Podnět k jednání CF o pracovních vláknech na foru

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Jsem pro svolání jednání CF k přijetí Nařízení CF o pracovních vláknech na foru

Pro
18
58%
Proti
11
35%
Zdržuji se
2
6%
 
Celkem hlasujících : 31 - Celkem hlasů : 31

Podnět k jednání CF o pracovních vláknech na foru

Příspěvekod Janek.Wagner » 13 led 2017, 22:47

Dávám tímto jménem skupiny členů členský podnět ke svolání jednání CF k přijetí Nařízení CF o pracovních vláknech na foru

Celková koncepce:
 1. Jedno vlákno jako globální oznámení, kde bude rozcestník aktuálních projektů
 2. Z toho vlákna automatický výcuc na hlavní stránce webu
 3. RP musí na foru zveřejnit všechny větší projekty

Návrh usnesení:

Celostátní forum přijalo následující usnesení:
 1. Celostátní forum ukládá Republikovému předsednictvu povinnost zakládat na foru pracovní vlákna ke všem svým projektům, které splňují následující podmínky:
  • Povaha projektu umožňuje zapojení členské základny a příznivců
  • Řešení projektu jedinou osobou by zabralo minimálně 14 kalendářních dnů
  • Neexistují objektivní důvody pro vyloučení členské základny z okruhu řešitelů
 2. Objektivnost důvodů pro vyloučení členské základny musí schválit Kontrolní komise. Práce na projektu ale může začít okamžitě po podání žádosti o schválení. Pokud KK žádost odmítne, projekt bude bez zbytečného odkladu zveřejněn dle tohoto usnesení.
 3. Celostátní forum ukládá Republikovému předsednictvu evidovat seznam aktuálních projektů ve zvláštním vlákně, které bude nastavené jako globální oznámení. V úvodním příspěvku bude pouze stručný popis účelu vlákna. Každý projekt bude popsán v samostatném příspěvku, který bude po dokončení projektu z vlákna přesunut do archivu dokončených projektů. Příspěvek popisující projekt bude mít následující povinné položky:
  • Název projektu (v předmětu příspěvku)
  • Stručný popis a cíl projektu
  • Seznam odkazů na související pracovní vlákna a/nebo úkoly v systému Redmine, včetně pověřených vedoucích příslušné části projektu. V případě dělení projektu do složitější hierarchické struktury podúkolů stačí uvést pouze odkazy na úkoly nejvyšší úrovně, odkud se podřízené úkoly dají dále dohledat.
 4. Celostátní forum ukládá Technickému odboru zveřejnit na titulní stránce stranického webu box s odkazy na jednotlivé příspěvky ve vlákně z bodu 3.
 5. Celostátní forum ukládá Administrativnímu odboru úkol zamezit na žádost pověřeného vedoucího přístup do pracovních vláken osobám, které v nich opakovaně narušují práci ostatních.
 6. Pracovní vlákno dle bodu 1 musí obsahovat základní informace o příslušném úkolu a odkazy na další technické systémy a pracovní vlákna, kde probíhá řešení daného úkolu.
 7. Celostátní forum ukládá všem voleným orgánům strany povinnost pořizovat a zveřejňovat audiozáznamy všech fyzických zasedání a audio/videokonferencí. Zveřejnění audiozáznamu je povinné vždy, pokud není vyhlášeno uzavřené jednání (čl. 10(4) St). Audiozáznam uzavřeného jednání si mohou vyžádat KK a RK.


Na padu https://pad.pirati.cz/p/pracovni_forum proběhla diskuse.

------------------ Diskuze ------------------------
//technická - přístup se dá regulovat jen na úrovni subfóra, čili to předpokládá pro každý projekt samostatné subfórum a všechna pracovní vlákna v něm
AO klidně může toho člověka vykopnout ze všech projektů, které v tom jednom subforu běží. Je to jeho blbost, neměl dělat bordel.
Ja bych zacal spis tak, ze z kazdy ukol ci pozadavek, ktery je nutne udelat a zaroven je narocnejsi nez 5 nebo 15 minut prace jednotlivce, je nutne pred jeho zahajenim zaznamenat do redmine. Vznikne tak issue ve stavu "Novy", nasledne dojde k odhadu casove narocnosti, coz je manazerska odpovednost vedouciho odboru. Ten ma tez moznost rozhodnout o tom, ze je to ukol pasujici do nasmlouvanych cinnosti placenych zamestnancu a muze tedy ukol pridelit primo nekterremu z nich. V opacnym pripade je ukol k dispozici dobrovolnikum. Tak ci onak, vynest ukol na forum bych nedaval za povinnost, ale umoznil bych tuto moznost kazdemu, kdo si mysli, ze problem stoji za sirsi diskusi. Dobry manazer bude presne vedet, co na forum patri a co zvladnou aktivni jednotlivci primo v redmine.
Zbytečná byropíčovina ^ Tenhle členskej podnět neni o úkolech na 20 minut, ale o velkejch projektech v řádu měsíců, který musej bejt vidět, aby se do nich lidi mohli zapojit. To vlákno se seznamem všech aktuálních projektů je nejdůležitější část celýho podnětu.
^ takze o nakupu dejme tomu software za 50 tisic neni treba zakladat ukol ani zapojovat cleny?
problem se seznamem projektu prostrednictvim tematu na foru je v tom, ze presun prispevku do noveho tematu prepne prispevek samotny a vsechny prispevky v tematu, ktere byly vytvoreny pozdeji do neprecteneho stavu. Dalsim vaznym nedostatkem je nemoznost zobrazit si historii prispevku a milniky jeho cesty mezi tematy. Dokazi si velmi dobre predstavit, ze by podobnou funkcionalitu zprostredkovaval redmine primo nebo pres nove naprgany xicht.t
Navrhuji předložit spíše RV než CF. CF přímo úkoluje RP, to je přímá cesta. Ale je to zbytečný. Pokud na to stačí RV, ať to udělá RV.
Jen ať to schválí CF jako nejvyšší orgán strany. Ať předsednictvo jasně vidí, že to chce členská základna jako celek, a ne jenom malá skupinka byrokratů.
KK v bodě 2 je tam proto, protože má za úkol průběžně dohlížet na dodržování obecných předpisů. RK řeší spory mezi členy a/nebo stranickými orgány.
Je to takhle naprosto nekoncepční. Taky bych netrval nutně na fóru.
Cílem je otevřít členům a příznivcům přístup k běžícím projektům. Tohle se dá realizovat do konce ledna, a to ještě s obrovskou časovou rezervou. Pokud máš lepší řešení, nikdo ti nebrání můj návrh předělat. Jenom ať ta realizace pak netrvá dalších 10 let. Kromě toho forum je v té koncepci jen jako hlavní rozcestník, takže práce klidně může běžet někde jinde, na foru bude jenom odkaz na místo, kde se doopravdy pracuje. Původně jsem chtěl ještě předsednictvu výslovně zakázat používání cizích systémů, za které má strana vlastní použitelnou náhradu, ale nakonec jsem si to rozmyslel.
Já netvrdim, že to nesmí být na fóru, jen nevim, jestli požadovat, aby to na fóru být muselo. Jinak fakt znova apeluju, aby se to prvně řešilo přes RV, protože pak to půjde i flexibilnějc modifikovat. Takhle to prostě bude zabetonovaný od CF a nepůjde s tím hejbat, což mi nepřijde přiměřené. Na tohle je fakt RV.Tak se to dá propojit v návrhu usnesení, kde se dá RV kontrolní fuunkce a možnost modifikace případnou změnou jednacího řádu. Jakého jednacího řádu? Jediný jednací řád, který RV schvaluje, je jednací řád RV (a vzorový, ale ten není závazný). To mi nějak nedává smysl. Usnesení CF dokáže přebít jedině jiné usnesení CF, nebo rozhodnutí RK.
Dotaz: nevzniká tou podmínkou 14 kalendářních dní prostor pro RP, aby nezveřejňovalo cokoli, co nechce? S argumentem, že (max.) 14 dní byl původní odhad, který se prostě přetáhl... Pročež nechci vyznívat paranoidně, nebo že mám něco proti RP, současnému či budoucímu :D, ale tak hypoteticky mě to zajímá.
A bod 4 a 5 by mělo IMO být také uloženo RP. Úkolovat přímo odbory je zbytečný - RP je jim nadřízené.
Kam bys ten rozcestník teda chtěl dát, když ne na forum? V každym případě z něj ale potřebujeme mít jak na foru, tak na titulce webu nějaký jasně viditelný výcuc, aby si lidi všimli, že někdo vypsal novej projekt. A udělat výcuc z fora na web je jednodušší než opačně.
RP může předejít zabetonování od CF tím, že to začne naplňovat dobrovolně (just saying) :p


EDIT: Přeřazeno:

(tady by spíš dával větší smysl RV nebo RK, teda, RV dohlíží a úkoluje, RK rozhoduje, KK jen vyšetřuje)
Naposledy upravil Janek.Wagner dne 14 led 2017, 12:18, celkově upraveno 2

Za tento příspěvek dostal jeho autor Janek.Wagner 4 poděkování od:
Martin.Shanil, next_ghost, Petr.Bajgar, Robert.Magni
Janek.Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
 
Příspěvky: 3034
Registrován: 26 úno 2012, 20:46
Dal poděkování: 4279 krát
Dostal poděkování: 4263 krát

Re: Podnět k jednání CF o pracovních vláknech na foru

Příspěvekod Martin.Kucera » 13 led 2017, 23:05

Oznámení moderátora:
Dovolil jsem si uvést anketu do souladu s pravidly (mají být možnosti "pro", "proti" a "zdržuji se"). To ji ovšem vyresetovalo, takže pokud už někdo stihl hlasovat, nechť zahlasuje znovu.
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Martin.Kucera 2 poděkování od:
Robert.Magni, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
 
Příspěvky: 11460
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Dal poděkování: 2300 krát
Dostal poděkování: 15946 krát

Re: Podnět k jednání CF o pracovních vláknech na foru

Příspěvekod Frantisek.Navrkal » 14 led 2017, 00:39

Mělo by být prvně předloženo RV, IMO. Teprve při neúspěchu u RV by mi dávalo smysl to řešit takhle členským podnětem u CF.
Flamewar does not determine who is right - only who is left.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Frantisek.Navrkal 2 poděkování od:
Robert.Magni, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Předseda rozhodčí komise
 
Příspěvky: 3965
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Dal poděkování: 8788 krát
Dostal poděkování: 4861 krát

Re: Podnět k jednání CF o pracovních vláknech na foru

Příspěvekod Martin.Kucera » 14 led 2017, 00:56

Možná mi v JdŘ RV něco uniklo, ale tomu RV by to předložil kdo?
Míníš tím, že návrh měl jít do podatelny RV a teprv pokud by ho tam nepodpořila skupina členů RV (a tím pádem by nebylo zahájeno jeho projednání), mělo by to jít do CF?
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Martin.Kucera 3 poděkování od:
Frantisek.Navrkal, Petr.Bajgar, Robert.Magni
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
 
Příspěvky: 11460
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Dal poděkování: 2300 krát
Dostal poděkování: 15946 krát

Re: Podnět k jednání CF o pracovních vláknech na foru

Příspěvekod Roman.Kucera » 14 led 2017, 08:24

No vidíte to,kluci. Máme nedokonalost v předpisech. Chybí podněty členů k RV.
Chcete mě v RV? Klik! :)

Pirátem se človék nestává, pirátem se rodí!

Za tento příspěvek dostal jeho autor Roman.Kucera 2 poděkování od:
Dalibor.Zahora, Robert.Magni
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Republikový výbor
 
Příspěvky: 14766
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 10389 krát
Dostal poděkování: 19106 krát

Re: Podnět k jednání CF o pracovních vláknech na foru

Příspěvekod next_ghost » 14 led 2017, 12:17

Technická: Závorka v bodu 2 návrhu usnesení nemá být součástí usnesení, ale patří do diskuze. Prosím o opravu.
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)

Za tento příspěvek dostal jeho autor next_ghost poděkování od:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
next_ghost
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
 
Příspěvky: 3229
Registrován: 21 dub 2009, 18:03
Dal poděkování: 1719 krát
Dostal poděkování: 5596 krát

Re: Podnět k jednání CF o pracovních vláknech na foru

Příspěvekod Janek.Wagner » 14 led 2017, 12:19

next_ghost píše:Technická: Závorka v bodu 2 návrhu usnesení nemá být součástí usnesení, ale patří do diskuze. Prosím o opravu.
Opraveno.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Janek.Wagner 2 poděkování od:
next_ghost, Robert.Magni
Janek.Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
 
Příspěvky: 3034
Registrován: 26 úno 2012, 20:46
Dal poděkování: 4279 krát
Dostal poděkování: 4263 krát

Re: Podnět k jednání CF o pracovních vláknech na foru

Příspěvekod Frantisek.Navrkal » 14 led 2017, 12:33

Martin.Kucera píše:Možná mi v JdŘ RV něco uniklo, ale tomu RV by to předložil kdo?
Míníš tím, že návrh měl jít do podatelny RV a teprv pokud by ho tam nepodpořila skupina členů RV (a tím pádem by nebylo zahájeno jeho projednání), mělo by to jít do CF?

Přesně tak.
Flamewar does not determine who is right - only who is left.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Frantisek.Navrkal poděkování od:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Předseda rozhodčí komise
 
Příspěvky: 3965
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Dal poděkování: 8788 krát
Dostal poděkování: 4861 krát

Re: Podnět k jednání CF o pracovních vláknech na foru

Příspěvekod Jakub.Michalek » 14 led 2017, 12:47

Roman.Kucera píše:No vidíte to,kluci. Máme nedokonalost v předpisech. Chybí podněty členů k RV.

Nemame, mrkni na stanovy ;-)
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Za tento příspěvek dostal jeho autor Jakub.Michalek poděkování od:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
 
Příspěvky: 11336
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Bydliště: Bořivojova 108, Praha 3
Dal poděkování: 5077 krát
Dostal poděkování: 17413 krát

Re: Podnět k jednání CF o pracovních vláknech na foru

Příspěvekod Jakub.Michalek » 14 led 2017, 16:50

S napadem souhlasim, ostatne je to podobne v novem organizacnim radu. Nesouhlasim s tim, aby to bylo primo na titulce webu (muze to byt na strance pro priznivce) a aby byla povinnost vsechno nahravat, protoze z praxe vim, ze to rade normalnich clenu a priznivcu vadi, omezuje to svobodne vyjadreni, jde o zneuzitelna osobni data a omezuje to kreativitu. Byl bych rad, kdyby tyto body byly z navrhu vypusteny. BAN na konkretni vlakno IMHO neni v soucasnych podminkach mozny.
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Za tento příspěvek dostal jeho autor Jakub.Michalek 2 poděkování od:
Frantisek.Navrkal, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
 
Příspěvky: 11336
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Bydliště: Bořivojova 108, Praha 3
Dal poděkování: 5077 krát
Dostal poděkování: 17413 krát

Další

Podobná témata

Zpět na [Archív] Uzamčené členské podněty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků