Michal Kordík

Moderátoři: Odbor - personalni, PKS Jihomoravsky kraj, PMS Slovacko

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.

Místní předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).

Michal Kordík

Příspěvekod crazymen » 09 led 2018, 14:55

Ahoj Piráti,
práci Pirátské strany sleduji už několik let coby příznivce na fóru. Má myšlenka a připomínka z historických dob, že dobré promotion je nezbytné pro úspěch se časem ukázala jako pravdivá a velmi mne potěšil úspěch ve Volbách PS 2017. Gratuluji! Mne osobně více zajímá práce na komunální úrovni. Jsem Hodoňák a místní fungování radnice mi přijde nejen tristní, ale přímo ostudné. Což mne přivedlo k aktivizaci a pokus o ovlivnění byť jen malého osobního kousku prostoru.

O mě, je mi přes 40 a dosud jsem pracovně prošel jako obchodní zástupce, manažer, následně lektor a trenér prezentačních dovedností celou republiku a větší část Slovenska. Teď pracuji jako jednatel malé zprostředkovatelské a školící společnosti. Soukromě pobývám v Hodoníně a jako koníčky mám vedení dětských vodáckých oddílů a stavbu malých lodí.

Politicky mě asi nejvíce oslovuje myšlenka využití a prosazování Internetu pro zmenšení státního sektoru podle vzoru Estonska. Počítal jsem nedávno, kolik musím mít oprávnění a dokladů, přičemž pokaždé když je prokazuji nebo něco žádám, stejně úředník (či výkonná moc) ověřuje vše dálkově v registrech. Množství státních a jiných úředníků je myslím největší mor současné České republiky. Následně z něj vychází vymýšlení nových a nových zbytečných nařízení jen pro obhájení vlastní existence.

S pozdravem M.K,

Za tento příspěvek dostal jeho autor crazymen poděkování od:
Maria.Vasickova
crazymen
Uživatel fóra – není člen Pirátů
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18 pro 2009, 13:28
Dal poděkování: 0 krát
Dostal poděkování: 1 krát

Re: Michal Kordík

Příspěvekod Radek.Holomcik » 08 úno 2018, 12:47

Ahoj Michale,

(u Pirátů si tykáme), díky za Tvůj zájem. Zeptám se - zkus napsat svůj názor na aktuálně otevřenou problematiku obecného referenda.

Připravujeme schůzi místního sdružení, o termínu budeme informovat.

Krásné dny, Radek
Radek Holomčík
Až ten druhý a nezakládající předseda MS Slovácko
Místopředseda KS JmK
tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Politikům se nevěří, politikové se kontrolují." Karel Kryl
Uživatelský avatar
Radek.Holomcik
Republikové předsednictvo
 
Příspěvky: 345
Registrován: 07 srp 2014, 16:47
Dal poděkování: 291 krát
Dostal poděkování: 637 krát

Re: Michal Kordík

Příspěvekod crazymen » 14 úno 2018, 10:29

Obecné referendum bych přirovnal k ohni: dobrý sluha ale špatný pán
Pro komunální úroveň a následky přímé volby, tam kde je otázka jasná a špatně zmanipulovatelná, výsledky hmatatelné a pro účastníky reálně známé, má určitě svoji váhu a smysl.
Na republikové úrovni, bez dostatečné politické zodpovědnosti(voličů i zástupců) se může stát nefunkční a velmi snadno ovlivnitelné.
Pokud na úrovních celostátní politiky nebudou dostatečně zodpovědní politici (ať už je k tomu přivede tisk či vlastní morál), myslím že referendum bude nepoužitelné. Otázku do ref. musí vždycky někdo formulovat a zveřejnit, tady vidím slabé místo procesu a prostor pro manipulaci a ovlivňování.
Tudíž funkčnost referenda spojuji se stavem politiky. Nemyslím si že referendum samo o sobě je systémové řešení pro kontrolu politiků.
crazymen
Uživatel fóra – není člen Pirátů
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18 pro 2009, 13:28
Dal poděkování: 0 krát
Dostal poděkování: 1 krát


Podobná témata

Zpět na Zájemci o členství Slovacko

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků