsem si názorově blízký. Proto jsem se rozhodl stát se členem a více se zapojit, abych pomohl změnit své okolí k lepšímu.

Za tento příspěvek dostal jeho autor JiriAdamek 2 poděkování od:
Lenka.Kozlova, Petr.Prochazka
JiriAdamek
Uživatel fóra – není člen Pirátů

Dal poděkování: 0 krát
Dostal poděkování: 3 krát

Re: Jiří Adámek

Příspěvekod Petr.Prochazka » 29 led 2018, 12:59

Ahoj Jirko, vítej na palubě!

Omlouvám se za pozdní reakci a zároveň děkuji za tvou návštěvu v Kutné Hoře a vyplnění přihlášky, kterou mám u sebe.

Vím o tvé pomoci v předvolební kampani, co se týče distribuce pirlistů a dalšího zapojení a předpokládám tvé zapojení v komunálních volbách na Kladně.

Prosím tě ještě o zodpovězení následujících otázek, což slouží k lepšímu poznání uchazeče ze strany dalších členů.

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
2. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
3. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
4. Co si myslíš o OSA, Instagramu a autorském zákonu?
5. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
7. Co si myslíš o imigraci do ČR?
8. Co nejvíc pálí Českou republiku?
Petr.Prochazka
Krajské předsednictvo

Dal poděkování: 100 krát
Dostal poděkování: 117 krát

Re: Jiří Adámek

Příspěvekod JiriAdamek » 30 led 2018, 12:07

Ahoj.

Díky za odpověď a zajímavé otázky.

Zde jsou mé odpovědi.

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
S myšlenkou zapojit se do dění kolem, jsem si už nějaký ten pátek pohrával. Jelikož jsem z Kladna, první mě napadla ODS, protože ta má na Kladně docela velkou tradici. Od tohoto nápadu jsem ale rychle upustil, právě kvůli té tradici. Během svého pobytu na radnici se nechovali výrazně jinak, než současné vedení a to je způsob, kterým se podle mě politika dělat nemá.
Pak jsem začal sledovat Piráty a jejich práci v Praze. Po chvilce sledování jsem si řekl, že to je ono. Nabídl jsem svou pomoc, šel na první setkání, seznámil se s ostatními v mém okolí a už to šlo ráz na ráz. Čim víc se se vším seznamuji, tim víc jsem přesvědčen, že jsem se nemohl rozhodnout lépe.

2. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
Jsem pro legalizaci konopí. Především kvůli jeho léčivým účinkům ( osobně vyzkoušené ), ale také z důvodu přísunu peněz do státní pokladny.
Co se týče LSD, tak si nejsem jistý, zda je možné využítí v medicíně, nebo k jinému prospěchu, takže v tomhle směru jsem spíše neutrální.
Heroin bych nelegalizoval. To je těžká droga, která životy ničí.

3. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
Myslím, že by na ně měl mít nárok spíše začínající podnikatel. Něměl by to být hlavní zdroj příjmů, jak to v některých případech vypadá ( a možná i je ), ale podpora do začátku malým podnikatelům a rodinným firmám. Rád bych chodil nakupovat k místnímu řezníkovi, pekaři, cukráři atd.
Velké firmy, které mají už vybudované zázemí a miliardové majetky, by dotace dostávat neměly.

4. Co si myslíš o OSA, Instagramu a autorském zákonu?
Mylsím, že autorský zákon má smysl, ale tyto společnosti si z autorského práva udělali nechutný byznys. Například nevidím důvod, proč by měl někdo platit za to, že má v provozovně rádio, když ho navštěvují lidé, kteří za něj zaplatili koncesionářský poplatek. To samé s televizí.

5. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
Upřímně toto téma jsem nijak zvlášť nezkoumal. Vím, že bude vstupovat v platnost nový zákon - GDPR, ale blíže jsem se s obsahem zatím neseznamoval.
Co mi vadí, že mé osobní údaje ( telefonní číslo, mail apod. ), jsou zajímavý byznys. Nejsem zrovna nadšený z toho, že někdo prodá tato data další společnosti, která mě pak obtěžuje svými komerčními nabídkami po telefonu a mailu.

6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
Ta je hodně tenká. Na jednu stranu jakékoliv omezení projevu, není správné. Na druhou stranu vybízet veřejně k násilnostem a omezování jakékoliv skupiny obyvatel, je také špatně.
Můžou také vznikat vtipy s rasovým podtextem, kdy autor chce být spíše zábavný a ve skutečnosti nemá nic proti nikomu. Rozlišoval bych tedy, jak jsou různé výroky myšleny a v jakém spojení.
Občas mám také pocit, že se to s korektnostní až příliš přehání a chybí zdravý rozum. Jako příklad můžu uvést třeba výtku českému tvůrci počítačové hry ze středověku ( název si teď nevzpomenu ). Je mu vytýkáno, že ve hře nejsou žádné další rasy. Asi by nebylo moc autentické, kdyby byl rytíř původem z Čech černoch, nebo asiat. Takových případů je více a z mého pohledu to rovněž není dobré. V lidech vzbuzují spíše negativní nálady.

7. Co si myslíš o imigraci do ČR?
Na imigraci si hodně lidí udělalo kariéru a díky mnohým dezinformacím a strašení lidí se dostali na ty nejvyšší posty. Vypadá to spíš jako velká dezinformační bublina, na kterou bohužel slyší hodně voličů.
Zastávám názor, že neřízená imigrace je stejně špatná, jako úplná izolace od tohoto problému. Jsem spíše pro pomoc v zemích, odkud imigranti pocházejí a společný postup evropských zemí. V této pomoci vidím i příležitost pro naše firmy. Čim lepší bude v dané zemi prostředí, tím méně odtamtud budou lidé utíkat. Nejsem zastáncem uprchlických kvót. Rázně by se mělo zakročit proti pašerákům lidí, kteří si z imigrace udělali kšeft.

8. Co nejvíc pálí Českou republiku?
Jak už jsem psal ve svém představení, je to odtržení politiků od reality a odcizení se lidem. Mám pocit, že pro lidi se toho dělá velice málo a hlavně zde není snaha lidem politiku více přiblížit. Spíše naopak se snaží vše zakrýt, at lid do ničeho nekecá. Máme velký problém s transparentností, o které všichni jen mluví, ale zatím jí ještě nikdo neviděl.
Zaspali jsme dobu, kdy v roce 2018 musí občané běhat po úřadech. Přitom už dávno mělo být možné, vyřídit většinu věcí z domova.

O většině témat by se dalo mluvit hodiny. Vše je o diskuzi. Snažil jsem se své pohledy vyjádřit co nejstručněji, aby jsi toho čtení neměl moc.

Přeji hezký den.

Za tento příspěvek dostal jeho autor JiriAdamek poděkování od:
Lenka.Kozlova
JiriAdamek
Uživatel fóra – není člen Pirátů

Dal poděkování: 0 krát
Dostal poděkování: 3 krát

Podobná témata

Zpět na Zájemci o členství Středočeský kraj