Odvolání vedoucího mediálního odboru

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Projednání odvolání vedoucího MO M.Ferjenčíka celostátním forem

Ano
24
39%
Ne
34
55%
Zdržuji se
4
6%

Celkem hlasujících : 62 - Celkem hlasů : 62

Re: Odvolání vedoucího mediálního odboru

Příspěvekod Lukas.Novy » 11 dub 2017, 06:54

Bude predsedajici resit urazky?
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek
Lukas.Novy

Dal poděkování: 3040 krát
Dostal poděkování: 13145 krát

Příspěvekod Petros.Michailidis » 11 dub 2017, 07:47

Ivan.Bartos píše:
Petros.Michailidis píše:Ještě jednou a pro IVANA!!!!

Mně je úplně jedno, jestli se Mikuláš potřebuje s někým poradit. Ale není mi jedno, když v hlavě nosí myšlenku na usměrňování kdo a kam může přispívat. Takže, Ivane, nesnaž se tvrdit, že jsem tento podnět založil proto, že se Mikuláš potřeboval poradit. Nebudu říkat, že lžeš, ale popravdě se pokoušíš nasměrovat realitu úplně jiným směrem.

A protože opakování je matka opakování, zdůrazňuji, že důvodem, proč navrhuji odvolat Mikuláše Ferjenčíka z postu vedoucího MO, je jeho tvrzení:
Pokud souhlasíte, prosím o odkaz na článek stanov, který je potřeba změnit, pokud bych chtěl zajistit, aby bylo možné zařídit že všichni nebudou moci psát všude.

OFFTOPICNetuším, co je na takovém jednoduchém podání nesrozumitelného, že Ivan pořád dokola omílá svou.

Jak to myslel, Mikluáš následně vysvětlil. Pokud tedy opět řešíš nepřesnou formulaci v dotazu, jeho vysvětlení tě nezajímalo. Podle mě tedy opět účelový a od počátku zavádějící. Jakou myšlenku nosí v hlavě Mikuláš vykládá Petros. Tak jo. Mikuláš je tedy pdole tebe od počátku zásadní zastánce cenzury, popírač svobody slova apod.? Toto totiž svým výkladem říkáš. A protože je to sugestivní nesmysl, tak sem píšu.

Zase si, Ivane, dovozuješ své výklady.
Mikuláš v jediném příspěvku reagoval na můj návrh. A to tím, že jej vlastně potvrdil.
1) Nesouhlasím, aby každý mohl psát na všechna krajská fóra, respektive považuju za smysluplné, aby lidé z kraje mohli někoho z jiného kraje ze svého fóra vykázat.

2) Považuju za bezpodmínečně nutné, aby bylo možné vykázat lidi z pracovního vlákna - pokud to nepůjde, tak se práce na fórum nikdy nevrátí, protože 3 lidi dokážou zlikvidovat jakoukoli iniciativu.

Pokud by krtkův absurdní výklad sdílela i rozhodčí komise (což se naštěstí nepotvrdilo), tak by imho bylo na místě změnit stanovy.

Tvrzení, že Mikuláš je od začátku zastáncem cenzury, mi do úst (na papír) vkládáš zcela účelově, abys mohl zpochybnit moje podání. Nikde, zdůrazňuji NIKDE jsem o historii Mikulášových postojů nic nikomu nesděloval. Zjišťuji, že ti dělá problém rozumět psanému textu. Domýšlíš to, co potřebuješ k potvrzení svého postoje a to, co může zpochybnit autora. To mi smrdí manipulátorstvím.

Znova a ještě jednou pro IVANA.
Je mi úplně jedno, jaké postoje kdy Mikuláš zastával v otázce cenzury, je mi jedno, nač se dotazoval RK. Není mi ale jedno, když vypustí výzvu k tomu, aby byly měněny stanovy:
Pokud souhlasíte, prosím o odkaz na článek stanov, který je potřeba změnit, pokud bych chtěl zajistit, aby bylo možné zařídit že všichni nebudou moci psát všude.

A proto jsem založil tento členský podnět.
Petros Michailidis
tel: 777 897 146
otec dvou Pirátek (to je dobrá kvalifikace, ne?)

Za tento příspěvek dostal jeho autor Petros.Michailidis 2 poděkování od:
Lenka.Wagnerova, Lukas.Novy
Petros.Michailidis
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj

Dal poděkování: 1178 krát
Dostal poděkování: 1764 krát

Příspěvekod Petros.Michailidis » 11 dub 2017, 20:29

Ještě bych sem rád doplnil citaci z našich stanov:

(7) Člen strany má právo

a) být informován o činnosti strany, zejména všech věcných usneseních orgánů, která se ho přímo týkají, a obsazení orgánů strany,
b) svobodně vyjadřovat své názory a obhajovat je, podílet se na projednávání vnitřních záležitostí strany,
c) podílet se na utváření politiky strany,
d) obracet se na jiné členy a orgány strany se svými návrhy, iniciativami, otázkami a připomínkami,
e) účastnit se s hlasovacím právem rozhodování orgánů, jichž je členem,
f) být volen a případně být delegován do stranických orgánů a funkcí,
g) být navržen za kandidáta pro volby do veřejných funkcí; kandidatura může vyžadovat splnění dalších kritérií, jako například získání podpory stanoveného počtu členů České pirátské strany.

a pro lepší orientaci bych zdůraznil body a) b) a d), což bych dal na zvážení i RK, která prý tvrdí, že nic o právu člena přispívat kamkoliv ve stanovách není (viz https://redmine.pirati.cz/issues/5990 ). Nemyslím, že potřebujeme mít ve stanovách přesně vyjmenované prostředky, ale bod b) mi dává slušný základ předpokládat, že jako člen nemohu být omezován v právu daném mi tímto bodem účastnit se. Připomínky, že občas mohu být na těchto právech omezen nemají valenci taxativně ve stanovách dávaného omezení, po kterém svým vyjádřením Mikuláš volá.
Petros Michailidis

Za tento příspěvek dostal jeho autor Petros.Michailidis 4 poděkování od:
Dalibor.Zahora, Lenka.Wagnerova, Lukas.Novy, Ondrej.Kotas
Petros.Michailidis

Příspěvekod Mikulas.Ferjencik » 11 dub 2017, 21:34

1) Když jsme u toho slovíčkaření, tak já jsem nikde nenapsal, že chci změnit stanovy, pouze jsem požádal rozhodčí komisi, aby mi sdělila, ze kterých článků stanov plyne apriori přístup ke psaní do všech částí fóra. Je tam zcela jasně napsaný kondicionál, toliko na okraj.

2)

Podívejme se na zmiňované články stanov
stanovy Pirátů píše:b) svobodně vyjadřovat své názory a obhajovat je, podílet se na projednávání vnitřních záležitostí strany
d) obracet se na jiné členy a orgány strany se svými návrhy, iniciativami, otázkami a připomínkami,

z článku b) bych zdůraznil slovo projednávání. Já si nemyslím, že bychom měli vylučovat členy z jednání celostátního fóra, ovšem příprava demonstrace, nebo třeba organizace festivalu podle mého názoru nespadá do kategorie "projednávání vnitřních záležitostí strany". Je to exekutivní věc, kde mají mít týmy, které na těh věcech pracují podle mého názoru autonomii se organizovat podle své chuti.

Z článku d) podle mne plyne, že funkcionáři strany musí zajistit, že budou dostupní pro návrhy členů, rozhodně z něj ale podle mého názoru neplyne, že by měli členové právo podávat tyto návrhy kdykoli a kdekoli.
Pirátský zastupitel v zastupitelstvu hlavního města Prahy. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Za tento příspěvek dostal jeho autor Mikulas.Ferjencik poděkování od:
Dalibor.Zahora
Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru

Dal poděkování: 10834 krát
Dostal poděkování: 16601 krát

Příspěvekod Martin.Kucera » 11 dub 2017, 21:57

Miki, tobě je to zřejmě nutné zopakovat ještě desetkrát.
Takže:
Myšlenka měnit stanovy, aby bylo možné zajistit, že všichni nebudou moci psát všude, je šílená.
Stanovy k ničemu takovému nejsou určené.
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Martin.Kucera 2 poděkování od:
Ondrej.Kotas, Petros.Michailidis
Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru

Dal poděkování: 2300 krát
Dostal poděkování: 15952 krát

Příspěvekod Mikulas.Ferjencik » 11 dub 2017, 22:01

Martin.Kucera píše:Miki, tobě je to zřejmě nutné zopakovat ještě desetkrát.
Takže:
Myšlenka měnit stanovy, aby bylo možné zajistit, že všichni nebudou moci psát všude, je šílená.
Stanovy k ničemu takovému nejsou určené.

Tak to zkusme z druhé strany:

Mít stanovy, které nařizují, že všichni musí mít možnost psát všude, je šílené.
Pirátský zastupitel v zastupitelstvu hlavního města Prahy. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
Mikulas.Ferjencik

Příspěvekod Martin.Kucera » 11 dub 2017, 22:40

Jistěže. Ani k tomu stanovy nejsou určené. Naše stanovy nic takového nenařizují.
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Martin.Kucera poděkování od:
Petros.Michailidis
Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru

Dal poděkování: 2300 krát
Dostal poděkování: 15952 krát

Příspěvekod Mikulas.Ferjencik » 11 dub 2017, 23:52

Martin.Kucera píše:Jistěže. Ani k tomu stanovy nejsou určené. Naše stanovy nic takového nenařizují.

Jeden člen (Lukáš Nový) ovšem tvrdil, že nařizují, respektive, že to z nich vyplývá (post500457.html#p500457) a proto jsem se na to zeptal rozhodčí komise, abych mohl příště Lukášovi odvětit, že názor rozhodčí komise na výklad stanov v této věci je jiný.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Mikulas.Ferjencik poděkování od:
Dalibor.Zahora
Mikulas.Ferjencik

Příspěvekod Petros.Michailidis » 12 dub 2017, 00:25

Mikulas.Ferjencik píše:
Martin.Kucera píše:Jistěže. Ani k tomu stanovy nejsou určené. Naše stanovy nic takového nenařizují.

Jeden člen (Lukáš Nový) ovšem tvrdil, že nařizují, respektive, že to z nich vyplývá (post500457.html#p500457) a proto jsem se na to zeptal rozhodčí komise, abych mohl příště Lukášovi odvětit, že názor rozhodčí komise na výklad stanov v této věci je jiný.

Jak u blbých.
Mně je úplně jedno, jaká byla tvá motivace pro tázání se RK. Téma není tvůj dotaz, který nějak RK zodpověděla a je irelevantní pro mé podání jak. Tématem mého podání je tvé tvrzení, které opět musím zopakovat a které pro mne znamená nebezpečné cenzurní myšlení.

Myšlenka, že bys chtěl zařídit článkem ve stanovách, aby všichni nemohli psát všude, je prostě zbloudilá.
Petros Michailidis
Petros.Michailidis

Příspěvekod Mikulas.Ferjencik » 12 dub 2017, 01:03

Petros.Michailidis píše:
Mikulas.Ferjencik píše:

Jak u blbých.
Mně je úplně jedno, jaká byla tvá motivace pro tázání se RK. Téma není tvůj dotaz, který nějak RK zodpověděla a je irelevantní pro mé podání jak. Tématem mého podání je tvé tvrzení, které opět musím zopakovat a které pro mne znamená nebezpečné cenzurní myšlení.

Myšlenka, že bys chtěl zařídit článkem ve stanovách, aby všichni nemohli psát všude, je prostě zbloudilá.

To jsem ale nechtěl, já chtěl aby ve stanovách nebyl článek, který nařizuje, že všichni musí mít možnost psát všude...
Mikulas.Ferjencik

PředchozíDalší

Podobná témata

Zpět na [Archív] Uzamčené členské podněty