Nominace Františka Navrkala do volby strategického týmu

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Jste pro nominaci Františka Navrkala do volby zástupců celostátního fóra ve strategickém týmu?

Pro.
26
57%
Proti.
19
41%
Zdržuji se.
1
2%
 
Celkem hlasujících : 46 - Celkem hlasů : 46

Nominace Františka Navrkala do volby strategického týmu

Příspěvekod Frantisek.Navrkal » 29 lis 2017, 15:58

Ahoj.

Žádám vás tímto o podporu své kandidatury ve volbě strategického týmu. Dle jednacího řádu CF má každý kandidát popsat v rozpravě k volbě způsob, jakým bude funkci vykonávat, a jakou má k výkonu funkce způsobilost, takže to zde také provedu, byť nejde o volbu, ale o jmenování.

Superkrátký životopis mám na webu, k dispozici je i můj strukturovaný životopis. Základní způsobilost je asi zřejmá z výše odkazovaných dokumentů. Jsem ve straně už přes 5 let a aktivně se podílím jak na tvorbě programu, tak na nastavování vnitřních procesů ve straně, mj. jsem inicioval to, aby se u nás dostal program a předpisy do souladu v kontextu oddělení moci exekutivní a legislativní tím, že členové RP již nejsou automaticky a ani nemohou být vůbec zároveň členy RV. Celkově jsem se výrazně podílel na tvorbě teď už většiny vnitřních předpisů schvalovaných RV a CF. Myslím, že je zásadní, aby ve strategickém týmu byl někdo, kdo má zkušenosti s tvorbou předpisů a má určitou vizi fungování strany do budoucna, tímto člověkem bych se rád stal.

Moje vize je, abychom zůstali otevřenou transparentní organizací, která umožňuje široké zapojení členů, příznivců i široké veřejnosti do politiky. Musíme si zachovat soudržnost, ale zároveň i názorovou pluralitu. Nesmíme koncentrovat moc ve straně, ale zároveň nesmíme dopustit nějaké nepřátelské převzetí do holdingu. Zásadní je také, aby (politický) život ve straně nebyl za trest, naopak lidi bavil. Každý člen musí cítit se stranou sounáležitost, nikdo se nesmí bát projevit nesouhlas.

Zároveň musíme nastavit ve straně účinné procesy pro řešení případného chování členů komunity kolem strany, které této komunitě škodí, a tedy i škodí prosazování našeho programu. Rozhodčí řízení určitě není tímto procesem. Cílem rozhodčího řízení je, jak napovídá jméno, spory rozhodovat, ne řešit jejich příčiny. Částečně lze řešit jejich následky zjednáním nápravy, ale vždy je to záležitost reaktivní a defenzivní, nikoli proaktivní a preventivní. Stejně jak v medicíně, je i v organizacích prevence vždy levnější a efektivnější než léčba.

Práce na zlepšení už se děje. Koncem letošního února navrhl Marek Nečada založit mediační skupinu a Miluš Kotišová nedávno značně posunula projekt vpřed. Máme tu tým lidí, který se snaží vytvořit Pirátský institut. Tyto a jiné iniciativy musíme určitě zohlednit a snažit se je do snah strategického týmu co nejlépe integrovat.

Jako vždy slibuji, že se budu upřímný a nebudu se bát uznat vlastní chybu.

Děkuji za pozornost a věnovaný čas.
Flamewar does not determine who is right - only who is left.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Frantisek.Navrkal 3 poděkování od:
Karel.Nejedlik, Petr.Tkadlec, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Předseda rozhodčí komise
 
Příspěvky: 3964
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Dal poděkování: 8782 krát
Dostal poděkování: 4860 krát

Re: Nominace Františka Navrkala do volby strategického týmu

Příspěvekod Tobias.Esner » 15 pro 2017, 02:07

nominace doručena
778 7O2 713,
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich
Uživatelský avatar
Tobias.Esner
Asistent pro administrativu
 
Příspěvky: 7783
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5630 krát
Dostal poděkování: 3903 krát


Podobná témata

Zpět na [Archív] Uzamčené členské podněty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků