Nominace Michaely Kleslové do volby strategického týmu

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Jste pro nominaci Michaely Kleslové do volby zástupců celostátního fóra ve strategickém týmu?

PRO
25
57%
PROTI
12
27%
ZDRŽUJI SE
7
16%

Celkem hlasujících : 44 - Celkem hlasů : 44

Re: Nominace Michaely Kleslové do volby strategického týmu

Příspěvekod Michaela.Kleslova » 09 led 2018, 23:09

Maria.Vasickova píše:
Michaela.Kleslova píše:Piráti byli první stranou, která přivedla do politiky dobrovolnictví. V situaci, kdy by každý dostával odměnu za šíření našich myšlenek, by se strana stala stranou tradiční. Nabízelo by se zde riziko, že z šíření něčeho, čemu člověk věří a chce podporovat, by se stala brigáda. Lidé, kteří oddaně myšlenky hájí a věnují tomu všechen svůj čas jsou vzácní a musíme k nim přistupovat s pokorou a úctou. Přeci jen, bez těchto členů, příznivců a věřejnosti by strana nebyla tam, kde je. Tudíž si myslím, že bychom si je měli co nejvíce hýčkat, ale ne finančně, aby naše myšlenky šířili i nadále lidé, kteří jsou oddaní straně, nikoliv lidé, kteří v tom vidí jen peníze.

Michaela.Kleslova píše:Rozdíl je podle mě v tom, že tím, že jsem v placené pozici mám povinnost se straně věnovat na plno. Nikoliv jen, když chci. Kdokoliv po mě může chtít cokoliv 24/7 a já na příjmu být musím. Na druhou stranu je podle mě pohled z placené pozice žádoucí, jako koordinátor vidím i do záležitostí personálního odboru, do kterých běžný člen asi jen tak nezavítá. :-)

Nemluvím o dobrovolnictví, to děláme zatím všichni neplacení členové strany a dělali jsme to od počátku existence strany. Ano, jako koordinátor vidíš i do věcí, které nás v tom množství informací míjí. A právě proto máš výhodu, která se stává střetem zájmu v případě, kdy si placená a máš volební hlas. V podstatě ses vyhla odpovědi na otázku: "Jsi za to, aby jste na tom byli stejně z tohoto úhlu pohledu?" Tzn. jsi ochotna vzdát se koordinátorství ve prospěch funkce nebo funkce ve prospěch výplaty? Nebo máš nějaký jiný návrh, který by eliminoval ten střet zájmu?

Jasně, rozumím. Vzhledem k mému věku se placené pozice vzdát jen tak nemohu, protože mě aktuálně živí. Stále studuji, předpokládám, že studovat budu dál a nebylo by jednoduché se uživit jiným způsobem. To je bohužel upřímný fakt. Každopádně chápu Tvé obavy a jsou samozřejmě na místě. Abych jim předešla, tak jsem zároveň
v nominaci do republikového výboru deklarovala, že v momentě, kdy bych byla součástí placeného aparátu, zdržela bych se svého hlasovacího práva u otázek personálního odboru. Myslím, že toto řešení eliminuje střet zájmů. A to platí i v záležitosti strategického týmu.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Michaela.Kleslova poděkování od:
Maria.Vasickova
Michaela.Kleslova
Krajský koordinátor

Dal poděkování: 23 krát
Dostal poděkování: 33 krát

Příspěvekod Lenka.Kozlova » 10 led 2018, 02:16

Míšo, máš nějaké zkušenosti s dobrovolničením? S neplacenou prací pro Piráty?
Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR

Dal poděkování: 6787 krát
Dostal poděkování: 2196 krát

Příspěvekod Michael.xChaos.Polak » 10 led 2018, 11:03

Nějaký upgrade stanov, aby placení funkcionáři tak trochu nemohli hlasovat o penězích pro sebe, by samozřejmě asi byl na místě...

Jinak jako úplně nevím. Nevím, jak mám hlasovat o někom, koho osobně neznám. Z mého hlediska bych samozřejmě ve strategickém týmu uvítal lidi, které za 8 let fungování strany nějak znám, mám přehled o jejich názorech a schopnostech (akorát že mi vždy znova někdo překvapí...)
604 282398 | Jabber: x@j.cz | https://twitter.com/MxChaosP | https://www.pirati.cz/lide/michael_polak | https://twitter.com/PiratiBrevnov
člen MS Praha 6 | BTC https://blockchain.info/address/19rriLx ... CYNYwjLvxq | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel
Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha

Dal poděkování: 2101 krát
Dostal poděkování: 5194 krát

Příspěvekod Petr.Tkadlec » 10 led 2018, 14:59

Michael.xChaos.Polak píše:Nějaký upgrade stanov, aby placení funkcionáři tak trochu nemohli hlasovat o penězích pro sebe, by samozřejmě asi byl na místě...

Jinak jako úplně nevím. Nevím, jak mám hlasovat o někom, koho osobně neznám. Z mého hlediska bych samozřejmě ve strategickém týmu uvítal lidi, které za 8 let fungování strany nějak znám, mám přehled o jejich názorech a schopnostech (akorát že mi vždy znova někdo překvapí...)

Starý pardál určitě měl být člověk, který 8 let funguje, aby dodal nadhled. Jelikož jsou teď 3 zvolení zástupci od CF, tak to dává možnost tam vzít i někoho prakticky nezkušeného, čímž nechci Míšu nějak stigmatizovat.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Petr.Tkadlec
Republikový výbor

Dal poděkování: 1416 krát
Dostal poděkování: 1164 krát

Příspěvekod Michaela.Kleslova » 10 led 2018, 20:12

Lenka.Kozlova píše:Míšo, máš nějaké zkušenosti s dobrovolničením? S neplacenou prací pro Piráty?

S dobrovolničením mimo Piráty mám zkušenosti pro Instand. Je to institut pro podporu vzdělávání a rozvoj kvality ve veřejných službách, docházela jsem za paní na vozíčku, bylo to fajn. Bohužel nám to nevycházelo moc časově.:-)

Jinak před tím, než jsem se stala KoDo jsem se nějakou kratší dobu mezi Piráty pohybovala. V roce 2015 jsem se s Piráty setkala poprvé, když jsem vybírala dobrovolné vstupné na VyOsení v Karlových Varech. Pravda je, že jsem potom měla delší odmlku a dost sporadicky jsem docházela na schůze. V létě 2017 jsem pronikla blíže, když jsem pomáhala rozdávat noviny na filmovém festivalu, klasicky chodit v pirátském triku a měla na starost trička pro ostatní dobrovolníky. :-) O chvilku později jsem se stala koordinátorkou. Když se mi naskytla chvilka, pomohla jsem se stánkem, novinami apod.:-)

Za tento příspěvek dostal jeho autor Michaela.Kleslova poděkování od:
Jan.Novak
Michaela.Kleslova
Krajský koordinátor

Příspěvekod Michaela.Kleslova » 10 led 2018, 20:36

Michael.xChaos.Polak píše:Nějaký upgrade stanov, aby placení funkcionáři tak trochu nemohli hlasovat o penězích pro sebe, by samozřejmě asi byl na místě...

Ahoj!
Naprosto souhlasím, že by placení funkcionáři neměli v tomto případě hlasovat. Bylo by to jednoznačně nefér a pro mě i z morálního hlediska nepřípustné. Z toho důvodu jsem deklarovala, že otázek personálního odboru (přesně z tohoto důvodu, aby nevznikly teorie o střetu zájmů) se zdržím svého hlasovacího práva.

Samozřejmě se nemůžu rovnat opravdovým starým pardálům, kteří jsou se stranou od začátku. Ale vidím to i jako plus. Umožňuje mi to určité záležitosti nevidět zarytě, naopak se můžu se snažit o inovaci a přivést něco nového.:-)

Za tento příspěvek dostal jeho autor Michaela.Kleslova 2 poděkování od:
Jan.Novak, Petr.Tkadlec
Michaela.Kleslova
Krajský koordinátor

Předchozí

Podobná témata

Zpět na [Archív] Uzamčené členské podněty