Minimální mzda

Re: Minimální mzda

Příspěvekod Pavel.Moravec » 07 dub 2013, 19:49

Jana Syrovatkova píše:Jediné, co považuji za velmi demotivační je, že v okamžiku, kdy jsem na pracáku, stát za mě platí ledacos - jakmile si pořídím živnostenský list, že budu pracovat na sebe, musím za sebe platit sociální a zdravotní pojištění a nikdo se moc neptá, zda a kolik vydělávám. To považuji za obří bariéru pro dost lidí. Buď podpora - nebo plať - ale nic mezi tím. Teda dost lidí to řeší prací načerno, bez papírů. Místo aby stát tyto lidi pochválil a třeba jim ponechal část podpory, pokud vydělají málo. Vůbec je vše hrozně skokové - buď máš nárok a pak na vše - nebo nedostaneš nic. A nic mezi tím.

A přesně toto je jeden z hlavních pozitiv zavedení VZP. Podpora všem lidem bude stejná, nebude záviset na jejich ekonomické (ne)aktivitě, ať již nepracují anebo mají živnostňák či si kroutí směnu v Kolbence.

(teď by mne zajímalo proč velký odpůrce VZP Petr V. dal Janě poděkování :D )
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Pavel.Moravec 2 poděkování od:
Martin.Shanil, Vit.Jurasek
Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj

Dal poděkování: 8980 krát
Dostal poděkování: 4530 krát

Příspěvekod Petr.Vileta » 08 dub 2013, 00:43

Pavel Moravec píše:(teď by mne zajímalo proč velký odpůrce VZP Petr V. dal Janě poděkování :D )

Za všechno, kromě posledního odstavce :) Je to takový třičtvrtě palec nahoru ;)
Poslední místopředseda místního sdružení Plzeň
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
----------------------------------------
stínový ministr švihlých nápadů
OFFTOPICMotto: Já vyjdu s každým, ale s kým nemohu vyjít, s tím vyběhnu.
Petr.Vileta
Místní předsednictvo

Dal poděkování: 22075 krát
Dostal poděkování: 19362 krát

Příspěvekod Jana.Syrovatkova » 08 dub 2013, 08:10

Pavel Moravec píše:
Jana Syrovatkova píše:Jediné, co považuji za velmi demotivační je, že v okamžiku, kdy jsem na pracáku, stát za mě platí ledacos - jakmile si pořídím živnostenský list, že budu pracovat na sebe, musím za sebe platit sociální a zdravotní pojištění a nikdo se moc neptá, zda a kolik vydělávám.

A přesně toto je jeden z hlavních pozitiv zavedení VZP. Podpora všem lidem bude stejná, nebude záviset na jejich ekonomické (ne)aktivitě, ať již nepracují anebo mají živnostňák či si kroutí směnu v Kolbence.

To vím, já všude říkám, že koneckonců místo VZP stačí pro začátek zrušit VZV (místo příjem dosaď výdaj). S tím se dají radikálně seškrtat podpory v nezaměstnanosti (pravda, VZP by je právě mohl nahradit) - a lidi naučit, že peníze navíc získají třeba posekáním sousedova trávníku.

Problém je, že daně a všechny regulace kolem zajistily, že plno lidí takto různě pracuje a daně z toho platí nulové. Prostě penízky hezky na ruku a hotovo.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Jana.Syrovatkova poděkování od:
Pavel.Moravec
Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha

Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 583 krát
Dostal poděkování: 2210 krát

Předchozí

Podobná témata

Zpět na Svoboda podnikání